Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 èves gyereket elvinnètek a...

5 èves gyereket elvinnètek a Jégvarázs 2-re?

Figyelt kérdés
Nem fèlelmetes? Valò ez a mesefilm 5 èvesnek?
2019. dec. 1. 08:23
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
94%
Én az 5 éves lányommal biztosan nem indulok el, és nem feltétlenül azért mert ijesztő, hanem mert itthon is max 20-25 percet néz mesét egy huzamban.
2019. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
92%

#18

"Nemcsak az a kérdés, hogy ijesztő-e a gyereknek, hanem hogy nem káros-e az idegrendszernek."


Évente 1 mozi nem hiszem, hogy maradandó károsodást okozna. Viszont maradandó élmény lesz. Maga az várakozás, hogy végre adják a moziban, majd a nagy terem sok emberrel és a hatalmas kivetítő, popcorn.... Ez mind varázslatos.

2019. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy hozzáállásbeli kérdés szerintem.

Ha valami nem való a gyerekemnek, akkor évente egyszer sem való. Pár év múlva élvezheti majd.

Hogy mi okoz maradandó károsodást, az így szerintem nem értelmes kérdés. Szerintem, de nyilván nem tudom ezt alátámasztani, aki az egyik dologban a gyerek korának nem megfelelő dolgot választ, az más dolgokban is hajlamos lesz erre, különben nem tenné egyszer sem.

Innentől ez ugyanolyan hitvita, mint minden a nevelésben. Én hiszek abba, hogy a gyereknek a saját korának megfelelő dolgokat kell adni, nem kell gyorsítani a fejlődést, szétzúzni a világát oda nem illő elemekkel.

Másrészt szerintem ezek a mesék borzalmasak, és ezek a hangos szélesvásznú mozik nem valók óvodás gyereknek.

Egy ilyen disney filmet én idősebb gyereknek is csak a kortárs nyomás miatt hagynèk megnézni, mert egy f.s az összes, és olyan hang és színviláguk van, hogy egyáltalán nincs optimális célközönsége (aki bírja, annak már gyerekes).

Amit írtok, hogy imádja vagy nem, az irreleváns. Imádják a vattacukrot is, meg a nyalókát meg a 10 hónaposom az okostelefont is szeretné megszerezni. Ez azért van, mert az evolúció felfedezésre, érdeklődésre kondicionálta őket. De az evolúció nem számolhatott a 21.századi médiával, és azzal, hogy ez az inger mennyiség, minőség, gyorsaság, gyakoriság ez nem kedvező az idegrendszer fejlődésének.

2019. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%

Ja, mert az okos kis evulóció azzal számolt, hogy gyerekeket nyilvános kivégzésre és állatok belezésére vitték/vonták bele.


Azzal számolt, hogy nevelték a tesóikat kezdetektől, pucolták az állatkakit 5 évesen, aztán 8 évesen már elküldték őket a háztól céhmesterek mellé, már ha nem hagyták őket sorsukra vagy adták el őket, nem verték őket halálra stb..Csak pár dolog maradt meg gimis töriből de az biztos, hogy sosem volt ilyen zárt skálán mozgó az, amit a gyerekek a világból tapasztalhattak.


Szerintem csak azokat a dolgokat veszik észre/fogják fel, amire koruk miatt képesek, . Én imádok mindent újranézni, kisgyerekként sosem tűnt fel egy csomó dolog, máshogy éltem át vagy egyenesen elsiklottam fontos részletek felett(pl zordon micsoda szemét egy gyerekkel), halál nyugodtan elfogadtam, hogy ilyen van és oda kell figyelni, mert vannak rosszak és nem érdekelt. Aztán ahogy többet sikerült felfognom, mert nőttem, teljesen átértékeltem a filmet és miután gyerekem lett, új dolgok tűntek fel.


Szerintem a természet jobban tudja a dolgokat, szépen kiszelektálja, mennyit kell felfognia egy gyereknek, ha pedig valami káros, az vagy evolúciós ugrás lesz, továbbfejlődünk már gyors képekhez szokott gyerekekkel, vagy szimplán nem lesz.


Nem hiszem, hogy az a normális, ha több száz-ezer-tízezer éven át ugyanolyan az ember, szerencsére az evolúció bizonyítja, hogy a változás a normális, ez a mostani nem egy fix állapot, a csúcs, hanem egy lépcső közepe.


Mivel a világ még mindig változik, jönnek az új dolgok, az ember is vele változik, mint eddig. Most gyorsabb a változás, az ember is gyorsabban változik. Ez nem rossz azért, mert új és más. Nem célom, hogy a gyerekem az én régi világomban nőjön fel. Nőjön fel az övében, ahol a környezet is fejlődik és a szervezete is változik. Most még idegrendszeri zavarként tekintenek erre, hamarosan ez lesz az általános, a felpörgött ember új, más kiépült ideghálózattal.


Le merném fogadni, hogy egy 200-300 éves embert, ha meg tudnánk vizsgálni, ott is komoly eltérések lennének, mégsem mondanánk azt hogy héjj, akkor a mi szervezetünkben zavar állt be..

2019. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
71%
A 6 évesemet sem, és nem a tartalma miatt, hanem mert nem bírná ki azt az időt
2019. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
24%

24 ha ez igaz lenne, akkor nem lenne ennyire rossz minden mutató a gyerekekről, figyelem, kapcsolatteremtés, sajátos nevelési igényű gyerekek aránya stb.

Az evolúció egy nagyon lassú változás, nem 10-20 évben mérhető. Az agyak nem úgy lettek megtervezve, nem úgy alakultak, hogy jól bírjanak olyan dolgokat, amik a 21. században alapvetőek.

Az idegrendszer fejlődésének, a neuronhálózat kialakulásának van egy dinamikája. Ha ez megtörik, az nem jó, mert ki fognak esni kèpességek, míg ha megadod az időt ezek kialakulására, akkor rá tudnak épülni a modernek is.

2019. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen más dolog, ha egy gyereket a tévé nevelel fel, 2 évesen saját tabletje van stb mint az, hogy egyszer egy évben elviszik moziba. Ez olyan, mint kólát inni egy buliban (de nem minden nap), vagy vékony szövetkabátban kifutni az autóig, amikor a családi karácsonyra mész és csinos szeretnél lenni (és nyilván nem abban járkál az ember egész télen a mínuszokban).

Most adják a Jégvarázs 2-t a mozikban, nem 8 év múlva és egy 5 éves egy 6os besorolásnál nem számít sokkal kisebbnek. Lehet van olyan 7éves, akinek nem való és olyan 5 éves, akinek igen. Ha a gyerek szereti, nyugodtan megnézheti.

Szerintem az egyetlen, amitől félhetnek a gyerekek, azok a föld óriások. A film már fent van a neten, a szülők bele tudnak nézni, és mérlegelhetik, hogy az eddigi tapasztalatok alapján az ő gyerekük félne-e.

Azt mondani az ámulatba ejtően gyönyörű, minden részletig kidolgozott Disney mesékre, hogy csúnyák...

[link]

[link]

A második képre épp csak azt hittem, hogy egy természetfilmből van, amikor youtube-on először láttam. De köszi, hogy szóltál, most már tudom, hogy gusztustalan.

Valójában pont a Disney mesék azok, amiket jó szívvel meg lehet mutatni a gyerekeknek, mert igényesek a képi világra, és a mobdanivalóra is. De hát kinek mi.

2019. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

Ízlésről nem érdemes vitatkozni. De nem mondtam, hogy "csúnya". Én ezeket a történeteket nem szeretem, a képek és hangok pedig harsányak. Pont ezt a mesét én nem láttam, csak a karaktereket belőlük (és azol valóban nem tetszenek), illetve az összes többi disney mesét sem szeretem, bár bevallom, pont emiatt keveset is láttam belőlük.


Kicsit ferdítesz, mert nem arról van szó, hogy egy évben egyszer el lehet-e vinni egy gyereket moziba. Akár havonra is lehet, a párom is rendszeresen jár a kiskamasz fiával, ezzel nincs semmi gond.


A kérdés az, hogy a korhatár alatt érdemes-e, illetve itt az volt a kérdés, hogy én elvinném-e a gyerekemet erre a filmre, és én nem vinném el.

Az is torzítás, hogy az 5 majdnem 6. Egy év rengeteg idő egy gyerek életében, és ez nem csak szociálus fejlettség kérdése (hogy végigül-e ennyit, érteni látszik-e a cselekményt, csendben marad-e végig stb). Ez szükséges, de nem elégséges feltétel. A kérdés, hogy aktuálisan milyen tapasztalatok valók a korosztályának és ha megnézel egy fejlődéspszichológia könyvet, hàt, az 5 nem 6.

Persze lehet vitatkozni, hogy 1 nappal a szülinapja előtt elvinném-e stb.

Ez szubjektív, én nem vinnèm el, szívem szerint amúgy nemhogy 5, de 6-7 évesen sem, mégjobb lenne soha.

2019. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
2%
Amúgy még annyi és kövezz meg nyugodtan, de én az 5 éveset indokolatlanul a plázába se vinném be, pedig vsz a művészmozik nem játsszák a Jégvarázst.
2019. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó szerintem te már túlzásokba esel. Mi baja lesz egy 5 évesnek a plázától?
2019. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!