Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 èves gyereket elvinnètek a...

5 èves gyereket elvinnètek a Jégvarázs 2-re?

Figyelt kérdés
Nem fèlelmetes? Valò ez a mesefilm 5 èvesnek?
2019. dec. 1. 08:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz baja, csak nem odavaló. Nyilván ha be kell vmiért szaladni egy boltba, oké. Csak ez az egész nyugati fogyasztói társadalom, a műanyag tetejű üdízőkért sorba álló emberekkel, a fogyasztásra gyártott filmekkel... én nem szeretem, és nem bánnám, ha a gyerekem csak később kerülne kapcsolatba a világnak ezzel a részével.
2019. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
14%

Amúgy most belenéztem ebbe a filmbe, és amit láttam, megerősíti az eddigi véleményem.

Valóban szépen kivitelezettek a tájak meg ilyesmi, de rettenetesen túlingerlő szemnek-fülnek.

A színvilág, a lilák-rózsaszínek, a képkockál gyorsasága, a hangok stb. A cselekményből nem figyeltem meg semmit, mert kb 5 perc után nekem felnőttként telefonképernyőről rettenetesen megterhelő volt és kikapcsoltam.

Nyilván azért nem látjuk vagy látod így, mert mi is hollywood-i filmekhez vagyunk szokva. De mi nem ezekem nőttünk fel, hanem sokkal kisebb fokú effektekteken. Még a disney-k sem ilyenek voltak anno.

Ez a gyerekeknek biztosan sok, nyilván van, amelyik érzékenyebb rá, van, amelyik nem, és persze lehet egyedi szülői döntést hozni, mindenki megteszi ilyen vagy olyan tèmában, vsz ha évi 1x néz ilyef egy 5 éves, túl fogja élni, de biztosan nem neki való, és akik ilyeneken vannak "tartva", nem vèletlenül nem tudnak figyelmet fenntartani, vagy elolvasni és elkèpzelni vmit.

2019. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
94%
A lányom 3,5 éves. Imádta, nem félt.
2019. dec. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
78%

Te jó isten. =D 6 éves koromban engem anyukám a gyűrűk urától féltett (amit szerencsére unokatesómmal ettől függetlenül titokban megnéztem és a mai napig az egyik kedvenc filmem), nem a disney meséktől.

Amúgy én is láttam már, nagyon jó volt. Tényleg kicsit nehezebb, mint az első rész, de semmi rettenetes nincs benne. A látvány gyönyörű, a zene is nagyon szép. Még akikkel beszéltem mindenkinek tetszett és a gyerekek is élvezték. Sírni lehet hogy fog, én is megkönnyeztem néha.

2019. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó mintha én írtam volna. Pontosan ez a véleményem nekem is. :-)
2019. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen komolyan van, hogy valaki "előnéz" egy hercegnős mesét, nehogy a kis prüntyőkéjének sérüljön a kis lelke? Azért az nagyon kemény. A levest is előrágod neki?
2019. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
20%

Ha rám gondolsz, én nem néztem elő, hanem az itteni kérdés miatt néztem bele.

Másrészt teljesen normálisnak és alapnak tartom, ha vki egy 5 éves gyereknél előnéz egy mesét. Ebben mi olyan furcsa?

2019. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
12%
Semmiképpen se. Egy 5 éves gyerek nem fogja megérteni annak a mesének a mondani valóját, csak annyit lát benne, hogy van egy beszélő hó ember, meg 2 hercegnő és 1 paraszt fiú. Jégvarázs tipikusan az a mese, aminek azért van mondanivalója és nem buta poénokból meg összeszedetlen storyból áll. Még kamaszok se tudják értelmezni, nem hogy egy 5 éves.
2019. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
64%
Olyan gyerekkel simán meg lehet nézni, akivel a szülő tényleg ízig-vérig megbeszél mindent. De azt hozzátenném, hogy a Filmiroda nagyon könnyelmű az animációs filmekkel. Lelkileg hiába vannak a filmekben olyan hatások, sok erőszak és vér nélkül - közönségcsalogatás miatt - megkockáztatják a 6-ost. Azonban a médiahatósági szabályok TV-vetítéshez már nem engedik a 6-ost és 12+ karikát kell kitenni. Lássuk: a Jégvarázst magyar és külföldi joghatóságú TV-csatornák is 12 éven felülieknek ajánlva vetítik. A második rész pedig kicsit bonyolultabb spiritualitással és nagyobb drámával is rendelkezik, ami által az én - gyermekvédelmi gondolkodású - véleményem szerint szigorúan 12+ jelzésű lehetne. Ám ez még mindig nem tiltás, egy szülő el tudja dönteni a saját csemetéjével kapcsolatosan és ilyen fórumon megvitatva a többi szülővel. :-)
2020. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!