Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislánynak mesekönyv...

5 éves kislánynak mesekönyv karácsonyra korai ajándék?

Figyelt kérdés
Akiknek ilyen idős gyermeke van mennyire szereti vagy igényli a mesélést? Sajnos úgy tudom a szülei nem nagyon mesélnek neki, csak eléteszik a laptopot/tabot és azon néz meséket. Gyerekként én imádtam, ha esténkét ilyen szép, képekkel teli könyvekből olvasott anyukám, de nem emlékszem hány évesen kaptam az elsőt. Attól tartok, hogy egy ilyen korú lánykát még nem köti le az ilyesmi. Viszont semmi más ötletem nincs, megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni! 🤗
2019. dec. 2. 15:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél neki kiszínezőt. Azt egyedül is tudja használni. Az én 5 évesem imád színezni. Mondjuk ő a meséskönyveket is szereti nézegetni, a kedvenceit már annyiszor olvastuk, hogy fejből tudja. 😊
2019. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

9 eves fiamat nem erdeklik a konyvek, kinszenvedes minden olvasas a suliban. Hiaba olvas folyamatosan erthetoen. De o babakoratol ilyen.

2 eves kisteso imad mindent ami konyv :)

2019. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Az 5 éves fiam kedvence a Vackor sorozat, azt tudom bátran ajánlani. És a könyv szerintem jó ötlet.
2019. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire képernyő függő, lehet egy diavetítő jobban lekötné.:)
2019. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%

Pár hónaposan is volt már mesekönyvünk. :-D igaz sokkal később kezdték érdekelni, de 10 hónaposan már böngészős könyvekben, babakönyvekben mutogatott a kislányom.

5,5 évesen már magától megtanult írni-olvasni. Szóval, hogy korai lenne neki a mesekönyv, azt nem hiszem, inkább már túl késő lehet. De ha nincs, aki olvasson neki, akkor felesleges a mesekönyv. Mostanában olyan sokféle mesekönyv van, hogy lehet mellé is lősz vele, nálunk se jön be mindenféle mese. Ajánlották itt a Vackort, az enyém sose szerette. 5 évesen talán már a népmeséket szerette, ha jól emlékszem.

Vannak a nyitogatós, "tudományos" scolar féle könyvek, ezeket viszont mindig örömmel vette elő. Ezeket egyedül is tudta lapozgatni, nézegetni.

2019. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2.5 évesem imádja a könyveket, de babakorától kezdve rengeteget nézegettünk és meséltem a képekről. A böngészők a kedvenceink, bármiről tudok beszélni a segítségükkel és sokszor magától is beül a foteljába könyvet nézegetni és kérdezget. Az érdeklődésének megfelelő mesekönyvvel szerintem akkor sem lősz mellé, ha egyébként inkább csak nézi a meséket. Puhatold ki mi a kedvence. Maximum Te fogsz neki belőle olvasni.
2019. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Szerintem a mesekönyv mindenképpen jó ajándék. Ha tudod hogy milyen téma, mese köti le, akkor olyan stílusú mesekönyvet is tudsz neki venni. Pl: unikornisos, királylányos, hercegnős, állatos...

Nálunk az 5 éves kisfiam nagyon szereti a Mi Micspda könyveket, aminek kis kihajtható ablakai vannak és alatt egy érdekesség. Rengeteg témában találsz ilyen könyveket is. Vagy esetleg Mancs őrjáratos könyvek, amiket nagyon szeret a kisfiam. Sok kép van benne. Ami ennyi idősen és a mai gyerekeknek fontosabb, amint régebben. Mindenképpen jól illusztrált könyvet válassz, az biztos jobban leköti majd.

2019. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Hát ellenpéldával tudok csak szolgálni, a mi 5 évesünk utálja ha olvasnak neki. Csak a tv, laptop, tableten nézett mesék kötik le." Na ez az eredménye ha oda van baszva a gyereknek a telefon ha a kedves szülő éppen nem óhajt törődni vele.
2020. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18 Köszönöm ezt a roppant értelmes választ, igazán sokat segítettél, nem mintha közöd lenne más gyerekneveléséhez. Anno én pár évesen naponta többször megnéztem az oroszlánkirályt és a hétvégén minden délelőtt kölyökklubot néztem órákon át, ahogy sok más gyerek és mégis normális felnőttek lettünk.

Egyébként köszönöm mindenki válaszát, nagyon örült a könyvnek és azóta már kapott többet is.:)

2020. máj. 7. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!