Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért örül annak sok szülő,...

Miért örül annak sok szülő, ha nagyon akaratos a gyereke?

Figyelt kérdés

Már nem először hallom, hogy azzal büszkélkedik valaki, hogy az ő gyereke milyen akaratos. 2-3 éves gyerek.

Ma pl a karácsonyi vásáron egy anyuka. A gyereke addig hisztizett, és visitott, amíg az egyik árus nem adott neki szaloncukrot.

Persze ingyen, mert anyuka meg sem kérdezte, hogy tartozik e valamivel.

Hanem szinte büszkén mesélte a másik anyukának, hogy az ő gyereke bármit elér.


Hogy fog később az ilyen gyerek szocializálódni?

Nem inkább elmagyarázni kellene neki dolgokat?


Vagy én látom rosszul ezt az egészet?


Nektek mi a véleményetek?


2019. dec. 9. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Korunkra nem igazán jellemző, hogy pozitív érték lenne az alkalmazkodás vagy előzékenység, míg az érdekévényesítés az életrevalóság szinonimája. Hány olyan felnőtt van, aki ugyanúgy viselkedik, mint 2-3 évesen, miszerint annak van igaza, aki a hangosabb, erősebb. Na ha belőlük épp szülő lesz, akkor szülőként is ugyanilyenek maradnak és ezt értékelik a gyerekben is.
2019. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióta.
2019. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én mozgok más szülői közegben, de még nem találkoztam olyannal, aki erre büszke lett volna. Sőt... inkább szégyellték.
2019. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 IronYpetya ***** válasza:
100%

Készül a kis troll nemzedék, így is van. Az is szép lesz, amikor az ilyenek majd a rájuk szoruló szüleiket is meglepik ezzel a társadalmi viselkedéssel. (Pl. bevágja az anyját az elfekvőbe, többet nem látja)


Sötét szülőnek még sötétebb lesz a gyereke - mert milyen más legyen? Párat megmenthet a haldokló közoktatás esetleg? A többi megy a szakadék azon oldalára. A lényeg, hogy lehetőleg minél messzebb legyen tőled.

2019. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon ismerek ilyen anyukákat, nem tudom mi a motivációjuk. Viszont akaratos gyereket igen. A fiam nagyon nehéz eset. Nem csak szerintem, van egy nevelési tanácsadó ismerős/barátnőm, aki külön imádja, mert az ő szavaival élve a hozzá hasonló “renitens” kölykök éltetik (sokáig dolgozott pl fiatalkorúak nevelőintézetében). Vhol persze örülök neki, hogy nem kell félteni, tudom, hogy meg tudja védeni magát, bátor és vakmerő is. Afféle fejjel megyek a falnak típus. De illem és tisztelet terén se én se a férjem nem ismerünk alternatívát. 2 éves, de tud köszönni és megköszönni, jó étvágyat kíván és soha nem verné kvázi idegennek földhöz magát bármiért se. Lehet, hogy az én hajamat leordítja (indulatkezeléssel hadilábon állunk) ha vmire nemet mondok, de tudja, hogy a dolgokat meg lehet és meg is kell beszélni. Ha mérges vagyok rá vmiért azt a tudtára adom, azt is ha pár perc nyugira van szükségem. Akkor jön hogy beszéljük meg vagy csak bocsánatot kér, megölel. Persze ez fordítva is így működik.

Már egész korán kezdett dacolni, bőven másfél éves kora előtt, de most, hogy már elmúlt kettő napról napra “rosszabb”. Sajnos a helyzet az én lelki állapotomon is áll vagy bukik, ezt be kellett látnom. Rengeteget küzdünk nap mint nap a férjemmel azért, hogy olyan alapokat, normákat adjunk át, amik számunkra azt jelentik majd igazán jó embert neveltünk. Majd 20 év múlva kiderül hogy sikerült. Néha, mikor “lesz@rom” típusú neveléseket látunk, elgondolkodunk, hogy lehet, hogy nagyon lerontjuk vhol. Mikor látok egy hasonló korú kisfiút a bevásárló központban, aki békésen sétál a szülei mellett, mikor minden zokszó nélkül cserélnek pelenkát, öltöznek fel vagy ülnek be babakocsiba, gyerekülésbe, elgondolkodom, hogy biztos én rontok el vmit.

2019. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: ez más, hogy a gyerek mennyire akaratos 2-3 évesen az egy veleszületett temperamentum, nem kell szégyellni a gyereked, akinek van, átérzi. (Nekem a két fiam is teljesen más, az egyik órákig tudott ordítani, a másiknak elég volt egy poén és már nem tudta, hol tartott. Na elsővel nehezebb volt a dackorszak, most suliban viszont jól jön, hogy kitartó. Míg a második figyelme most is könnyen terelhető, de ez már nem annyira praktikus, mint totyogóként volt, bár persze ő sok minden másban ügyes és pl. pont jobb az érzelmi radarja.) Az a gáz, ha a hisztiért szaloncukrot kap és még meg is dicsérik, hogy milyen ügyes ügyes volt. Lehet, hogy majd belőle lesz az a hegedűs, akinek fizetnek, hogy abbahagyja :D
2019. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Az èn gyerekem sajnos már most nagyon akaratos (10 hónapos). Eddig is az volt tulajdonképpen és az az igazság, hogy bizony nagyon nehéz vele.

Egyáltalán nem örülök neki, hogy ilyen természettel áldották meg.😞 nálunk szerintem brutális lesz a dackorszak és mindegy egyéb nehézséggel teli időszak. Látszik hogy ez nála sajnos alaptermészet, és nem fogja kinőni.

Én biztos nem fogok ennek semmilyen szituációban sem örülni, sőt...

2019. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
A 1,5 éves lányom is nagyon akaratos. Főnöknek hívjuk a férjemmel amikor nem hallja mert konkrétan ő dirigál itthon. Képes instant földhöz verni magát mindenért és azonnal jelzi ha valami nem kívánatos számára vagy éppen nagyon de nagyon akar valamit mégpedig ott és azonnal és vége mindennek ha nem éri el a célját. Nem egyszerű vele sokszor. Abban biztos vagyok, hogy nem lesz belőle egy szolgalelkű felnőtt akit majd ide-oda lehet rángatni mert mindenre csak bólogat, gondolom erre büszke aki büszke az akaratos gyerekére de közben meg kellene tanítani a határokra is, csak sajnos ezt sokan elfelejtik. Majd megissza a levét az ilyen gyerekistenséget nevelő szülő. Nyugi, majd amikor az akaratos kamasszal fog vívni anyuka akkor fele ennyire sem fog dagadni a melle a büszkeségtől. :D
2019. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is próbálkozott a hisztivel, ha nem kapott meg valamit.

De, hogy én mennyire utáltam, amikor próbálom elmagyarázni a gyereknek, hogy nem kaphat meg mindent és akkor ad neki valamit az árus...

Persze a kívülálló valószínűleg hallotta a hisztit, azután azt, hogy a gyerek végül megkapta amit akart. Azt, hogy én próbálom "szocializálni" észrevétlen maradt. Az eladónak meg hiába utasítottam vissza az ajánlatát, végül őt is győzködhettem volna, hogy miért nem kéne odaadnia.

Szóval nem minden fekete vagy fehér.

2019. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En ezt max olyanoktol tapasztaltam, akik onmaguk is eroszakosak. Gondolom buszkek ra, hogy viszontlatjak magukat a csemeteben.
2019. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!