Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért örül annak sok szülő,...

Miért örül annak sok szülő, ha nagyon akaratos a gyereke?

Figyelt kérdés

Már nem először hallom, hogy azzal büszkélkedik valaki, hogy az ő gyereke milyen akaratos. 2-3 éves gyerek.

Ma pl a karácsonyi vásáron egy anyuka. A gyereke addig hisztizett, és visitott, amíg az egyik árus nem adott neki szaloncukrot.

Persze ingyen, mert anyuka meg sem kérdezte, hogy tartozik e valamivel.

Hanem szinte büszkén mesélte a másik anyukának, hogy az ő gyereke bármit elér.


Hogy fog később az ilyen gyerek szocializálódni?

Nem inkább elmagyarázni kellene neki dolgokat?


Vagy én látom rosszul ezt az egészet?


Nektek mi a véleményetek?


2019. dec. 9. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%

Ha hisztizik a szaloncukorért, de a szülő szent meggyőződéssel nem akar neki venni, ugyanakkor az árus ad neki egyet saját belátása szerint, akkor azt miért kellene kifizetnie a szülőnek? Az árus szembemegy a szülői döntéssel és még hálálkodjon is érte? Hiszti volt, van, lesz. Hogy utána a szülő nem hunyázkodik meg szerintem teljesen rendjén van. Köszönje meg, hogy beleavatkoznak a hiszti kezelésébe? Nem. De köszöntesse meg a szaloncukrot a gyerekkel vagy, ha az még nem beszél, akkor köszönje meg a kedves gesztust.

Hogy utána a szülőben ez milyen érzéseket vált ki az már az ő dolga.

Egyébként próbáltál már megbeszélni bármit is egy 2 éves hisztiző gyerekkel? :) A hiszti hevében nem fogsz tudni hatni rá. Ha lenyugodott, akkor meg lehet beszélni.

Szerintem túlgondoltad ezt egy kicsit és sokat vársz egy 2 évestől. Nem ettől a szituációtól nem fog szocializálódni.

2019. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ne tereljétek el azzal a témát, hogy jaj az eladó akart adni vagy hogy jaj de hát neveli az anyuka a gyereket, csak azt nem hallották, mert igen, van ilyen is, de az olyanból is rengeteg van, ahol büszkélkednek az anyukák, hogy milyen akaratos a gyerek. Proli pitsák, proli kölykei. Majd az anyukák is (jobb esetben) rá fognak jönni később, hogy mennyire elrontották, bár általában az ilyen anyukáknál is van defekt rendesen.
2019. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem, biztos, hogy büszke rá, lehet, hogy csak az arculatvesztését próbálja így mentegetni. Pl. az összes nehezen kezelhető gyerek szülője rögtön azzal jön, hogy az ilyen gyerekekből lesznek a zsenik, mert lsd pl. Einstein.

Közben meg a nagy fenét. Az eminens diákokból sokkal nagyobb eséllyel lesz mérnök, orvos, stb, mint abból a gyerekből, aki ugyan okos, de nem érdeklik a szabályok, és azonnal hisztizni kezd, ha valaki ellentmond neki.

Az én gyerekem ilyen, nekem is volt hasonló árus sztorim. A bababörzén hisztizett a fiam 5 évesen egy babajátékokat áruló árusnál, és én megmondtam neki, hogy nem fogok egy ezredik kisautót venni egy olyan pakkból, ami egyáltalán nem az ő korosztályának való. Aztán a nő bepipult, és a kezébe nyomott egy kisautót, azt mondta, ingyen odaadom, ha már anyád sajnálta rá a pénzt. Hát, köszi.

Folyton hallgatom mindenkitől, hogy nem vagyok elég következetes. Hát, én az lennék, de nem én nevelem egyedül. Az óvodában az óvónők féltek tőle, ott állt haptákban mind, hogy mivel tudná csillapítani a hisztijét, a nagymama szerint is én vagyok a hibás. Aztán a suliban jött ám a meglepi, hogy amikor bejött helyettesíteni az igazgatóhelyettes, és a fiamnak nem tetszett, jött a botrány. Én meg mit mondhattam volna, próbáltam menteni, ami menthető, a gyerek elmondta őszintén a véleményét. Közben meg otthon majd agyon csaptam, hogy nem bírja befogni a száját. Utálja Tünde nénit, hát utálja, utálja őt mindenki, még én is, de mégsem mondom neki.

2019. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!