Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 eves fiam kovetelozik...

13 eves fiam kovetelozik akaratos, hogy neki kell xbox. Amit mi megvennenk de csak karacsonyra. Megvennetek most es karacsonyra semmi mast nem kap? Hosszu lesz

Figyelt kérdés

Borzalmas amilyen hisztiket veszekedest szitkozodast muvel itthon. Most meg megrendelte utanvetellel a konzolt az en adataimra. Nem is ertem hogy merte megcsinalni.

Az apja annyit mondott megkaphatja most de akkor karacsonykor semmit sem fog kapni. Megkapja a konzolt de hozza jatekot nem. Igy szerinte eleg buntetes lenne neki, hogy kapott es megsem tudja hasznalni.


2019. nov. 27. 10:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de talán nevelni kellett volna a fiatokat! Mi az, hogy hisztizik, szitkozódik és követelőzik??! És megrendelni az engedélyetek nélkül?? Agyam eldobom, talán ő fogja kifizetni? Lemondanám a rendelést, minimum 1 hónap szobafogságot kapna és elfelejthetné, hogy valaha megkapja azt a sz*aros játékot. Azért nehogy már ő diktáljon a kemény 13 évével, tojáshéj még a fenekén. Apuka pedig a lehető legrosszabb "megoldást" javasolta. NE vegyétek meg és a rendelést is töröljétek. Ne hagyjátok, hogy a fejetekre nőjön. Mi lesz a következő? Több százezres telefont rendel magának..??
2019. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
99%
Ez most komoly? ez kb egy 6 éves gyerek viselkedése. Ennyire semmi tekintélyetek sincs hogy csak úgy mer rendelgetni a ti nevetekben?
2019. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként én tuti lemondanám a rendelést, aztán büntetés, mert ez nagyon durva.
2019. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnák bár lehetett volna kicsit finomabban megfogalmazni. Ha most engedsz neki késöbb is követelőzni fog, ha megveszed és nep kap hozzá játékok mégjobban örjöngeni fog. Én inkább ha kap zsebpénzt megmondanám neki hogy abból ha össze spórol magának annyit akkor megveheti és kicsit átgondolja mennyit is ér az a pénz amit kap tőletek, ha meg másra költi el meg kell mondani hogy ti sem tudtok mindig arra költeni amit ti akartok megvenni szórakozásból.
2019. nov. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem tudunk neki mindig ajandekot venni meg draga holmikat. A karacsony idaig a csaladrol es az ajandekozasrol szolt. Erre sporoltunk es ha 200 ezres lego kellett neki megkapta. De nem kovetelozott. Miota ez az i.ota fortnite jatek bejott azota megy a veszekedes miert nem tud jatszani a tobbiekkel. Nincs olyan tablet, telefon laptop itthon tudna jatszani. Megertette hogy nem lehet, de mar nem tudjuk kezelni ezt. Az iskolaban is elkezdtek emiatt piszkalni paran. Nem tudom miert annyira fontos azaz a jatek.
2019. nov. 27. 10:51
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de így még karácsonyra sem
2019. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%
Ott kezdődik a gond hogy tudja hogy ha 200ezres legót akart akkor megkapta, akkor ezt miért ne vennék meg neki a szülei? Ez a játék dolog meg annyira .... csak fogom a fejem a mai gyerkeken, na az olyan játék ami konkrét függőséget okoz azt felejtéstek is el. Ezzel a gyereknek meg kéne fogni a kezét és kimenni vele a parkba vagy többet foglalkozni vele.
2019. nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
99%
Most gondolj bele hogy mi lehet a következő? Megrendel a nevetekben egy fél milliós forintos Iphone-t?
2019. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Amiért 20 éve a matricás füzet, és babyborn, 15 éve a bayblade, 10 éve a tokyo hotel/animék hódítottak.


Neked már nem rémlik a gyerekkorod? A gyerekek bandákra oszlanak, mindegyikben van egy fontos rész, vagy zene vagy játék vagy sport köré gyűlnek, a közösséghez tartozás élmény miatt.


Ezek mindig voltak, a gyerekek világ életükben tinikor felé klikkesedtek.. Biztos van másik klikk, ahol nem fortnite megy, de a fiad a fortniteos csapatot választotta. Ha nem tud csatlakozni mert nem kap, másik klikkbe fog kerülni vagy teljesen kiközösítik, ha egyikbe sem tud csatlakozni.


Te melyikbe tartoztál? Én a matricásba, yugioh kártyásba, majd a fiúzósba a sportos helyett, utána az animésbe. 18 felé jött meg az eszem, hogy a közös érdeklődés nem valódi barátság, utána el tudtam viselni az egyedüllétet. Szedd elő az emlékeid!


Most csak az a ciki, hogy az xbox piszok drága, a régi dolgok meg viszonylag olcsóak voltak.


A viselkedés elfogadhatatlan, büntetést érdemel. Nem kapna korábban xboxot, később se. Zoknit kapna, az xboxot magamnak venném karácsonyra és háromnaponta egy órában korlátoznám a kezdeti időkre. Elvinném közösségi munkára a kissrácot, hadd nyíljon ki a szeme, velem együtt osztaná a levest vagy ilyesmi.


Amit csinált a személyiségi jogaid megsértése, visszaélés az adataiddal, ez már 14 éves kortól büntetendő, erre is felhívnám a figyelmét. Továbbá elmondanám, hogy a frusztrációja, rossz érzése jogos, sajnálom hogy eddig lekezelő voltam vele, most átérzem mennyire is fontos ez és miért, de legközelebb az érzéseit magyarázza el rendesen, hogy megértsem, ne ilyeneket csináljon!

2019. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség, már bocsánat. Úgy mondanám vissza a rendelést, mint a huzat. Vagy ha már nem tudod a kiszállítást visszamondani, az átvétel után 72 órád van díjmentesen visszaküldeni. Nem vagyok a szigorú büntetés és a kegyetlenség híve, de egy ilyen húzás után biztosan azt csinálnám, hogy átvenném a csomagot, majd vele küldeném el a postára, adja fel szépen. A tetteknek következménye van. Viszont karácsonyra biztosan valami egész mást kapna.
2019. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!