Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok gyerek már szobatiszta, de közben kakilni csak pelusba tud?

Figyelt kérdés

A szobatisztaság alatt azt értem,hogy tudatosan képes szabályozni,és visszatartani a pisit és a kakit.


Ui: én is ilyen voltam. 3 éves koromra szobatiszta lettem,de 5 éves koromig csak pelusba tudtam kakilni.



2019. dec. 10. 21:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Követem a kérdésed, mert sajnos nálunk is ez a helyzet. Augusztusban egyszer csak szobatiszta lett pisire, 100 % bán, de a kaka az vagy bugyira vagy pelusba :( Februárban lesz 3 .
2019. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
3.5 éves lányom ugyanígy van. Ráül ő a wc-re, de semmi nem jön neki..
2019. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ocsem is igy volt. Az oka sosem derult ki igazan, de olyan volt, mintha szegyellne. Mikor mar lilult a feje es kerdeztuk, hogy kakil-e, letagadta. Sokszor vissza is tartotta. Aztan kapott egy beontest, es utana valahogy helyreallt. Azt mondta a doki keletkezett egy kemeny "dugo" ami miatt mar biztos, hogy fajt is neki. Es ez tovabb generalta, hogy nem akart rendesen kakilni. De a kivalto ok nem derult ki, mert a bilit meg szerette (auto formaju volt) es kifejezetten hamar szobatiszta volt pisire.
2019. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Mi hozott nalad áttörést? Varom az okos otleteket
2019. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az oka hogy furi nekik.Mint pl.nem minden ember tud idegen helyen.Meg kell nekik még szokni.
2019. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%

Lelki oka van. Igen az a baj, hogy szégyenlik a kakilást. Zavarban vannak a szülők előtt, ez egy belső szorongáshoz, kiszolgáltatottsághoz köthető. A gyerekek általában félnek a változástól, aminek nem értik az okát.

Megszokta a pelenkát, mindenkinek jó volt, hogy abba végzi a kakit. <Tehát 1 éves kora körül minden gyerek éretté válik a szobatisztaságra. Ezt a gyerek próbálja kimutatni a szülők felé, azzal hogy élvezi a meztelenséget és nem szereti a pelenkát. Ezt a szülő nem veszi észre általában nem, vagy viszolyog a meztelenségtől. Ami a gyerekben mély nyomot hagy, szégyenleni kezdi a testét, szeretet érzését átveszi a kiszolgáltatottság érzése. Ha nem szeretik a testét, akkor őt sem szeretik. A gyerek nem tud ellazulni meztelenül a szülő előtt, mert szorong, kiszolgáltatott. Nem a szeretet dominál, hanem a hatalmi játszma. A gyereknek ilyenkor nincs éntudata, ezért úgy gondolja az érzéseit másnak is, az egész világnak éreznie kell. Meztelenséggel a gyerek a világszeretetét mutatja ki, nyitottságát. Ha ez nem teszi boldoggá a szülőt, akkor nem érti a gyerek mi a céljuk vele, miért viselik el őt maguk mellett.>

Tetszik a gyereknek a pelenkázással járó gondoskodás. Tudom furcsa, de a gyereknek is vannak szexuális vágyai. A gyerek a kiszolgáltatottsága, szorongása miatt szeretet hiányos. Ezért a pelenkázás elmaradása azt jelentheti a gyerek számára, hogy nem akarnak vele foglalkozni.

2019. dec. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

6os szerintem badarság amit írsz.

2 és fél éves a fiam. Simán a szemembe néz mikor kakil, nem bújik el, nem szégyenli. A meztelenség sem tabu, élvezi és azt sem szégyenli.

Amúgy nem tudom a választ.

2019. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
6-os te beteg vagy :D
2019. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Ez marhaság, amit a hatos írt. Nekem a kislányomnak voltak gondjai a kakival, de egyáltalán nem szégyelli magát meztelenül.

Nálunk viszont gyerekkoromban nem volt szokás meztelenül mászkálni egymás előtt, de sosem éreztem azt, hogy anyuék nem fogadnak el, főleg azt nem, hogy ne szeretnének.

2019. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%

A gyerek kiszolgáltatott helyzetben van, nyíltan soha nem fogja felvállalni, hogy utálja a szüleit, a világot. A gyerek folyamatosan törekszik arra, hogy szeressék még ha reménytelen is a helyzete. Hisz a gyereknek ez az élete értelme.

Az hogy mi játszódik mélyen a gyerek lelkében, az csak a fejlődőképességén, önállóságra való törekvésén látszik. Ha nem szobatiszta az lelki problémára utal.

Nekünk felnőtteknek is az az álmunk, hogy a bennünk lévő szeretetet megvalósítsuk. Vagyis megvalósítsuk önmagunkat. Különben nincs értelme az életünknek.

2019. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!