Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira kirívó, ha 2 évesen...

Annyira kirívó, ha 2 évesen még nem szobatiszta egy gyerek?

Figyelt kérdés

Bevittem a munkahelyemre a lányomat. Egymástól függetlenül többen is azt kérdezték, hogy pelenkás-e még. Természetesen nem sértően, csak meglepődtem rajta, hogy 4-5 ember is rákérdezett.


Egyébként nem beszél még annyira, hogy jelezni tudja vagy akarja az ingert. Bölcsődében is azt mondták, hogy korai foglalkozni vele, még nem érett rá.

Bilire ruhában is ráül, majd alaposan megtörli magát (igen, a nadrágját), aztán a bilibe dobja a papírt.

Egyszer meztelenül ráültettük, akkor pont belepisilt. Nagy ovációt csaptunk, de erőltetni nem akarjuk, a bili is inkább azért van, hogy lássa, szokja.


A WC érdekli egyébként, rá is ülne, de nem tudom, hogy an-e értelme WC szűkítőt venni, amíg még utólag se jelzi, ha történt valami a pelenkában. Sőt, le is tagadja.

Az apja kénytelen ülve pisilni, mert néhány állva pisilés végignézése után a kádban próbálkozott vele. Még a láthatatlan szerszámot is fogta, aminek ugye az lett a vége, hogy lebrunyálta a kezét (is). A biztonság kedvéért úgy döntöttünk, hogy ne rögzüljön ez benne, ezért az apja is ülve pisil a jelenlétében.


2016. máj. 21. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a ritkább, hogy ennyi idősen szobatiszta. De nem kell ekkora feneket keríteni ennek az egésznek, hogy ide ültetitek, így pisil apuka, úgy pisilte le a kezét. Had ismerkedjen a testével fürdés közben, ha lepisili, hát lemosod.
2016. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, hogy hova nyúlkál magán. Csak mire a tényleges szobatisztaságnál fogunk tartani, nem szeretnék olyan szitut, hogy térdig letolt gatyában áll egy fával szemben és csurog a pisi a bokáján...
2016. máj. 21. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

:D ez aranyos.

Egyebkent szerintem nem kirivo, legalabbis az en ismerosi koromben es sajat tapasztalatomban szinte minden gyermek 3 eves kor utan szokott ra, vagy epphogy mielott betoltotte a harmat.

2016. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondolom addig nem is érdemes foglalkozni a szobatisztaság kérdésével, amíg nem jelzi szóban, hogy érkezik valami.


Még egy eset eszembe jutott, ami azóta se fordult elő: felfeküdt a kanapéra, leszenvedte magáról a nadrágot, majd megpróbálta levenni a pelenkáját. Nem értettem, hogy mit akar, ezért levettem róla. Azonnal felpattant, ráült a bilire és belepisilt. Akkor is megtapsoltam, majd visszaadtam rá a pelenkát. Ennek már 2-3 hónapja, de nem ismételte meg.

2016. máj. 21. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
WC szűkítőt mindenhogy vegyetek, mert azt fogja használni később is! A bilit én nem erőltetném, inkább a WC-re ültetném, mert Tőletek is ezt látja.Szobatiszta akkor lesz, ha beérik rá.Ez lehet, hogy 4 éves korában lesz. Akkor sem lesz késő!
2016. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 3 gyerekem lett szobatiszta, nekem az a tapasztalatom, hogy a betöltött 2 éves kor utáni nyár a legjobb alkalom, kivéve ha maga nem "erőlteti/kéri" korábban.

Szerintem jó úton vagytok, ismerkedik, megtanulja mi mire való és hogy szokás.


Aranyos hogy apát is utánozza, szerintem apa nyugodtan pisilhet úgy, ahogy szokott. Inkább el kell neki mondani, hogy a lányoknak (és anyának) puncija van, a fiúknak (és apának) megy fütyijük (vagy mindent azokkal a szavakkal, amiket ti használtok), és hogy a kislányok úgy csinálják, ahogy anya (vagyis) te is. Attól hogy nem beszél, még megérti ezt, szép lassan feldolgozza a maga kis szintjén.


Ha jön a meleg, vehetsz neki pl. kis cuki bugyikat, az én egyik lányom amikor meglátta egy ajándék ruhacsomagban a bugyikat, közölte hogy azt akarja felvenni, nála így kezdődött.


Sokat kell erről beszélni, de mindig természetes helyzetben (pl. láttok a játszón egy kisfiút fánál pisilni, akkor megjegyzed, hogy "nézd, a kisfiúk így csinálják, mi meg úgy stb.), és egyszer bekattan neki.

Persze gyakorlási/tanulási időszak mindig van kisebb balesetekkel akkor is, amikor már elvileg tudja és érti hogy mi van, de ezért szerencsés a nyár.

2016. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ritka az a gyerkőc, aki 2 évesen szobatiszta. A WC szűkítőre pedig szükségetek lesz, így nem hülyeség már most megvenni, ismerkedjen vele nyugodtan.

Nálunk a középső gyerek lett nagyon korán, 2 évesen szobatiszta úgy, hogy mindenben a tesót utánozta, így hamar leszokott a pelenkáról. A legkisebben most 2,5 éves, már 2-3 hónapja nincs rajta itthon pelus. Ő nem szól hogy pisilni/kakilni kell, csak fogja magát és elfut a bilire, elintézi a dolgát, felrángatja a ruháját és megy vissza a dolgára. Ha nem vagyok éppen ott, akkor a kakis popijára is simán felhúzza a ruháját. :)

2016. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jaj dehogy, semmivel nincs elkésve, olvass a neten, rengeteg jó tanács van
2016. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy, ne foglalkozz semmilyen megjegyzéssel! Ez szervi érettség kérdése, ha érett lesz egyik napról a másikra rá fog ülni a bilire, vagy a szűkítőre, illetve leveszi a pelust, mondván, hogy ciki, vagy babás.... Mutasd meg neki a bilit, tudja, hogy van, beszélgessetek róla, de ezt erőltetni nem lehet. Utána is lesznek balesetek, gyakran meg kell kérdezni, hogy kell e pisilni stb, mert ha elmerül valamiben elfelejti :) Lányom 3 évesen lett szobatiszta, éjszakára + 2 hónap múlva, akkor vettem le éjszakára amikor ő kérte.
2016. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
az én lányom 22 hónapos, 14 hónapos kora óta szól olykor előre ha kakil de csak pár alkalommal ment a bilibe...szerintem még legalább fél év a szobatisztaság. a nyáron neki futunk :)
2016. máj. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!