Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok gyerek már szobatiszta, de közben kakilni csak pelusba tud?

Figyelt kérdés

A szobatisztaság alatt azt értem,hogy tudatosan képes szabályozni,és visszatartani a pisit és a kakit.


Ui: én is ilyen voltam. 3 éves koromra szobatiszta lettem,de 5 éves koromig csak pelusba tudtam kakilni.



2019. dec. 10. 21:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem szobatiszta az nem feltétlenül utal lelki problémára. Egy bizonyos kor után, és ha korábban már volt szobatiszta, akkor talán. De ha mondjuk egy három éves nem szobatiszta, az idegrendszeri éretlenség is lehet. Sőt, valószínűbb hogy az.
2019. dec. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
A fiam ezt csinálta, a pisi már ment a wc-be, kaki csak a bugyiba. Már járt oviba, ott mindig visszatartotta, és este kakilt a bugyiba. Pár hónapig csinálta, aztán egyszer csak ment az is a wc-be. Szerintem vannak gyerekek, akiknek ez így fejlődik, ne csinálj belőle ügyet, majd kialakul.
2019. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
másképp, fokozatosabban áll át. nincs ezzel baj.
2019. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%

12

Fiuk nem hordanak bugyit.


Hogy lenne egy olyan gyerek szobatiszta, aki nagydolgot csak pelusba tud -azaz még pelenkát hord- ? Ez fogalomzavar, már bocs.


Szerintem valami probléma van az anyával, nem hagyja a gyereket felnőni. Mellesleg, igazából akkor a gyerek már mondja, hogy vissza tudja tartani?


Szerintem családterápiára kéne menni, ha egy 5 éves gyerek wc helyett pelenkába nagydolgozik.

2020. jan. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg az utolsónak kéne terápiára mennie, ha ennyire bàntja, hogy bugyinak nevezik a BUGYIT. Mert ami a kisfiúkon van, az meg bugyi, semmivel sem másabb, mint amit a kislányokra adnak. :)
2020. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%

Az baj. Mert a kisfiuk heréjének is helyet kell hagyni lógni.


Lehet, hogy itt az oka a férfiak későbbi termékenységi problémáinak.

2020. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
85%
14! Mar pedig neked van nemi fogalom zavarod! A szobatisztasag nem azt jelenti, hogy mar nem pelenkaba intezi a gyerek a dolgat., hanem kepesseget jelent. Megpedig azt, hogy kepes szabalyozni, es vissza tartani a szuksegleteit.
2020. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

Már ne haragudj, mégis honnan tudod, hogy "képes szabályozni", ha NEM KÉPES a helyére tenni a kakit, azaz a wc-be pottyantani?


Mondta neked a gyerek? Vagy mi? Hülyének néz akkor, nem tudjátok 5 azaz öt évesen megbeszélni, hogy minek hol a helye?

Könyörgöm, 4-5 éves gyerekek MAGUKTÓL képesek olvasni megtanulni.


HA a környezetük nem tartja őket pelenkás állapotban valamiért.

2020. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom, de a kakilás mindig nehezebbecske. Mikor kicsi voltam nem tudtam úgy kakilni, ha volt valaki a fürdőben rajtam kívül. De ha valaki néz még mindig nem tudom elintézni a nagy dolgomat, hiába hogy már nagykorú vagyok. :D A pisiléssel sose volt ilyen.



Meg lehet benne egy olyan is, hogy amíg a kisgyerek eljut a WC-re, az inger elmúlik. (Csak úgy ülni meg nem szeret ott). Így szívesebbel engedi a pelusba, mert az fix akkor lehet, mikor rájön a kakilhatnék.

2020. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, mennyi debil ember. Most a szavakon kell lovagolni?! Bugyi vagy kisgatya, nem mindegy? Nyilván nem rózsaszín csipkés bugyikát adunk egy kisfiúra. Nem mondtam, hogy 5 évesen még ALSÓNADRÁGBA kakilt, hanem azt, hogy a pisi már rég ment a wc-be, de a kaki még nem. Nekünk kb. 2-3 hónap különbség volt a kettő között.

Ezért menjek családterápiára?!

A szobatisztaság fogalmáról is lehet vitatkozni. Szabályozni már legkésőbb 2 éves korra tudják, de nem biztos, hogy akarják, az is egy érési folyamat. A mai nadrágpelenkák már nagyon kényelmesek, nem igazán zavarja őket, ha be vannak pisilve.

Egyébként azt is mondják, hogy a kakit a gyerekek e testük részének tartják, és nehezebben engedik el. Pl. sok gyerek sír, ha lehúzzák a wc-n, mert egy testrészüknek érzik. Hogy ez igaz-e vagy nem, nem tudom, de olvastam több helyen.

2020. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!