Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire unalmas/fárasztó egy...

Mennyire unalmas/fárasztó egy 1 éves gyerek?

Figyelt kérdés

A férjem vállalta, hogy ha majd lesz gyerekünk 1-2 éves kora között ő marad vele otthon. Ez azért szükséges, mert munka mellett tanulok, és ez egy olyan képzés lesz, ami csak akkor végezhető, ha közben dolgozom. Halasztani 2 félévet lehet zsinórba.

A félelmem, hogy elméletben könnyen vállalja, de a gyakorlat más.

A férjem elég aktív természetű, nem bírja a monotonitást és nagyon szeret emberek között lenni.

Nincs a közelemben 1 éves gyerek, de úgy tudom az pont a belassult időszak, mikor mindent megfog, megnéz és 20 percig csodál. Aztán egy nő kimegy vele játszóra, ott van 1 csomó másik nő, akivel elcsacsognak és bár én se vagyok egy gügyögős, fecsegős típus, a férjem szerintem még nehezebben találna témát.

Egyébként nagyon kedves, nyitott, rugalmas ember, csak 1 év olyan hosszúnak tűnik.

Plusz infó, hogy egy 20 ezer fős városban élünk, 1 órára pesttől, programozni így lehet.

A leírtak, és a babákkal való tapasztalataitok alapján, mennyire lenne hosszú ez az 1 év?


2019. dec. 14. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vácon?
2019. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
Ha vállalta, akkor te miért aggódsz már előre ?? 1 éves gyereket kutyaszaros játszótérre vinni még korai. Az anyukákkal ő is el tud cseverészni. Ha a napját viszonylag aktívan tudja eltölteni (háztartás vezetése, bevásárlás, gyerek ellátása és vele való foglalkozás, séta), akkor nem lehet komoly gond.
2019. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ekkora gyerek minden, csak nem unalmas.

Másrészt ha a férjed van otthon a gyerekkel, akkor amíg a gyerek elfoglalja magát, valamit csinálhat a háztartásban is.

"úgy tudom az pont a belassult időszak, mikor mindent megfog, megnéz és 20 percig csodál. Aztán egy nő kimegy vele játszóra, ott van 1 csomó másik nő, akivel elcsacsognak"

Ezt az infót meg nem tudom, honnan szerezted, de egyrészt mégha NÉHA el is nézeget valakit 10 percig, a nap nagy részét NEM íhy tölti.

Másrészt meg azért a gyerek ellátása NEM ENNYIBÖL áll, a "nö elmegy vele játszani és közben csacsog" tipikusan azok elképzelése, akinek fogalma sincs semmiröl!

Ettöl függetlenül nem értem, miért nem tudsz te maradni vele, attól, hogy közben tanulni akarsz, ha ennyire nem tudod elképzelni, a férjedet ebben a szerepben?


Viszont ha jól értem a kérdésedet, egyelöre nem vagy terhes, nincs gyereketek, akkor sokkal értelmesebb elöször befejezni a tanulást és utána vállalni gyereket. (Meg idöközben kicsit tapasztalatokat szerezni a környezetben levö kisgyerekek ellátásával kapcsolatos témákról!)

2019. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pont azért aggódok, mert tudom, hogy majdnem mindent örömmel vállal, mert nyitott és lelkes, de ez a lelkesedés elég hamar alábbhagy nála. Nyilván végig csinálná miattam, de nem mindegy milyen minőségben.

Azért érdekel, egy ilyen kisgyerekes szülő napjának ritmusa, hangulata, foglalkozási lehetőségek, stb.

Elsőnek, nem, nem Vác.

2019. dec. 14. 08:14
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
2éves gyerekem van, de az otthon töltött időszakunk egyetlen részét sem tudnám unalmasnak titulálni. Olyanra meg nem is emlékszek, hogy be lassult időszak és bármit is csodált volna 20 percig. Én örültem ha napi 2szer 20percet aludt 😀de persze minden gyerek más. Én azt mondom, ha tudtok még várni a babával akkor várjatok, ha ilyen félelem van benned. Ha nem akkor meg próbálj ne rá görcsölni. Az biztos, hogy nem egyszerű feladat, de beleszokik az ember, mégis csak a saját gyermekéről van szó.
2019. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Belassult 😂😂😂😂 időszak...

Inkább sprintelős. Amint elindul a gyerek, pár nap alatt futni is megtanul, és onnantól pár évig úgy közlekedik.

Emberek közé lehet vinni, nem kell vele a szobában gubbasztani. Ebben a korban már igényli is a többi gyerek társaságát. Ti is tudtok menni vele kikapcsolódni.

2019. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Jól látod, fogalmam sincs erről a korszakról, azért kérdeztem itt. Gyerekes ismerőst nem tudok szerezni, ha egyszer nincs a környezetemben.

A férjemet ismerem, egy édes, lelkes, kicsit idealista, akinek szintén nincs sok gyakorlati fogalma erről a korszakról. Mielőtt beküldeném egy random bölcsibe, gondoltam bölcsebb itt érdeklődni.

A képzés 4 éves, ha azzal várok, 40 leszek, mire elvégzem, ha meg a gyerekkel várunk, 35 felett szülném az elsőt, ami szintén nem tetszik.

Ez lesz a megoldás, de attól még szabadnak érzem magam arra, hogy aggódjak, és egy nyilvános fórumon kérdezzek kisgyerekes tapasztalatokat. Az válaszol, akinek kedve van rá.

2019. dec. 14. 08:22
 8/19 A kérdező kommentje:
Na, látjátok, jó tudni, hogy nem lassú. :D Én csak a játszótéren láttam egyszer-egyszer, hogy felvesz egy levelet, áll, nézi, megy 2 lépést, megint áll, nézi stb. Ezt gondoltam "belassultnak".
2019. dec. 14. 08:26
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdést. Nekem most lesz 1 éves a lányom, még nem jár.

A napok kibírása nekem is a rossz monotónia-tűrésem miatt nehéz. A gyerek ilyenkor egész nap figyelmet igényel, mégis ugyanazokat kell csinálni.

Minden pepecs munka, egy öltöztetés, egy etetés, az, hogy mindent megnéz stb.

Nagyon szép és érdekes a gyerek fejlődését látni, nyíló lelkéből az első szeretetet kapni, de nagyon fárasztó és magányos dolog is másrészt.

Típus kérdése, hogy ki mennyire bírja, én megszoktam egy pörgős munkahelyet. Itthon gyakran úgy érzem, halott vagyok, egy árnyék, elzárva mindentől, ami az életem. Ez nem unalom, mert nem unalmas, inkább egy ilyen felemésztő dolog. Is. Közben meg állandó figyelem, időmozaik, hogy hová fér bele a főzés, a gyógyszertárba menés, a zuhanyzás, plusz vezetni a logisztikákat (most pl a karácsonyi ajándékok mindenkinek, szervezni mikor ki jön, mit eszik, máskor javítás vagy felújítások)

Közben halálosan kimerült, kialvatlan vagyok mert rossz alvó a lányom.

Nálunk is felmerült az osztott gyes, de amikor tényleg előhoztam már a gyerek születése után, a párom kinevetett, hogy ő ezt nem bírná csinálni, én meg olyan jól csinàlom...

2019. dec. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kor, mint belassult időszak??? 🤣

Ti sem láttátok még gyereket közelről.

Annyit mondanék, hogy nem szabad mindent percre pontosan eltervezni, mert úgysem úgy fog összejönni. Kell a rugalmasság főleg egy 1 évessel, mert vagy rohan, és te üldözöd, hogy hasra, orra ne essen, vagy pakol, vagy épp egy szros botot csodálgat sokáig. Vagy ha beteg akkor nyíg álló nap.

Ezt merev, majd én meg mondom, hogy így lesz módszerrel nem lehet kezelni.

2019. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!