Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak magammal,...

Mit csináljak magammal, annnira fáraszto hogy én vagyok szinte a legönbizalomhiányosabb gyerek az osztályban?

Figyelt kérdés

van olyan aki lazán felolvas bármit a többieknek ,én meg nem tudok egy rohatt mondatot kinyögni


miért van ez hogy én ilyen vagyok ő meg az ellentétem?

önbizalomhiányra neveltek vagy mi?


2010. febr. 12. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen borzasztóan önbizalomhiányos korszakom, így tudom, hogy sajnos ezen egyvalaki segíthet csak: te magad. :)

Gondolj mindig arra, amikor fel kell olvasnod valamit például, hogy az a másik gyerek simán felolvassa, túléli, le van rendezve az egész. Neked mi bajod lehet belőle? :) Semmivel nem több nálad a másik gyerek, hogy neked legyen félnivalód, neki pedig nem!


Egy jó módszer egyébként, hogy minden egyes nap (minden nap!) állj a tükör elé, és ismételj el jópárszor néhány bátorító szót a saját tükörképednek. Például valami ilyesmit: Magabiztos, bátor ember vagyok, minden jól megy, amibe belevágok! (Még rímel is. :D) Fontos, hogy pozítív dolgok legyenek benne, ne negatívok; például ahelyett, hogy azt mondanád: "semmit sem rontok el", mondd: "minden simán megy". :)

Tudom, nevetségesnek hangzik, de sok helyen olvastam és hallottam már, hogy csupán pár hét alatt ezzel a módszerrel milyen hihetetlen változásokat értek el. Azért van ez, mert ha sokszor mondogatod magadnak ezeket a pozitív dolgokat (és sajnos ez a negatívra is igaz, akkor is, ha csak napközben, sokszor átfut az agyadon), lehet hogy te nem hiszed el, viszont a tudatalattidban megragad, az úgymond "elhiszi" neked, hogy mondjuk magabiztos és bátor vagy. :) (És minnél többször mondogatsz negatívumot magadról, az ugyanígy megragad.)

Próbáld ki, vesztenivalód nincsen!

Sok sikert! :)

2010. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi kipróbálom:)
2010. febr. 12. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. A tanárokkal meg néhány emberrel gyakorlatilag nem is beszélek. Ha pedig igen, akkor olyan halkan, hogy azt nem hallja senki. De a lányokkal meg itthon...
2010. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjatok egyetlen épkézláb érvet, ami után bizonyítottnak érezhetem, hogy az "önbizalom" szó valami létező dolgot takar. Korlátlan időtök van rá, már amennyire az embernek van ilyesmije...
2010. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!