Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mozgékony gyereketek mikor...

Mozgékony gyereketek mikor kezdett el leülni és játszani?

Figyelt kérdés

Bocsi, nem tudtam jobban megfogalmazni a kérdést, röviden.


Szóval van egy 2 éves örökmozgó gyerekem, akit semmi nem köt le. Se mesenézés, se meseolvasás, van játékkonyhája, a rajzolás is csak 3 másodpercig érdekli. Nem építő kockázik, nem játszik kirakósokkal (korának megfelelővel, amiben állatokat kell a helyére rakni)


Szóval nem nagyon van már ötletem, hogy mivel lehetne elérni, hogy játszon szépen egyedül is kicsit, és ne csak ugráljon az ölembe, mikor én olvasnék, vagy dolgoznék itthon.


Egyenlőre várom, hogy délutáni alvásidő legyen, és legalább akkor tudjam csinálni a dolgomat, de félek mi lesz ha már nem fogja igényelni a délutáni alvást, és még akkor sem ül le szépen játszani míg én végzek a dolgommal.


2020. jan. 4. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem majd 6 évesen, ha házit kell írnia. Van ilyen gyerek, nem ül le kirakozni.
2020. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekeket meg kell tanítani játszani, bármilyen hülyén is hangzik. Le kell vele ülni és kirakózni, oda kell térdelni a konyhája mellé és játszani vele, meg kell mutatni, hogy kell belemélyedni a játékba. Ha a gyerek el is megy, te maradj ott és játssz tovább, beszélj, élvezd, a gyereket érdekelni fogja és visszamegy. Egy idő után jobban ott lehet hagyni egyedül. Azt ne várd, hogy veszel neki egy játékot és majd elsőre egyedül odaül mellé és lekötni magát. De vannak olyan gyerekek, akik nehezebb esetek ebből a szempontból.
2020. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Kettes vagyok, azt elfelejtettem, hogy le kell mozgatni. Reggeli után rögtön mehet a játszó, vagy ha van udvarotok ott, egy kis bicikli, trambulin, akármi. Utàna lehet szó csak nyugodt játékról.
2020. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a lemozgatós rész vagy bejön vagy nem. 2 éves múlt a lányom ha 6-7 órát kint voltam vele se mozgott annyit, hogy meg bírjon ülni a hátsóján fél percnél tovább.Viszont most az utóbbi hónapokban magához képest látványosan többet 5-10 percet is kitart néha egy -egy játék mellett.A konyhát szereti, ott el pakolgat,tesz vesz.

Engem idegesített ez a nagy ide kapok, oda kapok, de a védőnő szerint korának megfelelően játszik.Szóval nincs baj hogy ilyen a gyereked.

Én is úgy vagyok, hogy a délutáni alvásidőtől várnám a megváltást, de sajnos 1 órát ha alszik, abban is van visszaaltatás.Szóval átérzem a helyzeted.Kitartás, lesz állítólag jobb is:D

2020. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, mi is rengeteget vagyunk kinn, de kinn meg nem mozogja le magát. Amint kimegyünk hisztizik, hogy vegyem fel, földhöz vágja magát, amivel nem lenne gond nyáron, mert nagyon jól megy már a "hisztizzél gyerekem megvárom" módszer, de azért ilyen hidegben nem kéne 1 órát a földön fetrengenie akármilyen jól fel is van öltöztetve. Ha babakocsiban meg csatos hordozóba viszem, meg ugyanott vagyok ahol a part szakad, mert egyből elalszik bennük, aztán otthon ugyanúgy őrjöng és nem tudok a dolgommal haladni.


És a helyzet az, hogy útban van a kistesó (tudom, hülye vagyok, hogy ilyen gyerek mellett bevállaltam a másodikat 🙈), szóval sürgősen kell valami megoldást találnom, mert ha annyit se fogok tudni dolgozni, mint eddig, akkor elég szarul fogunk állni anyagilag.


Ha a nagy oviba megy akkor könnyebb lesz, de az még másfél év, mert januári a lányom.

2020. jan. 4. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Vigyetek ki labdát ha azt szereti hátha megfeledkezik a hisztiről ha labdát rúgtok.Nekünk a bújócska jött még nagyon be hiszti ellen, ha van egy két kisebb bokor, fenyő vagy kis fa akkor próbáld ki.,,Bújjon el" te meg ne találd meg egyszerre.Esetleg a fogócska.Rengeteget fogócskázunk mi is, persze ezek még ilyen kezdetleges játékok de már valami:)
2020. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bölcsi. Három éves korától sport. Lehet, hogy hiperaktív. Esetleg nevelési tanácsadóban nézesd meg.
2020. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális hogy egy kétéves gyerek egy percre sem ül meg a fenekén és minden csak minimális ideig köti le. Vagy azért gondolom ezt mert az én gyerekeim is ilyenek és ezt szoktam meg. Nekem a túl nyugodt gyerekek abnormalisak, akit letesznek és ott marad...

Visszaterve a nagyobbik lanyom már öt éves, ő már tud játszani, rajzolni, akármit csinálni órákon át nyugiban, ha épp kedve van és belemerul. Egy disney mesét is simán vegig ul. A 3 éves húga még nem bír 5-10 percnél tovább nyugton maradni, de majd ő is lenyugszik. Én is ilyen gyerek voltam, így tudom h ez sem tart örökké:)

2020. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!