Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Love is love. De mikortól...

Love is love. De mikortól látható ha egy gyerek a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés
Óvodás fiam gyanús nekem. Kifejezetten lányos, lányos dolgokat szeret, a mesékből a lány szereplők a kedvencei, ha mondjuk választani kell egy rózsaszín és egy sárga pohár közül, az elsőt fogja. A fiúkkal is kijön, de velük szemben tiszta dili, mászik bele arcukba, míg a lány barátaival tök jól elvan. Egyébként szereti a fiús dolgokat is, rendőrözik/kisautó/lego, de azért kezd feltünő lenni.
2020. jan. 5. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Aggódni nem kell.

Feleslees, ezen változtatni úgysem tudsz.

A fentiek egyáltalán nem jelek.

Külső szemlélő kiskamasz korban már rájöhet.


Nekem meleg ismerős mesélte, hogy utóbb, mire mindent letisztazott magában, már óvodában tudhatta volna, de nem tudta mi is az.. hogy is van ezzel a többség.


De van aki saját maga is nagyon későn jön rá, annyira meghatározza a neveltetés és atárdadalmi elvárás a saját nézeteit is

2020. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

A fiamnak oviban a Barbi volt a kedvenc meséje, és ki volt akadva, hogy ő nem hordhat hajráfot, mint a nővére. Most 9 éves, semmi lányosat nem tudnék rá adni, elutasít minden ilyesmit. Nem igazán érdeklik a lányok még, de egyértelműen elmondta, hogy ő nem akar lánynak látszani, lányos dolgokkal játszani, és ha nagy lesz, neki felesége lesz.

Viszont az iskolában van egy osztálytársa, teljesen biztos vagyok benne, hogy nem egészen hetero. Remélem még alakul, ott a szülők is hülyék, kifejezetten lányosan öltöztetik, hosszú a haja is.

2020. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsém kiskora óta rajongott a disney hercegnőkért, nem nagyon érdekelték a fiús dolgok pedig két bátyja van, mindig sokkal érzékenyebb volt mint a vele egykorúak. 16 évesen coming outolt. Igazából a szülei sem lepődtek meg.

Viszont volt olyan ovis csoport társam aki mindig szoknyában akart lenni és mindig azt játszotta hogy sminkeli magát. Két kamaszkorú nővére volt akkor. Mire kamaszodni kezdett már teljesen férfias lett.

2020. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
Az világos, hogy a homoszexualitás meg a transzneműség két külön dolog?
2020. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Melyik mondatom sugallta, hogy nem világos?
2020. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is fiús kislány voltam gyerekként. Nálam az váltotta ki, hogy folyton azt kaptam szűleimtől :nővérem után fiúra vágytak, de csak én lettem 🙄 apám konkrétan mikor közölték vele telefonban, hogy lány vagyok lecsapta a telefont :már megint repedtsarkú felkiálltással..😔

Tinikorban is elég fiús elvont extrém kinézetem volt. Akkor kezdtem lányosodni mikor összejöttünk ma már a férjemmel.

2020. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még biztosan nem, mivel óvodás korban még NINCS nemi orientáció. Még épp csak kialakul a nem allandosag.Vagyis megérti, hogy egy kisfiú, akkor is kisfiú, ha lány ruhát adnak rá, és fordítva. Leghamarabb kamaszkorban érdemes ezen elgondolkodni, kicsit nagyon eloreszaladtal.

Amúgy kimutatták, hogy a melegek gyerekkorukban nagyobb százalékban játszottak lányos jatekkal, mint fiussal, de a lányos jatekkal játszo gyerekek nem lettek nagyobb arányban melegek, mint a fiussal játszok. Szóval ebből semmilyen következtetést nem lehet levonni.

Sok kisfiú szereti a rózsaszínt. Ez általában akkor változik, ha bemagyarazzak neki, hogy az "lányos szín". Az ő korukban meg nem ilyen alapon osztályozzák a színeket. Személyesen is sok ilyen kisfiút ismertem, egyikük se lett meleg.

2020. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!