Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves 3 hónapos kislány nem...

2 éves 3 hónapos kislány nem beszél?

Figyelt kérdés

Van pár szó amit rendszeresen használ.Néha 1-1 szót mond még azokon felül, de nem épülnek be a rendszeres használatba.A gyerekorvosunk szerint semmi baj nincs vele és 2.5 éves koráig semerre se menjek vele, ne pörögjek rajta.Engem viszont rendkívül frusztrál, hogy születése óta folyamatosan beszélek hozzá,mondókázunk,mesét olvasunk és mégsem alakul.A védőnő szerint ne értsem meg amit mutogat, a helyettes védőnő és a gyerekorvos szerint pedig ne erőltessem neki a beszédet és főleg olyat ne csináljak, hogy nem értem meg mit akar..Teljes az összhang.

Nem tudom meddig érdemes várni.Szívem szerint 2 évesen már vittem volna valamerre, bár nem tudom, hogy ilyen esetben magán úton merre érdemes indulni.Ahogy telnek a napok és hallgatom a halandzsát annál inkább úgy érzem, hogy menni kellene.Merre? Meddig érdemes elfogadni a gyerekorvos véleményét? Érdemes már vinni logopédushoz?

Hasonló helyzetben lévő anyukák tapasztalatait szívesen fogadom.Köszönöm.



2020. jan. 7. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Keresztfiam 3 éves koráig egy mukkot nem szólt. Azóta 16 éves, kitűnő tanuló volt mindig, semmi nem lett, abból, hogy nem szólalt meg. Utána szavakat kezdett mondani, majd megtanult beszélni. Anyukája óvónő, tehát foglalkozott vele.
2020. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szeribtem velem beszéltél egy másik kérdés alatt, én írtam, hogy októberben volt ket éves a fiam, Ha nem, akkor másnak is hasonló a problémája.


Elsőre neurologushoz vinnem, nem tudom merre laktok, a gezenguz alapítványt tudom ajánlani, országosan több központjuk is van. Mi budakalaszra járunk, a kisfiamnak neuro-hidro terápiát javasoltak, viszont ő megkésett mozgasfejlodes miatt, amúgy is arra járt, így nem új terápia volt.


Logopedus egyelőre csak ellenőrzi és játékosan tornaztatja az arcát (tukor előtt mutatja, a fiam utánozza) Hozza ket hetente megyünk 20 percet.


Legelőször egy hallas vizsgálatot javasoltak neki.


Ezeken felul otthon kell tirnaztatnunk, nekünk a mackó gyógytorna könyvet javasoltak, mi a logopedustol kolcson kaptuk, de szetintem könnyen beszerezhető. Ebben valójában kisebbeknek vannak feladatok, de ezeket javasoltak nekünk is.


November óta vannak ezek a fejlesztések, kivéve az úszás, az folyamatos volt június-októberi kihagyással.

2020. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ugyanezt csinálja.

Márciusban lesz a 2,5 éves státusz.

A védőnőnk ráadásul olyan, aki minden apró eltérésért a szívéhez kap.

Érteni, mindent megért. A hallása is rendben van.

Nekem is javasolták, hogy ne értsem meg, amit mutogat. De nem.hülye a gyerek, ha eddig értettem, gondolom tudja hogy most is értem. 😀

2020. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi 20 hónapos kortól vittük beszédindításra a lányunkat. Így is 2 év 10 hónaposan mondta ki az első szavát. Addig csak ciklizált,mint egy baba, és egyéb fura dolgai is voltak. (Vannak...)


Muzikális vagy? Vegyetek hangszereket! Xilofon (hangolt, amire rá van írva a skála), triangulum, csengő, rumbatojás. És zenéljetek sokat! A lányunk kapott zeneterápiát, a fejlődésneurológus kiírta neki. Az NAGYON jó!! (Én is tanultam zenét.) A beszédhez való ritmusok elsajátításához kiváló.


És vidd szakemberhez! Mi 20 hónaposan vittük a szakértői bizottsághoz. Kapott fejlesztést (beszédindítás, mozgásfejlesztés). Plusz a dokitól a zeneterápia. RENGETEGET jelentett a lányomnak.


Plusz mi mesélünk, énekelünk neki már azóta, hogy megmozdult a hasamban.


Egyszer a férjem megjegyezte, hogy ha ennyi foglalkozás mellet itt tart a lányunk (mint a többi, normál gyerek), hol tartana e nélkül??


Szóval indulj el valamerre,mert nem tudhatod, mennyi idő kell, és mi a baj!!


Vagy orvoshoz:fejlődésneurológushoz,

Vagy Szakszolgálathoz, szakértői bizottsághoz.

2020. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: És a megszólalás még nem minden. Mert a hallott beszédet meg is kell érteni! És az sokkal nehezebb. A lányom ovis már, 2 hónap múlva 4,de még mindig beszédértési problémái vannak. Áprilistól fogja kapni a Delacato tornát. Azt 4 éves kortól lehet. (A fejlődésneurológus írta ki neki)
2020. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 ne értsd félre nem vonom kétségbe a hatékonyságát.

De 1,5 év alatt magától is beindulhatott volna a beszéde, nem?

Írtad, hogy volt egyéb problémája is, de a kérdező nem írta, hogy lenne.


"Van pár szó amit rendszeresen használ.Néha 1-1 szót mond még azokon felül, de nem épülnek be a rendszeres használatba."


Vagyis mondja, csak még nem használja.

2020. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Meg is jött a válasz. Akkor nálatok az értéssel van a nagyobb gond, nem a beszéddel.

Nálunk mindent ért és csinálja is, amit kérek. Volt, hogy mondta, hogy tányér, majd többet nem akarta. Az orvos azt mondta, attól még kimondta és egyértelműen a tányérra mondta. Szóval hiába sumákol, tudjuk hogy menne neki. Így nem is erőltetjük.

2020. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Férjem is 3 évesen kezdett beszélni egyszerre mondatokban. Mondják, hogy örökölhette is,de azért van bennem kétség.

A gezenguz alapítványnál (megnéztem nálunk is van) hogy mennek a dolgok? Telefonálok elmondom mi a problémának és aszerint mondják hogy kihez kapunk időpontot?

Hallásvizsgálatot csinaltattunk,bár tudtunk hogy valószínűleg felesleges és az is volt mert nincs vele baj. Érti amit mondunk, megcsinálja amit kérünk (már ha kedve van 🙄). Mozgasfejlodes is rendben volt,bár kicsit gyorsabb volt az átlagnál.

2020. jan. 7. 14:50
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Lányom sem beszélt 2 éves kora előtt, mikor bölcsibe került, utána kezdett csak.

20 éves lesz, kéttannyelvű érettségije van, most egyetemre jár és épp az első vizsgáit nyűvi.

Köszi, jól van.

2020. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom hasonló, mindent ért, kb. 10 szava van, 2 éves 4 hónapos korában vittem felmérésre, előtte 1-2 honappal jelentkeztem rá, a beszédvizsgáloba vittem, az a legjobb hely. Szerintem valahol méresd fel, fog kapni korai fejlesztést, mi is járunk tornára, logopédushoz. Egyébként azóta sem beszél, 2 és fél éves múlt, kétbetüs szavai lettek azóta.
2020. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!