Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves 3 hónapos kislány nem...

2 éves 3 hónapos kislány nem beszél?

Figyelt kérdés

Van pár szó amit rendszeresen használ.Néha 1-1 szót mond még azokon felül, de nem épülnek be a rendszeres használatba.A gyerekorvosunk szerint semmi baj nincs vele és 2.5 éves koráig semerre se menjek vele, ne pörögjek rajta.Engem viszont rendkívül frusztrál, hogy születése óta folyamatosan beszélek hozzá,mondókázunk,mesét olvasunk és mégsem alakul.A védőnő szerint ne értsem meg amit mutogat, a helyettes védőnő és a gyerekorvos szerint pedig ne erőltessem neki a beszédet és főleg olyat ne csináljak, hogy nem értem meg mit akar..Teljes az összhang.

Nem tudom meddig érdemes várni.Szívem szerint 2 évesen már vittem volna valamerre, bár nem tudom, hogy ilyen esetben magán úton merre érdemes indulni.Ahogy telnek a napok és hallgatom a halandzsát annál inkább úgy érzem, hogy menni kellene.Merre? Meddig érdemes elfogadni a gyerekorvos véleményét? Érdemes már vinni logopédushoz?

Hasonló helyzetben lévő anyukák tapasztalatait szívesen fogadom.Köszönöm.



2020. jan. 7. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Gezenguzt felhívod, elmondod miben can szükséged segítségre és úgy és ahhoz adnak időpontot. Nálunk nagyon segitokeszek.
2020. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10


Ha esetleg visszajössz,hogy zajlott a ,,felmérés"? Idegen emberek előtt nem hiszem, hogy mondjuk elsorolja az összes szót amit tud, bár gondolom nem is ilyen célzottan nézik őket.

2020. jan. 7. 23:36
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok, nem kell beszélnie, játszanak vele, van egy ilyen meghatározott feladatsor, van benne formabedobó, kockát sorba rakni, színeket szétválogatni, kb. másfél óra, a lányomnak nagyon tetszett. Azt mi mondtuk el, hogy miket tud beszélni.
2020. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

7es válaszoló: a beszédértés együtt jön a beszéddel. A gyógypedagógus elmagyarázta annak idején. A beszéd indít be olyan folyamatokat az agyban, ami beszéd nélkül nem tud kifejlődni.


(Az, hogy nálunk más probléma is van, igazság szerint most mellékes)

2020. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

10. Köszi szépen a választ:)


7. Abból gondolom, hogy érti amit mondunk ,hogy pld a konyhából beküldöm a nappaliba valamiért és bemegy,kihozza.Ha mondom, hogy kimegyünk hozza az kabátot,csizmát.Vagy szólok neki, hogy na most megyünk megetetjük a macskát és hozza a macskakajás zacskót.Eszünk egy joghurtot és megy a hűtőhöz ha tudná ki is venné csak nem éri el.Ezek azt mutatják, hogy érti mi van körülötte, különben nem tudna helyesen reagálni a dolgokra vagy csak nézne ,hogy miről beszélek és nem csinálna semmit, mert nem értené mit várok, akarok tőle. Biztos van amúgy olyan folyamat amit viszont már maga a beszéd indít majd el, csak győzzem kivárni, hogy nekiálljon rendesen.


Mondjuk mindegy, mert mindenképp megnézetjük nem akarom a Nevelési tanácsadóba vinni ,mert az orvosunk jó szakember viszont szakmailag hiú és sértésnek venné ha előbb be akarnám vinni a gyereket, mint ahogy ő javasolja és ha meg lehet kerülni, akkor inkább megkerülöm, de szeretném tudni hogy tényleg rendben van e, vagy kell neki valami segítség.


Köszönöm mindenkinek a válaszát, egytől egyig mind hasznos volt számomra és sokat segítettetek.

2020. jan. 8. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!