Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 20 hónapos. KB 15...

Kislányom 20 hónapos. KB 15 szót mond és + 3 állat hangot utánoz Bölcsiben említettek, hogy a kortársai többet mondanak de nem említették ezt gondnak Mi a véleményetek? Ez kevés amit tud?

Figyelt kérdés
2020. jan. 13. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés, pont jó. A kisgyerekek nem egyforma ütemben fejlődnek. Elvileg két évesen kellene 50 szó, de nem baj, ha nem lesz annyi. Az én lányom két és fél éves múlt, 10 szava van, ami kevés, de felmérték és azt mondják semmi baja, logopédushoz járunk.
2020. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Kislányom 1,5 éves. Múltkor 80 szót számoltam össze, amit rendszeresen használ; de kb. naponta mond 4-5 újat azóta. Ő mondjuk nagyon gyors beszédfejlődésű.

De úgy tudom, hogy 3 éves korig még az is normális, ha egyáltalán nem beszél.

2020. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos a lányom..meglepően sokat beszél,naponta 4-5 új szóval találkozunk.

18 hós keresztfiam pedig jó ha 10 szót mond! Szóval szinte semennyit.


De kár ezen aggódnod. Minden gyerkőc más ütemben tanul,és fejlődik

A

2020. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Nagyon nem nyugodtam meg

Baba nyelven nagyon sokat beszél amúgy és ha kérem, hogy ismételjen meg egy szót azt megpróbálta. De sokszor csak az első szotagot mondja. Pl majom akkor ő csak azt mondja ma

2020. jan. 13. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom 19 hónapos és kb. 10 szókezdeményt tud (pl. cic cica helyett, vagy tess, tessék helyett), állthangból csak a vau megy neki, de ha kérdezem, hogy melyik állat mondja, hogy mú, akkor mutat a képen a tehénre. Színeket is meg tudja mutatni, testrészeket is, olyanokat is, hogy bajusz, szakáll (nem csak kéz, láb), mozgása átlagos. Én nem aggódom emiatt, majd fog beszélni, akkor viszont be nem áll majd a szája.

A fiam ennyi idősen kb. 50 szavas szókinccsel rendelkezett, 2 évesen folyékonyan beszélt. Mindegyik máshogy fejlődik. Ha jól emlékszem 10 szó vagy szókezdemény volt a követelmény a 1,5 éves státuszon, szóval teljesen rendben van.

2020. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!