Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kutya megkarcolta, betadine-on...

Kutya megkarcolta, betadine-on kívül kell valami más?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiam játszott a kutyával, a kutya megharapta a felkarját. Nem mély seb, inkább egy felületi hosszúkás karcolás, amitől a bőr kicsit megdagadt, illetve nagyon enyhén vérzett. Kimostam szappanos vízzel, bekentem betadine-al. Tetanusz még véd ha jól tudom, kötelező oltásban benne van.

Kutya fél éves, volt oltva 2x. Hogy veszettség ellen is, nem tudom, külföldön élünk, nem tudom mi van benne a kötelező oltásokban, mert nem magyarul van írva.

De engem is harapott már meg így, nem lett bajom.

Vigyem orvoshoz?



2018. okt. 15. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
szerintem túl van reagálva.
2018. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
18%
Megmutatnam orvosnak es kikernem a tanacsat. En nem lennek nyugodt enelkul.
2018. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
76%

A seb miatt nem aggódnék. Nem lesz baja.


Viszont a kutya viselkedése aggasztó. Volt felnőtt felügyelet? Ugye,nem egyedül volt a gyerek a kutyával??

Mindenképpen meg kell kérdezni a gyereket,hogy pontosan mi történt. Fájdalmat okozott a kutyának,vagy megijesztette a gyerek,hogy megharapta? Vagy esetleg korán lett leválasztva a kutya a testvéreitől?


Minden nap a kutya fajtájának igènyeihez szabva többórás foglalkozást javaslok,valamint kutyaiskolát! Szellemi és fizikai fárasztás után,helyes falkasorrend mellett nem fog harapni.


És a gyereket tanítsátok meg helyesen játszani a kutyával!

2018. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%
Ha attól megnyugszol akkor vidd, de ennél több nem szükséges
2018. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk egy ilyen kutyat ugy paterolnek el a haztol egy harapas utan mint annak a rendje..
2018. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ott voltam természetesen. Ugrál még meg jatszosan harap, erről próbáljuk is leszoktatni. Dobaltuk neki a botot, ő meg visszahozza. Aztán ki akarta kapni a kezéből és ahogy megemelte a kezét, megkarcolta a fogaval a felkarját. Leszidtam, bemenekült az házába.

Tehát nem lett komoly seb, a karja elülső részén egy karcolás, vérzés is felületi, tehát nem folyt, csak úgymond látszik.


Közben megtaláltam a kiskonyvbe a vakcinák neveit, ha mond valakinek valamit Magyarországon:

Leptoferm C-1

Vangard Plus 5

Egyebkent veszett csak akkor lehet, ha egy vadállat megharapja, nem? Sétálni porazzal járunk, itthon meg max verebekkel találkozik, akiken sajnos eloszeretettel éli ki vadász ösztöneit.


Influenza járvány van errefelé most, nem szívesen vinnem haziorvoshoz ha nem muszáj, nehogy felszedjen valamit.

2018. okt. 15. 13:08
 7/38 anonim ***** válasza:
7%
Nem a veszettsegtol kell tartani hanem a vermergezestol, ill a seb elfertozodestol. Akkor is elfertozodhet ha oltva van. Persze ezt te is eszre fogod venni. Ha voros lesz, nedves, gennyes, a gyerek belazasodik, akkor rogton orvos. Ha nem, akkor meguszta. Ennyi.
2018. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
6 hónapos, az még babakutya. Nem kellene hagynod, hogy az ötévesed nyagassa, mert még egyikük sem tud óvatosan játszani. Ez a te hibád.
2018. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Nagyon tulaggodod.
2018. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Nem a kutya tehet az ūgyről, játék közben egy kölyökkutyával ilyen előfordul, nem kell túlreagálni (kidobni mondjuk, ahogy itt valaki kedvesen javasolta).
2018. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!