Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állat bántalmazás?

Állat bántalmazás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen tanácstalan vagyok. Kicsit erős a főkérdés, de a lényegen nem változtat. Kislányom 3 éves, és szuper jó gyerek, erős akarattal. Nagyjából én úgy érzem szépen, jól neveljük. Van 2 csodaszép cicája, egy hatalmas kutya, és sok-sok pipi veszi körül a tanyánkon. Mostanában észrevettem hogy ha nem figyelünk akkor a cicákat bántja. Na nem úgy hogy kicsit, ma konkrétan az egyiket fejbe rúgta. Nálunk az állatok hatalmas becsben vannak tartva, és egyszerűen nem tudom mit tegyek. Kb mindent elszedek tőle ilyenkor amit szeret, és áll a sarokba, sír, könyörög, hogy de soha többet, de nem direkt volt, de anyaaa, és aztán mégis megteszi. Ez kb 2 hónapja tart, és csak a cicákat bántja. Ma mikor megláttam a fejbe rúgást oda szaladtam, és kapott gy irgalmatlan nagy fülest. Ez már a plafon volt. Soha nem ütöttem még meg eddig, és nem is szeretném, de már kifogytam az ötletekből. Tőlünk ilyet soha nem lát, szeretetben élünk, és imádjuk, tiszteljük az állatokat. A környezetünkben sincs senki aki bántaná. Nem tudom miért lehet, és mivel büntessem. Már csak az maradt hogy elviszem egy pár napra vhova a cicákat, és mondom neki hogy olyan szomorúak hogy elmentek vhova ahol nem bántják őket. Ez jó lehet? Mivel tudnám megtanítani neki hogy ez nagyon, nagyon rossz?
2018. júl. 12. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Magadban keresd a hibát inkább...az állatokat nem ütöd meg de a gyerekedet igen..gratulálok. Látom az állatok nagy becsben vannak tartva, nagyobban mint a saját gyereked. Hanynom kell az ilyen alszent emberektől.
2018. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Könyörgök, ne büntesd megvonással! Egy indulatból lekevert pofon az OK, mert érzi, hogy neked az a dolog nagyon fontos volt. (Azért több ne legyen.) Az okát kell kideríteni. Ha valamit csinál, annak oka van, és nem az, hogy ő gonosz. Az is lehet, hogy féltékeny a macskákra, mert úgy érzi, hogy jobban szereted, mondjuk többet dédelgeted, kedvesebben beszélsz velük, mint vele. Ne tüntesd el a cicákat, mert a) őt nem fogod meghatni, kifejezetten örülni fog neki b) a gyereki antennáival úgyis lefüleli, hogy hazudsz. Hazudni pedig nem szabad családon belül, rombolja a viszonyt. Legyél következetes, határozott, kérdezd az okát (nyilván nem fogja tudni), fejezd ki, hogy ezt nem szabad, büntetés nélkül is érteni fogja, hogy nem lépheti át az általad szabott határt.
2018. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Elmondtad már neki, hogy ez mennyire fáj a cicanak és akár bele is halhat?
2018. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel sok gyerek probalkozik. En sem turnem. Gyulolom az allatkinzast. Mondd neki, orvoshoz viszed, ha nem tud viselkedni!
2018. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Nagyanyám nagyobb becsben tartotta a macskáit, mint amire engem tartott, az unokáját. Rettenetesen féltékeny voltam a macskákra, bár én nem bántottam őket, mert én is szeretem az állatokat, attól függetlenül simogattam, pátyolgattam a cicákat. De az baromira rosszul esett, ahogy a nagymamám viselkedett, engem szinte semmibe vett. Én már nagyobb voltam akkor, jópár veszekedésünk volt emiatt a mamával, amikor ezt megmondtam neki. Mama már több mint tíz éve meghalt, de az érzés most is előjött bennem. A kisfiad még kicsi, ő szegény cicákon tölti ki esetleg a mérgét. Inkább mondd el neki sokszor, hogy mennyire szereted őt, a büntetés szerintem nem használ.
2018. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen hamar sem pontoztak még le sohasem :-)
2018. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
Jönnek az allatvedok...a gyereket ki védi?? Katasztrófa. Ebben a korban mindennek oka van. Lehet hogy csak így kap tőled figyelmet mert annyira rl vagy foglalva a macskaiddal..
2018. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a merdest akar en is feltehettem volna!😆

Van 2 kolyok cicank vagy 1 honapja, plusz nyuszik, tengerimalacok szabadon a kertben. Szinten majdnem 3 eves a kislanyunk. De amit muvel a macskakkal..., borzalom!:(

Jo nem rugja epp fejbe, de kifejezetten tetszik a kislanyomnak ha beledobhatja a macskat a pampafube, vagy a farkanal fogva logatja fejjel lefele, mintha egy doglott oposszum lenne szegeny!😩

Mi is probalunk ra szepen hatni, h igy faj meg igy faj nekik, nem bantunk senkit, allatot sem, cicKat sem. De mintha nem is erdekelne! Bezzeg ha megkarmolja valamelyik, hubde tud uvolteni. Akkor jon az h latod, azert csikart meg mert bantottad. Mi szoktuk neki azt is mondani ha bantja oket el fognak innen koltozni.

De varom az okos megoldast en is.

2018. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
Ennek a gyereknek vannak szulei! Meg tudjak vedeni. De a szerencsetlen allatokat megis ki vedje?! Nevetseges, ha ezen felhaborodik valaki.
2018. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Gyerekként eszembe nem jutott volna rugdosni a macskánkat meg dobálni ...stb. Nem tudom miert vannak ilyen gyerekek, foleg ha nem ezt látják, erdekes. En nem hagynám a gyerekemnek. Szerintem neha egy anyai pofon vagy kézre veres nem halálos kimenetelű. Amugy gyereket sose hagyunk egyutt állattal, mert ösztön lények. A macska is tud ugy bántani h ne legyen benne köszönet, egy kutyáról meg ne is beszéljünk. Mert lehet abba rúg bele legközelebb, csak az visszaharap...
2018. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!