Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a helyzetben mit lehet...

Ebben a helyzetben mit lehet tenni? Ti rá mernétek szólni? A szomszéd unokája bántja a nagyapja állatait.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem az én dolgom, de ez mellett egyre nehezebb elmenni szó nélkül, mivelhogy átlátok a szomszédhoz. Idős házaspár, néni és bácsi, egyetlen egy unokájuk van, ovis korú kb.. Van kutyájuk, macskájuk, nyulak, tyúkok. A gyerek a láncon lévő kutyát kővel dobálja, a macskának a farkát húzza, a nyulat a fülénél fogva emeli fel ha "játszani akar vele", a tyúkokat kergeti... Nem szólnak rá, mert "nem lehet", a menyükkel rosszban vannak , így örülnek, ha pár havonta néhány napot ott tölt a kisfiú náluk. A bácsi amúgy jól tartja az állatokat, akkor nyugi van, ha nincs ott az unokájuk. Egyszer beszélgettem a nénivel, a fia meg a felesége azt tanítja a gyereknek, hogy "az állat nem ember", gondolom a kisfiú ezért gondolja, hogy bármit megtehet.

Ti mernétek szólni a gyereknek legrosszabb esetben? Nem szeretnénk konfliktus senkivel, elvégre nem az én állataim, meg nem az én unokám vagy gyerekem, de ezt már akkor is rossz nézni, amit művel.



2018. ápr. 21. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Egy ovis korú gyerek annyiból hogy az állat nem ember pontosan annyit ért hogy az állat nem ember :) ami igaz is, ettől nem fog rosszul bánni velük. Valószínűleg nem is kínzásnak szánja, csak senki nem mondta el neki hogy ez rossz. Szegény kisöregeknek meg ha ilyen a viszony valószínűleg fontosabb az unoka mint hogy havonta egyszer még van húzva a macska farka... A gyereknek lehet hogy szólnék ha nagyon messzire megy és az öregek hagyják...
2018. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ridamov válasza:
24%
Rá kéne szólni, már puszta jóindulatból mert a nagyszülők csúnyán megüthetik a bokájukat. Ők tartoznak felelősséggel a gyerekért aki állatkínzó. Szóval vagy megnevelik a gyereket vagy egyszer valaki megelégeli és bejelentést tesz, aminek nem lesz jó vége. És nem is tudom belegondolt e a gyerek, (hogy gondolna, olyan hülye mint a kő amit hajigál) hogy eshet ez az állatoknak.
2018. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A gyerekre nem lehet rászólni, nem is szólnak rá sajnos éppen ezért, mert a meny megmondta, ha egy rossz szót hall a gyerektől, többet nem látják az unokát :( Szegények persze, hogy "kussban" vannak, ha megtehetik. Nem akarok nekik rosszat, nyilván a gyerek azt is leadná, ha én szólnék. Az állat persze, nem ember, ezzel azt akartam érzékeltetni, ha úgy tetszik, fel is lehet rúgni.
2018. ápr. 21. 22:26
 4/18 A kérdező kommentje:
ÁÁ errefelé még a kiéheztetett csontsovány állat miatt se jön ki senki, pláne a miatt, hogy jól tartott állatokkal "játszik" az unoka.
2018. ápr. 21. 22:27
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudsz át szólni a kisgyerekre, hogy ne dobáld a kutyát, te mit szólnál, ha téged dobálnának? Én biztos nem állnám meg, és a birka öregeknek is megmondanám a magamét, nem érdekelne a jó szomszédi viszony.
2018. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Furcsállom a kérdést. KŐVEL dobálja a láncra vert kutyát, nyilván rászólnék és nem hagynám, hogy ezt tegye. Szerencsétlen állat...
2018. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Nekik ezzel nem teszel rosszat, maximum téged is kioszt a hisztis anyuka...

Mennyi idős gyerek? 3-4 êvesnek még gőzerővel sincs hogy ha fülénél fogja a nyulat az nem jó, stb... Amúgy azért nem értem a nagyszülőket, mert nem kell leüvölteni a haját vagy megverni, ha normálisan rászólnak, szépen elmagyarázzák mit nem szabad az miatt nem hiszem hogy panaszkodnak a gyerek... Az óvónő, más felnőtt is rászólt gondolom, ehhez egy gyerek hozzá van szokva, emiatt nem fog g rosszat mondani az anyjának, csak ha ténylegesen bántják mondjuk...

2018. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én nem is a hisztis anyukától félek, hanem a gyerek apjától, akik khmm...hát elég agresszív (néha inni is szokott).Volt már rendőrségi ügye, mert beverte valakinek az orrát, aki szemet vetett (elvileg) a feleségére. A nagyszülők lehet normálisak, de attól "lefelé" elég zűrös népség, nem akarok ujjat húzni velük. De ha megint valami durvát csinál, lehet finoman odaszólok a kisfiúnak, hogy miért kell ezt csinálnia? Miért nem simizi őket inkább? :(
2018. ápr. 21. 22:44
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Én tuti szólnék a kisfiúnak. Ahogy olvasom nem egy jó példa van előtte. Lehet fel sem merül benne,hogy az állatnak ez rossz. Sajnos nem a gyerek tehet róla. Azt csinálhatod,hogy oda hívod magadhoz és szépen elmagyarázod neki,hogy az állatnak fáj inkább simogassa. A gyerekek mindig valami lelki baj miatt csinálnak ilyeneket. Bele sem gondolnak. Imádom az állatokat tuti "megnevelném".
2018. ápr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Az megvan, hogy tavaly óta törvény tiltja, hogy láncon tartsák a kutyát? Szerencsétlen állat már azzal is kínozva van, nem még a kődobálással. Ilyen alja proliknál te ugyan nem érsz el semmit személyesen. Vagy kihívod az állatvédőket, vagy legyél cinkos a folyamatos állatkínzásban, ha tudod nézni tiszta lelkiismerettel.
2018. ápr. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!