Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Otthoni munka gyerek mellett.

Figyelt kérdés

Irodai munkám volt, férjem bejárós. Költözés miatt váltani kellett és "lefokoztak" távmunkásra-otthonról. Viszont a gyerekünket nem vették át a helyi bölcsibe-oviba, mert már betöltötte a 3 éves kort de még nem szobatiszta.


- a munkám adott, kell a pénz és otthonról dolgozok, gyerek mellett.

- ezt a fiam elviseli, de biztos hogy nem lesz jó hosszútávon (amíg óvoda érett lesz ősszel)

- napközben nincs időm vele úgy foglalkozni ahogy ő szeretné, bár egyedül is szépen eljátszik

- a helyi intézmények nem veszik be, magánra nincs pénzünk

- napközben nincs lehetőségünk játszótérre menni, mert sok feladatom van, leginkább itthon vagyunk, este csinálunk programokat.


Ti mit tennétek a helyemben? Hogy javítsak a helyzeten hogy a fiam se sérüljön? Jó esetben nyárig tarthat ez az időszak (testvért szeretnénk), legrosszabb esetben őszig.



2020. jan. 15. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felkeltwm hajnalban, tanultam míg ő fel nem kelt. Majd amikor aludt napközben kicsit lehunytam vele, majd újra tanulás míg nem ébred.

Fárasztó, de így mindenki jól járt.

2020. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az én munkámmal meg lehetne oldani, hogy

- napközben 1-2 óra szünet, este dolgozom,

- leviszem a gyereket a játszóra és ott dolgozom (nyilván kicsit kevésbé hatékony).


Vagy ideális megoldás lenne, ha lenne másik megbízható anyuka a környéken, aki szintén leviszi a gyerekét a játszóra, és levinné a tiédet is. Cserébe te leviszed az övét szombaton vagy vasárnap, vagy csekély összeget fizetsz neki.


Más ötletem nincs, hogy hogyan lehetne a helyzeten javítani.

2020. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Korabban kelnek v kicsit kesobb fekudnek , es akkor nyernek 1-1 orat. Napkozben ki lehet hasznalni amig alszik, vagy egy kis munka, aztan te is pihensz. Azert egy napi fel orat/orat biztos minden nap kivinnem a levegore.
2020. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Családi házban élünk, az udvarra ki tudunk menni. Viszont a munkám más emberektől is függ, ezért akkor kell elérhetőnek lennem amikor ők is.. Kicsit bonyolult. Ha ez nem lenne, nem lenne kérdés a játék idő. :/
2020. jan. 15. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyszulok/ baratno nem kerheto meg mondjuk heti 2x egy kis babysittingre?
2020. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andi80018 ***** válasza:
Én nem értem, miért nem vették fel bölcsibe, oda nem kell a szobatisztaság.
2020. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!