Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megoldható a problémám vagy...

Megoldható a problémám vagy engedem el?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3 éves a fiam, kisebb korában nagyon szerettem vele ide oda menni, de mióta dackorszakos, nem merek kettesben elindulni vele, apával is botrányos szokott lenni. A probléma abból adódik, hogy ha babakocsiba rakom, ordít, hogy vegyem ki, ha kiveszem, elszalad. Ha sétálva megyünk, kezemből tépi ki a kezét,ha elengedem elrohan, ha nem engedem, leveti magát a földre. Így képtelenség bárhova is, menni... Mit lehet tenni? Saját dolgaimat sem tudom ez miatt intézni, mert nincs kire hagynom, ha viszem, akkor meg a fent leírtak miatt nem tudok intézni semmit.
2020. jan. 16. 13:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%
hmm ne az kell hogy féljen a gyerek hanem egészségesen respektaljon!!! Ez igy durvan hangzik de en mondom meg mit lehet es mit nem.csak azt tudja amire ravezetik es megtanítják. az en fiam mar felnott de tapasztalatbol irom hogy mindenki irigykedett hogy neked milyen jo hogy a fiad nem futkos el hallgat rád.Hát sok beszélgetés es mindig mindent egyformán.nem ugy hogy egyszer lehet maskor nem.nekunk a nem az nem.
2020. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Jaj sokan leírjak itt hogy bezzeg az ő gyerekük ilyen meg olyan... Most azt hiszitek azzal segítetek? Saját vállatokat veregetitek...


Ha úgy gondolod hogy elég következetes vagy és mégsem úgy csinálja a dolgokat, szerintem fordulj szakemberhez, lehet valamilyen idegrendszeri éretlenség miatt viselkedik így.

2020. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%

Hadd ordítson, amit nem szabad azt nem szabad.

Érti mit mondasz neki? Megmondod hogy ha el akar szaladni ülteted babakocsiba és be is tartod. Ha sír, majd abbahagyja. Gyakoroljátok kevésbé forgalmas helyen. Intézni valót majd ha megszokja a gyerek a helyzetet. Ne kapd fel a vizet, csak a szavad tartsd be.

2020. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13# így szokott lenni, és nagyon higgadtan kezelem a kitörései, mert azt is vallom, hogy a nyugalom ragadós, és ha látja, hogy nyugodt vagyok hamarabb lecsillapodik. Eddig egyszer nem bírtam ki, hogy higgadt maradok, de akkor már a saját testi épségét is veszélyeztette.

12# egyre jobban hajlok afelé, hogy szakemberhez kell vinni, ennyi idő után már látni kellene, hogy tanul a hibáiból, de én nem látok semmi változást. Az itt kapott válaszok is arról győznek meg, hogy nem szokványos a gyermekem viselkedése.

Azzal meg tényleg ki vagyok segítve, "hogy bezzeg én így meg úgy megneveltem a gyerekem..., te meg nem nevelted meg"

Azokat a jó tanácsokat amiket még nem próbáltam, ki fogom próbálni, és köszönöm.

Szívesen veszem a további építő hozzászólásokat, ötleteket.

2020. jan. 16. 15:16
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

Az enyém még csak 1,5 éves múlt, de rettegek, hogy majd ilyen problémáink lesznek. :) Nagyon akaratos, a kezdetektől fogva. De van halvány reménysugaram, valószínűleg ő az a típus, akinek tényleg 1000-szer kell elmondani, mit nem szabad. Ő még akkor is megfogja a forró valamit, amikor egyszer már "megégette" magát, tehát tééényleg lett volna miből tanulnia. De borzasztó kíváncsi, mindenre.

Hogy segítsek: Egyrészt a szakkönyvek azt mondják, hogy mindent jól csinálsz, TÜRELEM, és meglesz az eredménye. Majd.

És persze a dackorszak lehet ludas.

Ha veszélyezteti az épségét, akkor viszont ne nagyon törődj ezekkel az elvekkel, éreznie kell, hogy az NAGYON nem jó, amit csinált.

Nekünk sokat számít, ha kérem, figyeljen rám, nézzen a szemembe, megfogom, hozzáérek, úgy magyarázok.

és ami a leginkább bevált: a feladat. Imád hasznos lenni. Vigye ő a kosarat, adj neki konkrét feladatot, ne félj attól, ha nehezet kérsz tőle, ügyesek ám nagyon.

Hogy elvidd-e szakemberhez: az csak jó, ha tudod, mi a helyzet.

2020. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%
Ujjat irni nem tudok, de ez mindenkeppen kikivankozik. Az esetek nagy tobbsegeben nem azert nem szalad el, ordit vagy vagja foldhoz magat egy gyerek mert o annyira jol meg lett nevelve. Egyszeren szerencse kerdese, o ilyen tipusu, habitusu. Tehat nem ti neveltetek meg rendesen, meg vagytok a szuperek, hanem ezt dobta a gep. De ugyaz elmondhato meg 1000 dologgal kapcsolatban pl. a jo evo gyerekek szulei is mindig verik a melluket, h milyen ugyik voltak, bezzeg a valogatose meg a bena es a kovetkezetlen. Hat ez sem igy van, es meg sorolhatnam.
2020. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem ilyen a gyerekem, mégis meg tudlak érteni. Ez nem nevelés kérdése, mert nekem sem kellett semmi vasszigort alkalmazni, mégse megy el tőlem 1 méterrel távolabb. Különösebb tanáccsal nem szolgálhatok, de flbsz, hogy ilyenért a nevelésedet kérdőjelezik meg, holott ez nem erről szól.
2020. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

Úgy szeretem az ilyen "bezzeg anyukákat" 😂


Kedves kérdező ha tényleg következetesen nevelitek és 0 foganatja,menj el a nevelési tanácsadóba. Fuss inkább 2 felesleges kört mint legyen egy idegrendszeri fejletlenség.

2020. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Könnyű azzal jönni, hogy nem lett a gyerek megnevelve olyannak, akinek alapból nyugodtabb személyiségű a gyereke. Nálunk is volt kőkemény dackorszak, bár ő tanult a hibáiból, de csak abból, ha mi mondtunk neki valamit az nem érdekelte, ha fejen álltunk sem. Nálunk nem vált volna ba a "azt csinálod, amit én mondok" nevelés, mert nem is hiszünk benne, felnevelni akarjuk nem irányítás alatt tartani. Szerintem Kérdező, ha úgy látjátok szükség van a kivizsgálásra minél előbb vigyétek el, legalább tisztán látjátok majd a helyzetet.
2020. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%
13-as vagyok, egyébként nem idegen az eseted nekem sem, már 4 éves, még most is van mikor megpróbálja, hogy hátha nem kell fognia a kezem de már meg tudjuk beszélni. Olyan 3 éves koráig rendszeresen szenvedtünk. A környéken már teljesen megszokták, hogy ordít a gyerek. Egyszer azt szégyellem akkor de elszaladt a kereszteződés felé én meg olyat ütöttem a fenekére, hogy este is látszott a helye. Egyáltalán nem vagyok az erőszak híve de ha a gyerek nem hallgat arra se, hogy babakocsiba rakod ha nem fogja a kezed és ennyire nem akarja megfogni, akkor se ütesse már el magát. Egy fenékrecsapás meg végülis nem a világ vége. Nem az egyetlen gyerekem, a másikkal sem csináltam semmit máshogy. De ő max próbálkozott, nem volt ez gond vele. Ellenkezőleg, ő sokáig felvetette magát, nem volt kedve sétálni. Szóval ez tényleg nem csak a nevelésen múlik de akkor se hagyd rá.
2020. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!