Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekes szülők, hogy...

Többgyerekes szülők, hogy kezelitek a kisebbik gyerek hisztijét?

Figyelt kérdés

Az egyik nővéremnek van 2 gyereke, egy 7 és egy lassan 4 éves. Valahányszor a nagyobbik gyerek leül valamivel játszani, az öccse rögtön vonyítani kezd, hogy neki is az kell. A nővérem persze a kisgyereknek ad ilyenkor igazat és rászól a 7 éves kisfiúra, hogy adja oda a testvérének a játékot, ne legyen irigy..Ha nálunk vannak vendégségben, akkor is mindenki a nagyobbikat támadja, mikor megpróbál kiállni magáért, hogy "Hát de ő még kicsi, te meg nagypbb vagy, neked kéne több eszednek lennie!!!!"

Néha ki is mondják, hogy "Amúgy add már oda neki, úgyis csak egy fél percig érdekli, aztán leteszi, ennyit nem bírsz megvárni?...", csakhogy azt kifelejtik a történetből, hogy amint a 7 éves visszaveszi magához az adott tárgyat, rögtön megint kelleni fog a testvérének. Ha valami mással kezd el foglalkozni, akkor meg a kicsi azért fog ordítani...

Úgy sajnálom szegény 7 éves gyereket, hogy szó szerint 5 percre nem tud leülni valamivel játszani, mert a kis görcs rögtön elveszi tőle. Még otthon se, mert egy szobában laknak a testvérével.

Csak szerintem szemétség ez? Ti ilyenkor úgy reagáltok, mint a családtagjaim, vagy rászóltok a kisebbikre, hogy hagyja békén a nagyot? Illetve aki azt a módszert választotta, hogy rászól a kicsire ilyenkor, a kisebb gyerek előbb-utóbb megtanulja, hogy ne vegye el másoktól a dolgokat? Vagy ez a mások dolgai után való hisztizés ilyen életkori sajátosság?


2020. jan. 16. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam 7 éves,hugi 19 hós.

A kicsik már csak ilyenek,viszont én nem engedem neki hogy a bátyját hozza ilyen helyzetbe. Mivel ott vagyok velük játékkor,rászólok hogy hagyja játszani a bátyját,vagy ha későn veszem észre hogy elvette nyafival azt ami a tesónál volt akkor visszaadom a fiamnak,huginak pedig adok mást a keze ügyébe.

A fiam szokott szólni hogyha egyedül szeretne játszani,ilyenkor pl a közelébe se engedem.

Ez a "mindigamásékell" hiszti szerintem megvan minden ilyen gyerkőcben,csak ugye az első gyereknek nincs kitől elvenni.

Visszatérve..az hogy szegény fiút akit írtál így lehurrogják nagyon nem jó.

2020. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Van egy négyéves öcsém, én tizenhat vagyok. Szüleim mentalitása szerint, elég öreg vagyok, hogy magamnak megoldjam az ilyen problémát, nekik annyi a lényeg, hogy nyugton legyünk. Általában megpróbálom bevonni az elfoglaltságaimba: ketten videójátékozunk, neki is adok papírt, ha rajzolok, zenélésnél olyan dalokat játszok, amit ő tud énekelni. Ha ez nem megoldható, valamivel elterelem a figyelmét (pl.: mese, játék a telefonomon). Ha más nagyobb testvér is idetéved, ajánlom ezt a technikát, esetek nagyrészében beválik :D
2020. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem "görcs" a példádban említett 4 éves gyerek, csak dackorszakos négyéves, mindig a másé kell neki, ez természetes.

Pont ilyen korú gyerekeim vannak: a fiam 7 éves, a lányom 4 éves. Sosem engedem, hogy a négyéves kizsaroljon hisztivel valamit a fiamtól. Sőt, nagyon figyelek és vigyázok arra, hogy a 7 évesemnek meglegyen a maga kis intim szférája, amelyben Ő szabadon mozoghat, szabadon játszhat azzal, amivel szeretne. Ő a szobája ajtaját is becsukhatja, ha egyedül szeretne molyolni valamivel. Persze, jelzi, hogy szeretne egyedül lenni, ezt mi tiszteletben tartjuk. A kislányom is érti már ezt. Ha jobban belegondolok, a kezdetektől úgy neveljük a kislányunkat, hogy mindenkinek megvan a maga intim szférája, a kislányunknak is, ehhez a család minden tagjábak joga van, mindenkinek joga van egyedül lenni, ha ezt igényli, mindenkinek joga van egyedül foglalkoznia valami tevékenységgel, ha úgy szeretne. A kislányunk ezt szuperül megtanulta, nem szokott hisztizni a nagytesójával. Inkább velünk, de annak más az oka, azt is kezeljük.

2020. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Hú, de ismerős... Én nagytesó vagyok, állandóan ez ment nálunk is. Pláne, mert a húgom ráadásul hisztisebb, erőszakosabb személyiség nálam, egyszerűbb volt engem lenyomni.

Most már nekem is van 2 gyerekem, még kicsik, 4,5 és 1 évesek. Éppen mostanában kezdődik ez, hogy ami a nagynál van, az kell a kicsinek is. Baromi kínosan ügyelek rá, hogy semennyire ne engedjek teret ennek. Rohadt igazságtalan, nem fair, és emiatt fogja a nagy megutálni a kicsit. Majd idővel megtanulja a kicsi, hogy ez nen így működik és kész.

2020. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem első körben, ha a nagy már sok ideje játszik az adott játékkal, amikor a kicsi nyafogni kezd, meg kell kérdezni a nagyot, hogy oda szeretné-e adni. Ha nem, akkor tudatosítani a kicsiben, hogy a másik játszott vele eddig is, de majd rá is sor fog kerülni, és felajánlani neki másik érdekes játékot. (És fordítva.)
2020. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4., sajnos én is ezt látom a nővérem gyerekein, hogy a nagy kezdi megutálni a testvérét, amiért az az anyjuk parancsára mindent elvesz tőle. Néha a kicsi még hazudozik is, pl. a nagy leül játszani valamivel, a kicsi meg elkezd szokás szerint ordítani és mikor az anyjuk kérdezi, hogy mi történt, miért ordít a gyerek, a nagy elmondja, hogy el akarja tőle venni a játékot, a kicsi meg elkezdi ordítani, hogy "Nem iiis, nálam volt hamarabb és XY elvette!!!". És hát volt már rá példa, hogy mi is mondtuk a nővéremnek, hogy nem így volt, a nagy kezdett el játszani, amikor az öccse odament és ki akarta tépni a kezéből, mire megint csak a nagy lett lecseszve, hogy de ha tudja, hogy a kicsi is játszani akar majd azzal, amivel ő, miért előtte kezd el játszani, hogy lehet ilyen szemét???..

Mostanában egyre többet hallom, ahogy a nagy pl. lehülyézi ilyenkor a testvérét, meg néha mondogatja is, hogy mennyire utálja a kisebbik gyereket, stb., amikor a szüleik hallótávolságon kívül vannak. Tényleg csak arra jó ez a nevelési "módszer", hogy elmarja egymástól a testvéreket...

2020. jan. 16. 23:04
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk a 6,5 éves hisztizik egyfolytában, a 4 éves teljesen nyugodt
2020. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Borzalmasan buta a tesod hogy igy kezeli ezt..
2020. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen szóljatok rá a kicsire, akkor is, ha a szülei nem szólnak rá. Ez egy olyan helyzet, hogy én igenis megtenném. Mondanám a kicsinek, hogy most játssz mással, aztán hadd bőgjön. Egy négyéves már bőven megérti ezt. Néhány alkalom kellene és megtanulná, csak a szülei soha nem hagyják neki, hogy megtanulja. Ez a kicsinek sem jó.
2020. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Mondd meg a testvérednek, hogy nagyon hatékonyan uszítja egymás ellen a gyerekeit.


Nálunk szerencsére csak néha fordul elő ilyen. A nagy 6 éves, a kicsi 3 lesz. A kicsi erőszakosabb is. A feleségem meg abból indul ki, hogy akkor szűnik meg a hiszti, ha a nagy odaadja a játékát a kicsinek. És ő nyugalmat akar.

Én (apa) keményebb vagyok, ezért lazán szembe merek menni a kisebbik hisztijével.

De szerencsére sok olyan játéka van a nagynak, ami a kicsit nem érdekli. Inkább csak néhány kedvenc plüss ill. kedvenc kisautó van, amin a balhé ki szokott törni.


Ráadásul a nagyobbik olyan jótét lélek, hogy ha vita alakul ki, sokszor ő maga mondja, hogy játsszon vele a kistestvére, ő majd játszik mással. Hát igen, játszik vele a kicsi fél percig, aztán mást vesz elő, úgyhogy csak eggyel több kacat hever a gyerekszoba szőnyegén.


Szóval feleségem részéről nálunk is kicsit a kisebbik felé billen a mérleg, de ilyen durva igazságtalanságok egyáltalán nincsenek, mint nálatok.


Egyébként sokszor a bújáson van vita, hogy melyikük bújjon anyához. A nagy igényelné, hogy időnként csak őt babusgassa az anyukája, és erre elég kevés alkalma van. Ilyenben bizony a kisebbik jelentős előnyt élvez. Én ezt azzal próbálom ellensúlyozni, hogy hozzám bújhat a nagyobbik, ill. vele több programot csinálok kettesben.

2020. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!