Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál, ha gyereked...

Mit szólnál, ha gyereked ezeket mondaná és milyen okot feltételeznél?

Figyelt kérdés

Nincs itthon semmi kaja, vigyünk haza az oviból-roskadásig van mindig a hűtő, avokádótól a párizsiig, flancos és mezei ételek, minden másnap több fogást rendelünk étteremből(nem pizzaking, hanem valódi étterem), ami vicc, hogy oviban minden tizedik fogást kóstol csak meg, bent általában kenyeret eszik.


Nincsenek játékaim-a szobája zsúfolásig van játékokkal, 50 db plüss kb, sportholmilk, hangszerek, legófajták, fakockák, rajztáblák, bunker, 140 centis babaház kanáltól a csillárig minden van benne, és 12 ikeás tároló tele mütyürrel, mindenfajta társas, matricás, sajàt roskatag könyvespolca van alsó hangon 40 könyvvel.


Anya nem enged játszani, nem játszhatok otthon-

Minden nap 3 óràt játszunk CSAK társast, mellette olvasok neki napi 3-5 könyvet, plusz estimesék és órákat játszik szabadon, nyaranta kimehet a kertbec a házunk mellett játszótér van, jó időben minden nap kintvan. Otthon remek az alaphangulat, csupa móka, egész nap nevet és viccelődik és keresi a társaságom.


Anya azt mondta tűnjek el- Sosem bántom, se kézre, se sehova nem csapok, rohadtul figyelek mit hogyan mondok és ilyet egyedül a macskának mondok, mikor besurran a konyhába és enné az ételt vagy épp rongál valamit, de azt is kifigurázva, vicces felhanggal “tünés innen te macska”. Én szoktam azokat a kommenteket írni, hogy nem a gyerek rossz, hanem a tette, meg a viselkedést kell bírálni, meg ilyenek, olyan szinten az erőszakmentes kommunikációban hiszek, hogy hú..


Biztos mondott még másokat is, de ezeket mondta el magától nekem, én pedig ki vagyok készülve miatta, mert egyrészt mi a csudától érez így, másrészt mi a fene lesz akkor, ha ezeket elhiszik neki? Na meg miket mondhat még???


Pszichológusi vizsgálat során sikerült ezeket mondania, megállapították hogy anya gyerek konfliktus miatt érzelmi zavarai vannak, nem

làtom el az anyai teendőket(erre csak utaltak szóban).


5 éves, gyönyörű, okos, csinos, tiszta, ápolt, jó anyagi körülmények, minőségi holmik, sokszor veszem ki az oviból(ahol szidják), hogy velem legyen, pozitív élmények érjék, mindenhova megyünk nagyon sűrűn..


Velem alszik megint mert nem hajlandó külön(korábban egy évet aludt külön, de jött pár rémálom) egész nap babusgatom, hàzimunkát játékosan végzünk együtt, minden héten kimozdulunk, tudom hogy szeret engem, naponta vagy 10x mondja, ahogy én is neki, folyamatosan puszil, bújik..ismerősök azt mondták ne legyek már a fenekében folyton, el van kényeztetve mert túl megértő vagyok és elnézek mindent, óvónők odavoltak, mikor azt mondta “anya akkor is szeret, ha mérges rám”


segítség kell, úgy érzem a pszichológusi vizsgálat félrecsúszott indirekt(vagy direkt?) módon..Kértem konzultàciót, de leráztak, viszont nem fogom elfogadni a vizsgálati eredményt és ezzel az eredménnyel a gyerekemet még képesek kiemelni..


Miért lehet ez?


2020. jan. 18. 16:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
97%
Semmit nem feltételeznék, egy 5 éves simán elmesél egy történetet, amit a tv-ben látott egyes szám első személyben. De miért kellett a pszichológusi vizsgálat?
2020. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

Hát szerintem ebben a korban szoktak nagyot mondani, nem tudják elkülöníteni a fantáziát meg a valóságot. Semmi baj nem lett volna ha nem fújódik fel ennyire mert most már egyrészt élvezi a hatást másrészt meg is van ijedve.


Kicsit OFF de nagyon sok a játék, olvasd el az Egyszerűbb gyermekkor könyvet, az egyszerűsítés segìthet a többi bajon is. Rítusok is nagyon jók.


Játszhattok ilyen játékot hogy vkit tényleg nem látnak el otthon vagy nincs kaja, lehet csak kiváncsi.

2020. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az író írta a Melegszívű fefyelnezés c könyvet is az is jó.

Nem kell ám mibden játszmájuknak felülni...

2020. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Ja és sok a kötött, vezetett játék. Napi 3 óra nem kell neki abból, szabad játék legyen több sztem.
2020. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Miért mentetek pszichológiai vizsgálatra?
2020. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Montessori módszernek csak pár eleme szimpatikus, ezeket bevettem, gyerekem fűszállal és botokkal is szívesen bábozik, vagy naranccsal és mandarinnal, a csillárt a babaházba ketten csinàltuk elemes mécsesből és maradék színespapírból, gemkapocsból egy ragasztópisztollyal, kreatív nagyon a gyerek, feltalálja magát.


Az óvodai viselkedése miatt kellett a vizsgálat, elvittem szakszolgálaton kívül intézve, hogy biztosan rendesen megvizsgálják..


Hát megkaptam. Nem vagyok hajlandó ezeket aláírni és most be vagyok ijedve, hogy mi lesz, 10 napom van fellebbezni, nem akarom, hogy azt higgyék veszélyeztetem.


Egyedül nevelem, nem dolgozom(egyetem, reszmunka volt), ezért tudok vele napi 5 órát legalább aktívan foglalkozni minden egyes nap. Van logiconk, lükünk, diszgràfia megelőző, millio fajta füzet, képeskönyv, beszédsegítő, memóriafejlesztő, minden nap tornázunk is, meg mindenfélét csinálunk..


Szerintem a gyerekeknek kell hinni, az enyém is majdnem mindig igazat mond, ha nem, utána bevallja, pl hogy nem a macska lökte le a virágot, hanem ő..

2020. jan. 18. 17:02
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
De hát tudod, hogy most nem mondott igazat. Egyébként nem emelik ki a családból azért mert ilyeneket beszélt. Kimennek hozzátok, látják, hogy fele sem igaz.
2020. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy van egy pszichopata gyereked...Vidd el másik orvoshoz is, ha teheted.
2020. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Szerintem azért mondta mert úgy érezte ezt várják tőle, vagy szuggesszíven tették fel a kérdést, nem direkt hazudott.


Igen, a “vizsgálat indul, kimennek hozzàtok, védelembe veszik, heti családsegítőt” is el akarom kerülni, mert ez egészen egyszerűen nem igaz.

2020. jan. 18. 17:18
 10/40 A kérdező kommentje:
Vagy komolyan így érzi/gondolja..
2020. jan. 18. 17:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!