Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn kezdett el...

Akinek későn kezdett el beszélni a gyereke, hogy ment a szobatisztaságra szoktatás?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Nyáron szeretném elkezdeni a szobatisztaságra szoktatás, de nem tudom, hogy fog menni. Néha, ha kaka van a pelusban, akkor szokott szólni, hogy, kaka. De a pisi szót még nem is tudja kimondani.


Szoktam kérdezni tőle, hogy ráül-e a bilire pisilni, de ilyenkor inti a fejével, hogy nem, de játékból rá szokott ülni.


Szerintem még nem is tudja összekötni a dolgokat, hogy mit szokott csinálni a pelusban, ha bekakilt az zavarja egy idő után, de ennyi.


Mennyit fog ez változni a fél év alatt? Van értelme addig elkezdeni a szoktatást, míg nem tud szólni, hogy kakilni fog, vagy pisilni?


2020. jan. 20. 06:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

A két fejlödési folyamat külömbözö agyi tevékenység.


A szobatisztasághoz az agynak elég érettnek kell lennie, hogy a gyerek tudja mit csinál. Ez kb 3 éves kor körül jön el, valakinek 2 éves kora után valahol csak 3 éves kor után. Hiába látja, hogy te ülsza wc-n az agya még nem elég érett, hogy azt össze tudja kötni a nedves pelenka érzéssel...


A beszéd fejlödés viszont már pici baba korban elkezdödik a gögicséléssel, és ez szépen halad elöre a szavak formálásával.


2 évesen tudnia kell kb 10 szót kimondania. Viszont a szobatisztaság még nem kell, hogy legyen.


Nem kell eröltetni, legyen ott bili vagy wc szükítö. Néha kérdezz rá. Mikor nyáron szuper meleg lesz, akkor nem adsz rá pelenkát és már szobatiszta is lesz, ha meg nem az sem baj.


Ha úgy érzed, hogy nem tud gagyogni és 10 szó nincsen meg akkor vidd el logopédiára.

2020. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát mondja, hogy kaka, isz (víz, inni), kapka(takaró, kapcsoló, nagyapjára), vauvau, hápháp, egy, mama, apa, anya, hamham, abda(labda), isd ki (nyisd ki), ha nagyon felidegesítjük, akkor a nem is megy. Magára mutat és mondja, hogy babáé.


Nem tudom, hogy ez elég-e. Néha szokott baba nyelven motyogni, de azt nem értjük, és nem is tudjuk konkrétan mit is mond (ablabababablablala, meg ilyenek)

2020. jan. 20. 09:47
 13/15 anonim ***** válasza:

3 éves szülinapja előtt 2 hónappal szólalt meg. Előtte hónapban még csak gagyogott.

3 éves korától bölcsibe ment, a beszédfejlődés miatt.

3.5 éves korától ovis (szeptembertől).

Augusztusban lett szobatiszta úgy, hogy kb májusban egyszerűen levette róla a bölcsis gondozónő a pelust.

Persze pisilt jobbra-balra, de egy idő után megtanulta.


Én azért, ha lett volna jobban idő, megvártam volna, míg magától megérik rá. Pl. hogy tudta volna jelezni.


Március elején lesz 4 éves. Még mindig nem jelzi sokszor a pisit,tehát vinni kell pisilni. Kaki még pelusba megy, éjjelre még pelusos.


De idegrendszeri éretlensége és egyéb problémái is vannak. Örülök, hogy ide eljutottunk, és elkezdhette az óvodát.

2020. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Annyit még le akarok írni, hogy nem értelmi sérült a kislány, hanem emésztőrendszeri problémája van, sokat volt kórházban.
2020. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés, vagyis nálunk nem volt a kettő között. A lányom később kezdett beszélni elmúlt 2 éves. De már 1,5éves korától a bilibe kakilt, pisilt. A fiam 1,5éves korától beszél, de nem füllik a foga a bilihez. Most 2 éves. Remélem nyáron könnyebben megy majd a dolog.
2020. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!