Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ujjszopós gyereketek mikor...

Ujjszopós gyereketek mikor szokott le róla és hogyan?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom elég sokat szopja az ujját,többet mint régebben. Mikor kellene tennem valamit és mit lehetne?
2020. febr. 3. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Még nagyon kicsi! Majd később gondolkozz el rajta! Előbb-utóbb kiázik az újja, fáj- " be kell" költözni és le fog szokni!
2020. febr. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Sose ázott ki sz ujjam, sose fajt és nem kellett kotozni.


A szüleim (gyermekorvos anyuka) mindent megtettek, hogy leszokjak, de sikertelenül. Már kisiskolás voltam, mire magamtól elhagytam elsős-másodikos nem emlékszem.


Meg olyan fogszabalyzom is volt, amibe ve volt építve egy kis rács, hogy ne férjen be az ujjam. Talán ez segített a legtöbbet.


Három fiam van, az egyikük szinten ujjszopos, felek vele sem lesz majd könnyű. Most 10 hónapos, úgyhogy meg ráér, de azért gondolkozok már rajta.

2020. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmit nem tetem ,7 ėves koråra teljesen leszokott viszont ovi kezdėsre megbeszėltük hogy oviba nem szopja az ujjåt nem is csinálta ,csak ovin kivül ha fáradt volt.
2020. febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Engem se tudtak leszoktatni. 13 éves koromig szoptam az ujjam. Persze kisiskolás koromtól csak akkor ha nem látta senki, mert szégyelltem.

Mai napig emlékszem és rossz érzéssel tölt el mennyit "kaptam" miatta. Na ezért nem fogom elvenni a cumit a gyerekemtől. Nem fogom stresszelni vele, hogy csúnya meg nagy fiú stb. Le fog róla szokni. Egy felnőtt sem cumizik vagy szopja az ujját.

2020. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 DakotaDamon ***** válasza:
100%

Én is sokáig szoptam a ujjam, kisiskolás koromban is.

Emlékszem, anyukám mondogatta hogy ne, meg félt hogy kifelé fognak állni tőle a fogaim, de semmi bajom nem lett tőle. Megnyugtatott, és mások előtt amúgy sem csináltam, végül magamtól leszoktam róla. Én nem aggódnék miatta.

2020. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem a gyerekem, én. 9 évesen.

Nem éreztem hátrányát, hogy akkor.


Gyerekemnek van olyan pajtása, aki 9 évesen még cumizik. Sőt, van 11 éves kislány ismerős is, aki cumizik. Nem az ujját szopja, hanem cumizik.


Másfél éves. Megnyugtatja, biztonságot ad neki. Hagyd! Majd megérik rá, vagy ciki lesz, és elhagyja.

2020. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Meg olyan fogszabalyzom is volt, amibe ve volt építve egy kis rács, hogy ne férjen be az ujjam. Talán ez segített a legtöbbet."


dettó! 3.ban kaptam ;)

2020. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!