Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különórák kisgyereknek?

Különórák kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Három éves kisgyereket érdemes különórákra járatni? Akár többre is? Mennyi ami már túlterheli és mi az elégséges mennyiség? Óvodában, majd szeptembertől lehet választani külömböző foglalkozásokat. Ezeket végignéztük (rengeteg van) és csináltunk egy listát a lehetőségekből (amik a gyereknek is tetszenek).

A foglalkozások:

- tánc

- labdajátékok (külömböző játékokat tudnak kipróbálni)

- furulya/zongora

- talajtorna

- lovaglás

Ezek nélkül is ugyanannyit lenne oviban, csak mást csinálna (szabad játék).



2020. febr. 9. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőre válasszon egyet. Aztán meglátjátok jövőre, hogy tetszik-e neki, sok-e, mást is kipróbálna... Ebben a korban a legfontosabb a szabad játék, de heti fél óra tánc vagy furulya szerintem belefér.

Az enyémek középsős koruktól választhattak egy különórát oviban.

2020. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Azért az elég durva, ha ennyire nem ismered a saját gyereked. Az enyém csak 2 éves, de már most meg tudom mondani, hogy ezek közül mire lenne érdemes beiratni a lányomat.


Tánc: attől függ, ha párban is táncolnak, akkor esetleg élvezné, az egyéni táncot biztos nem.


Furulya, zongora: esélytelen, hogy megüljön egy hangszer mellett 5 percnél tovább.


Lovaglás: határozottan igen. Imádja a lovakat. Szeret túrázni.


Labdajátékok: Talán, de ezt ki kell próbálnia hozzá, mert lehet, hogy meghaladná a képességeit.


Talajtorna: Biztos, hogy hamar megunná, ő nagyon mozgékony gyerek, nem tudna csak úgy egyhelybe bukfencezni, meg mittudom én.



Ilyen szempontok alapján mérlegelj.

2020. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

"Két naponta fél óra mozgás még senkinek nem ártott meg. Mellette hetente egyszer zenélnének, néha pedig elmennének kirándulni a lovakhoz."


Nyilván. De mit csinál majd vasárnap éjszaka 2-4-ig? Oda még mehetne egy sakk szakkör és hétfő 21:00-re még két nyelv is belefér, nehogy már lemaradjon 3 évesen!

2020. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én 3 evesem mikor ovis lett és meglátta h délután más gyerekek az oviban szervezett foglalkozásokra mennek, ő is menni akart. Így heti 1 aerobicra beirattam, 16:00-16:45-ig. Aznap már nem mentünk jatszora, jól kiugralta magát a tornán. Emellett heti 1 uszás órája van (3 hónapos kora óta), az is megmaradt, de az hétvégén van. Most közèpsős, aerobic már nincs, de úszás heti 2 alkalom. Örökmozgó gyerek, de ennél több nem kell neki és ha bármikor azt fogja mondani h nincs kedve járni, abbahagyhatja. Bár ilyen még nem merült fel mert imádja.

Szerintem teljesen gyerekfuggo. Probaljatok meg heti 1 valamit, kezdésnek elég.

2020. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem érdemes egyikre sem, 3 évesen attól fejlődik ha játszik. Később kell az ilyesmi. Az, hogy kinek mi a fontos gyerekfüggö, ebböl a választékból csak a labdajátékra járatnám, ha tetszik neki, mert azt szereti.
2020. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez attol isfugg , h hanyra viszed, hanykor hozod el, van-e foglalkozas a csoportban amit az ovo nenik tartanak meghatarozott idopontban. Mi keson jarunk kb. fel9-9 az erkezes, utana reggeli, utana sajat csoportban sajat ovo neni tart foglalkozast, ami kb. fel ora. De igy kb. elment a delelott, hiaba csak fel ora lenne egyeb elfoglaltsag nem lenne eleg ido szabad jatekra. Szerencsere en koran erek az oviba, de kb. ugyanez a forgatokonyv, 3 korul felkelnek, utana uzsi, pici jatek es mar ott is vagyok. Hiaba fel ora, de "kotelezo" foglalkozasok is vannak, etkezesek, stb. a szabad jatek rovasara nem tennem be. De ha te koran viszed, nincs ovo nenis foglalkozas es tenyleg jut tobb ora szabad jatek delelottre es delutanra is, akkor hajra.
2020. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem én ebből a lovaglást tartanám jónak, mert az gondolom, csak nem kötelezően megismétlendő feladatokból áll. Már persze ha nem fél pont tőle. Hangszer: nálunk egy elég neves zenetanár mondta, mikor kérdeztem, hogy az 5 évesem is vigyem-e a nagy mellé, mert folyton érdekli, hogy 6-7 éves korig nem érdemes elkezdeni, csak énekeljen, táncikáljon a gyerek, ahogy szeret, de figyelni még úgyse tud és nem marad le semmiről. A tornáknál vagy úszásnál, labdajátéknál ha az ő szintjén tartják játékosan és nem versenysportolót akarnak faragni belőle, akkor jó lehet, de amit így hirdetnek, az általában sima ömlesztett ovis torna néven vagy akármi "szoktatóként", "fejlesztőként" fut. Sok helyen tartanak bemutató órát meg ingyenes kipróbálást, így te is látod meg a gyerek is, hogy tetszene-e neki. Amíg élvezi és játéknak tartja, addig jó, de ne úgy vedd, hogy lemarad, ha kimarad, mert épp nem komázza a tanát vagy megijed a sok új arctól. Minden pszichomókus szerint ovis korban a legfejlesztőbb pont a szabad játék.
2020. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 TheSoldier ***** válasza:
90%

Egy ekkora gyereknek ez nagyon sok. Még bőven ráér arra,hogy különórákra járjon,és akkor is majd csak olyanra amit ő akar. Max egyet válasszon ki a gyerek,és csak addig csinálja amig tényleg élvezi.

Mozgásnak meg,úgyis jön a jó idő,játszótér,kirándulás,kerékpározás. Meg gondolom az oviban kimennek az udvarra,ott is biztos rohangál eleget.

2020. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
mikor lånyom ovis volt akkor az óvönök ,mondták hogy ezek a szakörök csak közėpsösöknek valok kiscsoportba az lėnyeg hogy beszokjon,napirend stb .igy is lett közėpsös koråtol járt tornåra lånyom az oviban tartotåk szerete.
2020. febr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Tánc: Kiscsoporttól járt a fiam és a lányom is, imádták mindketten. Leginkább csak zenére ugrabugráltak és nagyon élvezték.

Labdajáték: Lányomat nem érdekelte volna, fiam járt focira kiscsoporttól, nagyon szerette.

Furulya/zongora: Erre biztosan nem vittem volna 3 évesen egyiküket sem. Szerintem az nem ilyen kicsiknek való.

Talajtorna: Lányom középső csoportban kezdte, élvezte, elsős korában hagyta abba mert mást kezdett helyette.

Lovaglás: Ezt szerintem a legtöbb kisgyerek élvezné, persze ha nem fél.

Szerintem kezdjetek el ezt, azt, ha nem tetszik neki úgy is észre veszed rajta, mondani fogja hogy nem szeret oda járni, akkor abba kell hagyni. Ha úgy is ovi időben van akkor ovi után tud még bőven szabadon játszani játszótéren, otthon.

Fiam negyedikes, 4 féle különórára jár. Szerencsére meg tudtuk úgy oldani hogy mindig időben haza ér, a jegyei is nagyon jók. Szereti mindet, egyikről sem mondana le.

Lányom másodikos, tavaly 3 dologra járt, idénre egyet elhagytunk mert láttuk rajta hogy év vége felé már kezdett sok lenni neki.

2020. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!