Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori vagy nem...

Mennyire gyakori vagy nem gyakori, hogy 3,5 évesen még nem szobatiszta egy egyébként egészséges gyerek?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakori, de előfordul. Én most épp rendszeresen vigyázok egy ilyen kisfiúra, ő semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Pelenka nélkül inkább visszatartja alvásig.
2020. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Gyakoribb, minthogy azt várják az óvodára már legyen az!
2020. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is mar tul volt a 3,5eves koron mikor leszokott magatol. Tobb olyat ismerek akik ilyen korban szoktak le.
2020. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira ritka. Fiam is nem sokkal hamarabb lett szobatiszta. Azt mondják, a mostani pelenkák tényleg nagyon jók, szinte észre sem veszi a gyerek, ha tele van pisivel. A másik ok, hogy a mi szülői generációnknak azt sulykolják, hogy “nem szabad erőltetni”, így aztán elég tétován állunk neki ennek. (Jó, és valamennyire persze a kényelem is belejátszik, nyilván egyszerűbb ráadni a pelust, mint kínlódni sokszor azzal, hogy WC-t találj, meg kihámozni a gyereket az anorákból).
2020. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, remèlem nyáron sikerül elhagynia a fiamnak a pelust, mire oviba megy 😬
2020. febr. 10. 10:50
 6/18 anonim ***** válasza:

A fiam 3 múlt, de még ragaszkodik a pelushoz.

Én most azzal próbálkozok, hogy mondom, neki, hogy kevés a pelus és nem tudunk most venni másik csomagot, ezért bugyit kellene húzni (most még itthon vagyok vele, nem bölcsis). 2 napig elég sok nadrágot-bugyit mostam, aztán átállt arra, hogy "visszatartja", azaz nem engedi el azonnal, viszont nekem kell x óránként ráültetnem a bilire, hogy egy picit üljön rajta. Ilyenkor pisil is. Természetesen még van hogy bepisil, de nem traumatizálja, szól, hogy pisis a nadrág és segítek neki átöltözni. Nyáron már biztosan ügyes lesz, csak ebben a hidegben nehéz még a pucérkodás.. :D

Ha fel van ajánlva a wc-bili, biztosan nemet mond ilyenkor a legtöbb gyerek. Bölcsiben is csak megkérdezték tőle, nemet mondott és így nem is erőltették. Ezért próbálkozok ezzel az úttal.

2020. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez nem leszokás kérdése. Mindkét fiamat megtanítottuk rá. Nem az isteni csodában kell bízni és várni az eljövetelét
2020. febr. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os, nyáron én is megpróbálom. Nálunk a bili abszolút nem mûködött soha, akkor már inkább a szûkítôs wc.


7-es kommenthez meg annyit, hogy ha az idegrendszere még nem érett és nem ismeri fel az ingert, ezáltal visszatartani sem tudja, akkor taníthatod te bármire. ehhez meg kell érni és a gyerekek nem egyformák.

2020. febr. 12. 09:25
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Amikor az éppen már járni tudó, de még beszélni nem tudó gyereknek azt mondom, hogy a papíros kukába tegye a papírt és oda teszi és két évesen megkérdezi, hogy van-e pelenka rajta pisilés előtt... Azt nem fognám az idegrendszerre. Persze kell hozzá az is, de ez is foglalkozás kérdése.
2020. febr. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem én fogom az idegrendszerre, gyerekpszichológusok szerint van így. Amíg a záróizmok és a vizeletet szabályozó izmok akaratlagos beidegzôdése hiányzik, addig nem tudja visszatartani.

És ennek semmi köze a beszédhez, vagy hogy érti-e, melyik kukába kell dobni a szemetet.


Csak az érdekelt, 3,5 éveseknél elôfordul-e még ez.

Az enyém 3 lesz, de még simán odapisil a földre, mert nem ismeri fel az ingert, nem tartja vissza.

2020. febr. 13. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!