Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori vagy nem...

Mennyire gyakori vagy nem gyakori, hogy 3,5 évesen még nem szobatiszta egy egyébként egészséges gyerek?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 17:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Akkor ezek szerint ősszel megy oviba a gyerek? Hidd el, addigra megoldódik! Fiam áprilisi így 3 év 5 hónaposan ment és éppenhogy előtte szokott le. Akkor viszont éjszakára is és szinte teljesen baleset mentesek vagyunk azóta :) Fiammal egy idős barátja még éjszaka pelust hord, de az oviban nincs gond. A házunkban lakó kisfiú, aki augusztusban töltötte a 3 évet, ő is szibatiszta lett ovi kezdetére (pedig ott is volt izgalom). Szerintem ez olyan, hogy igenis foglalkozni kell vele. Szelíden, türelmesen, de kell, akkor is, ha tök reménytelennek tűnik. Nálunk is egyszer csak “átkattant” valami, de szerintem ahhoz kellett az a sok “meló”, amit ráfordítottunk (bugyiztatás, biliztetés, ilyen témájú könyvek nezegetése, jópofa mintájú alsónadrágok kiválasztása).
2020. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, szeptemberben megy oviba
2020. febr. 13. 11:02
 13/18 anonim válasza:
Nálunk nem kellett az a sok meló. :) Fiam is későn szokott rá, épp ovi előtt. Addig néha-néha megpróbáltam, láttam, hogy teljesen kínai neki ez az egész,és úgy döntöttem, nem szenvedek, megvárom, míg megérik rá. Ahogy megjött a jó idő, megfigyeltem, hogy mennyi időnként pisil, ez kb. másfél óra volt. Levettem róla a pelenkát, és másfél óránként elvittem a wc-re. Két-három napig figyeltem az órát, utána láss csodát, magától ment.
2020. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű, de ez a szülőn is múlik. Érdekes módon régen már 2 évesen szobatiszták voltak a gyerekek. Manapság meg még az óvodás is pelenkás.
2020. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, de erre meg azt mondják, h régen volt a textilpelenka, ma meg már olyan jó nedvszívó pelusok vannak, h a gyereket sokkal kevésbé zavarja, ami benne van.


Nyilván mindegyik oldalnak van igazsága :)

2020. febr. 15. 11:14
 16/18 jegecske ***** válasza:

szülőtől függ, nem a gyermektől

játékosan, fokozatosan rá lehet szoktatni, már 2 évesen nyugodtan lehet szobatiszta

2020. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hatos válaszoló vagyok.

Képzeld, ezzel a bugyis ötlettel 3 napja nem pisil be éjszaka sem!

Egy próbát megér ha neki is működik. :)

2020. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
szuper! :)
2020. febr. 16. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!