Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon akaratos a gyerek, mit...

Nagyon akaratos a gyerek, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Fiam 6 éves. Most már lassacskán nem lehet bánni vele. Tiszteletlen , megkérem mikor felnőttek beszélnek ne szóljon bele. Az étel ha nem tetszik nem eszik , mást kell főzni. Néha fel sem fogja mit mondasz neki , szofogadatlan , akaratos. Elkényeztetett gyerek. Most már kezdek nagyon ki lenni. Azt meg kell mondjam , hogy nagyival egy helyt élünk és én ha megtiltok valamit akkor azt nagyi jóvá hagyja. Tudom itt romlik el minden. De valami jó tanácsot , hogy hogyan neveljem meg. Lassacskán kétségbe esek.
2020. febr. 9. 22:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
El lett kényeztetve. Gondolom nagyitól nem lehet eltiltani. Az segítene
2020. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván te nevelted ilyennek.
2020. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy mást kell főzni? Eszem megáll. Amúgy meg következetesnek kell maradni, megbüntetni, ha nem fogad szót, leültetni a kis sámlira, gondolkodjon.
2020. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Na igen. Tipikus. Próbálod a saját szülői alkalmatlanságodat másra terelni. De csak, hogy tisztán láss: a te gyereked, te nevelted ilyennek, és mindenért te vagy a felelős.
2020. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Én amúgy nem főznék neki mást. Kint hagynám az asztalon az ő adagját. Úgyis megéhezik, megeszi majd. Mert kesőbb ez nagyon eldurvulhat
2020. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 6éves fiam van.

Azon, hogy nem vágunk egymás szavába, már 2 éve túl vagyunk. El kell neki magyarázni, többször is ha kell, plusz ugyanígy tenni neked is, azaz te se vágj az övébe ha beszél.

Hisztinek nem bedőlni, következetesen tartani magad ahhoz, amit mondtál.

6évest már tapasztalatom szerint partnernek kell kezelni, beszélgetni vele, és figyelmet adni neki. Igazi 100% figyelmet.

Az ebédet mi pl mindig megbeszéljük mi legyen, ha nem eszi nem eszi, nem állok neki mást fözni. Sok szülőtársat látok, hogy félnek a gyerektől, a dactól, hisztitől, és inkább engednek, aztán nem értik miért lesz a gyerek egy kis terrorista. Nem szabad! Ezeken nagyjából már 3 éves kora körül áz kellett volna esni.

Nagyival is beszélni kéne, hogy ha tiltasz valamit ne engedje, mert a gyerekkel tesz rosszat.

Legjobb lenne elköltözni, bár gondolom nem jókedvedből laksz ott.

2020. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy mást kell főzni, ha nem eszi meg az ebédet...? Ezt már 2éves korban se kellett volna megengedned. A fejedre nőtt, ő irányít.

Nehéz lesz leszoktatni róla.

2020. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdj mást főzni, egy-egy alkalom nem teszi tönkre, ha esetleg vajas kenyér az ebédje.

Beszéld meg vele, hogy kettőből választhat, azt főzöd meg, de te határozd meg (pl. paprikáskrumpli vagy krumplifőzelék, mákostészta vagy tojásos galuska.

A nagyival kapcsolatban: nagy tisztelettel, de nagyon határozottan mondd el neki, hogy a saját gyerekedet úgy neveled, ami szerinted a legjobb, ne írja felül a döntéseidet. A nagyinak volt alkalma nevelni a sajátját, a te gyerekednél pedig a te időd következik. Ő tűrte volna, hogy anyja/anyósa beleszóljon? Te se tűrd, a félrenevelt gyerek csakis a te "érdemed" lesz, nem a nagyié!

2020. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Legyél határozottabb. A natyihozvefy ideig csak akkor engedd át, ha te is ott vagy, és határozottan töltsd amit ő enged, de te nem engedné.


Ne főzz neki mást, ha tudod, hogy amit főztél megenné csak hisztizik.


Azért olyan dolgot ne erőltesd amit tudod, hogy nem szeret. Az én lányom pl kicsi kora óta nem eszi meg a paradicsomos dolgokat, nem erőltetem, főzök neki mást helyette, de ha pl kitalálná, hogy mától nem eszi meg a zöldbablevest, mikor eddig pofára ette, azt biztos nem hagynám. Akkor nem eszik aznap.


Ha beleszól a felnőttek beszélgetésébe, elmondod neki 2x, 3x, hogy ilyet nem szabad, ha mégis folytatja be küldöd a szobájába.


Legyél határozott a gyerekkel is meg a nagyival is. Látszik, hogy félsz mindkettőtől, ezért tudnak írányítani.

2020. febr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mást főzni. Miért nem beszéled meg vele, mi legyen a menü?

Amúgy meg is válaszoltad a kérdésed, el van kényeztetve. Az én 6 évesem is akaratos, de tisztelettudó, és észérvekkel meg lehet győzni.

Azt is meg tudod vele beszélni, hogy a nagyi az nagyi, te meg az anyja, az van, amit te mondassz. Bár 6 évesen már nehéz visszafordítani, van rá egy minimális esély.

2020. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!