Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves akaratos gyerek...

2-3 éves akaratos gyerek mennyit hiztizik, ha belekezd és meddig megy el?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata? Másnál hgy van?!... ha valamit akar, de nem lehet?! Hogy reagáljátok le, hgy legyen értelme? Van hogy engedtek inkább, mert úgy elfajul a dolog a gyerek részéről? (Pl. Kizökkenthetetlen a dührohamból)

2019. jan. 11. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nalunk a leghosszabb kb. fel ora volt, de az nagyon ritkan, egyebkent par perc az atlag, es sokat rovidult az ido es a gyakorisag, miota megtanultam kezelni. Nekem ezek a cikkek segitettek:

[link]

2019. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem engedek!

Amit mondtam megmondtam alapon....

Hogy hogyan zökkentem ki? Már mindent próbáltam. Nem rá figyelni, elterelni,ráförmedni, babusgatni. De semmi!

Ami bevált az az h elküldöm arcot mosni. Ettől valahogy kizökken. Utána odajön h ölelhem meg.

45 percig bír üvölteni, hörögni bömbölni. Majd hányni kezd .... utána már azért sír

2019. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engedni soha nem engedek az a legnagyobb hiba. Nálunk legújabban vacsora előtt van hiszti , nem alszik már délután így estére nagyon fáradt . ilyenkor elmegyünk tusolni az esti tusolást előre hozzuk úgyhogy lenyugszik tőle pár perc alatt. Nappal, figyelem Eltereléssel pár perc, szerintem a maximum 10 perc volt .
2019. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

A lányom ha neki állt hisztizni, o nyomatta akar negyed órát is, bele raktam a babakocsiba (amíg volt) es eltoltam egy olyan helyre ahol nem zavarunk senkit es le tud nyugodni.


A fiam most van a hisztis korszakában. O neki all hisztizni, odébb allok 2-3 méterre, fel-egy perc múlva leguggolok hozza, megkérdezem hogy ki dühöngte e magat, nyugi van e es odabujik hozzam.


Szóval nem lehet általánosítani, minden gyerek más.

2019. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen egyfelől én is azon vagyok hgy amit mondtam megmondtam, csak ma ... elbizonytalanodtam hgy van-e értelme. Ő a földön fekve ordít visít kiabál én meg ezt aszisztálom látótávolsagon belül 10 percen ketesztül.(Mert ha mellette voltam csak olaj a tűzre.) De nem unta meg én viszont már kezdtem ledobni a láncot... azon gondolkodtam, hgy most tényleg egy 2,5 évessel akarok hatalmi harcot vívni aki még elvileg nem is tudja megfelelően kontrollálni a dühét.

Ugyanakkor viszont szeretném megtanítani arra hogy mi az hogy NEM!!!


Csak nem tudom így hogyan csináljam jól.

2019. jan. 11. 22:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk 1 óra 20 perc volt a rekord, a múlt héten. Nem jól vettem ki a kocsiból. Mindent megprobaltunk, de semmi nem segített, a létező összes sarat felszedte a kabátja.

Amikor kitombolta magát felkelt és közölte mehetünk.


A nagyobbik lányom 10 perc után megint általában a tesója kitartóbb.

Ráadásul ilyenekbe engedni se tudok mert nincs is oka kB..


Ha valami értelmes miatt hisztizik, akkor megszoktuk beszélni, hogy megteheti ha nő meg kicsit a keze lába, ovis lesz, stb.

Ez nála bevalik, eltereli a figyelmet.

2019. jan. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha engedsz neki, azzal csak azt erősíted benne, hogy van értelme hisztizni. Próbálkozz valami mással, de ha egyszer állást foglaltál, akkor maradj is azon! Persze, ha csak azért mondtál neki valamit, hogy megmutasd, ki dirigál (mert ugye ez a hatalmi harc), akkor meg változtass, de még mielőtt kimondod!
2019. jan. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves múlt, órákig képes. Nem, nem engedek, sokszor nincs is mit, mert csak simán "bekattan". Pedig a bárcsak elhallgatna érzés elég erős, hogy engedjek, de pl: a mai reggeli műsor is megfejthetetlen. Ő ébreszt minket, felkelünk, megkapja a reggeli italát és mi is leülünk. Ő végez és azon nyomban elkezd üvölteni, hogy ő álmos, menjünk aludni. Jó, hétvége van, menjünk. De hogy ő nem akar aludni. Akkor ne aludj. De csak üvölt...
2019. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Esszeru szabalyok kellenek, van, amit nem szabad, es van, amiben engedek, pl, ha azert megy a hiszti, mert masik polot akar, akkor kaphat masik polot. Nalunk nem valik be a foldon hisztizve hagyas, hosszu ideig visit,sir utana, es egy ido utan bantani kezdi sajat magat, ezert en inkabb az olembe szoktam venni, es ehhez hasonlot szoktam neki mondani:,,Latom, hogy most merges/szomoru vagy, de akkor sem engedem meg, hogy ......., mert veszelyes/nem illik/stb.” 2,5 evesen talan meg kevesbe, de igy 3 evhez kozeledve mar sokat szamit, hogy elmondom az okokat, es megkerdezem tole, hogy erzi magat, es mi miatt. Sokszor mar ez onmagaban rovidre zarja a hisztit.


A masik az eves, ivas, almossag, azokat is figyelni szoktam, es bevalt, hogy azokat megoldom elobb, mert sokszor az van a hiszti mogott.

2019. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Hideg zuhany a fejre, fakanál a meztelen popsira. Pillanatok alatt kizökkenti a dührohamból.
2019. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!