Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért néznek ufóként rám,...

Miért néznek ufóként rám, amikor megtudják, hogy nem olvasunk mesét a gyereknek?

Figyelt kérdés

Mostanában párszor szóba jött a suliban, hogy ki milyen meséket olvas a gyereknek. Némely anyuka döbbenettel nézett rám, mikor mondtam hogy semmilyent, nálunk nem szokás olvasni.

Én világ életemben utáltam az olvasást, teljesen kivoltam a hülye kötelező olvasmányoktól a suliban soha egyet nem olvastam el eredetiben, csak a rövidített változatot, de az is kínszenvedés volt. Anno anyum próbálkozott nekem mesét olvasni alvásnál vagy napközben, de soha nem kötött le és nem érdekelt. Férjem hasonló beállítottságú.

Ráadásul minden barátnőmtől/kolléganőmtől azt hallgatom, hogy kész agyrém az esti altatás, mert a gyerek képtelen mese nélkül elaludni, sokszor megy a hiszti, hogy ez túl rövid volt, ő akar még egyet, ha valami miatt nem jut idő rá, akkor óriási hiszti van. Az altatás náluk minimum 30-40 perc. Meg azt sem értik, hogy nincs esti altatási "rituálénk", nálunk ez 5 perc, jó éjt puszi, ágyba bújás, betakarjuk és alvás. Nem húzzuk-nyúzzuk, estére már mi is fáradtak vagyunk, szeretnél minél előbb ágyba kerülni.

Hát mintha minimum valami gyilkosok lennénk, úgy néztek rám.

Ebben most tényleg mi ilyen felháborító/meglepő? Van más is, aki nem olvas a gyereknek?


2020. febr. 22. 00:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%
szerintem valamilyen szintű igénytelenség a nem olvasás (és ezt úgy mondom, hogy engem soha nem kényszerítettek rá, gyerekként szimplán szerettem olvasni és nem csak kötelező létezik, én is utáltam a kötelezőt). Nem nézem le aki nem olvas,de nem is tudom megérteni. Viszont mindenki maga dönti el hogy akar e olvasni DE a gyerekednél legalább megpróbálhattad volna, hátha neki lett volna igénye rá. Lustaságból nem akartál olvasni, ennyi és pont. Nem csak azt kell űzni a gyerekkel amit szeretsz csinálni.
2020. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%

Utálok olvasni, néha próbálok nekik, de egyátalán nem figyelnek oda, így nem is fárasztom magam.

Nekem sem olvasott senki

2020. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%
Fejből mesélsz neki? A kisgyerek alapvető igénye a mese, ami lehet akár a saját napjának az elbeszélése. A meseolvasás nem létszükséglet a gyereknek, a mesélés viszont az. Egyébként nem hiszem, hogy annyira lehet utálni az olvasást, hogy egy max.fél oldalas mese felolvasása gondot jelentsen. Azért ez nem A kőszívű ember fiai.
2020. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
88%

En is ruhelltem vilag eletembe olvasni, megis napi szinten olvasok meset a gyereknek! Van is ra igenye. Nem olvastam el a valaszokat, de biztos kifejtettek a pozitiv hatasait a mese hallgatasnak.

Nem egesz ejjel kell olvasni, lehet ott delutan is, illetve vannak egesz rovid terjedelmu mesek is😉


De! Ha vegkepp belehalnal az olvasasba, legalabb hangos meseket hadd hallgassanak a gyerekek!:)

2020. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
44%
A gyerekek imádják a meséket, előttem leírták mennyi mindent fejleszt. Nem muszály este olvasni altatáskor mondani vagy olvasni egy-egy mesét a gyerekeknek, bármikor lehet, autóban, séta közben stb.. Mi mostanában úgy csinálunk mesét, hogy egy mondatot én teszek a meséhez, egyet a lány, így szövünk közösen mesét elalvás előtt.Imádja a lányom.
2020. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem azért, mert eléggé benne van a köztudatban, hogy a mesélés jó dolog. Hogy a te gyerekedre nincs/nem volt hatással ennek a hiánya, azt valójában nem tudhatod, hiszen nem tudhatod, milyen lenne mondjuk a szókincse, ha olvastál volna. Azzal egyébként egyetértek, hogy az egyéb “foglalkozás” is bizonyára fejlesztő hatású, és a nem olvasás hiánya nem jelenti azt, hogy rossz szülők vagytok.
2020. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%

Mi olvasunk mesét, de ez nem az altatás része volt sosem.

Az esti rituálé- ha lehet így hívni, mert olvasunk, utána puszi ölelés és megyek a dolgomra... és egy egész pici koruktól így volt.

A legnagyobb gyerekem 12éves, és bizony minden este elsőként szól, hogy mese? A nagy ágyban összebújunk, minden este más választ mesét, én elolvasom, aztán bekísérem őket a szobáikba, puszi és megyek is tovább a többiekhez. Amíg igénylik a meseolvasást én olvasok nekik. Pedig már mind a három fiam iskolás.


Egyébként én imádok olvasni- minden szabadidőmben olvasok, könyvtárba járok és sok pénzt költök könyvekre.... Ettől függetlenül a gyerekeim nem olvasnak maguktól, úgy érzem nem lelik örömüket benne- de nem erőltetem. Veszek nekik is könyveket, sokat együtt olvasunk este- akkor nem mese van, hanem pl a Ruminiből pár fejezetet olvasunk...


Mindig mondom nekik, hogy egyszer majd találnak egy jó történetet, ami miatt majd megszeretnek olvasni. A Ropi naplóját végülis kiolvasgatták már - maguktól- az tetszett nekik nagyon.

2020. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!