Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te mit mondasz vagy csinálsz,...

Te mit mondasz vagy csinálsz, hogy a gyereked ne élje meg tragédiának, hogy nem hívták meg egy buliba?

Figyelt kérdés

Az egyik fiúnak bulija lesz, lányom nincs meghívva és kiakadt, pedig nem is barátok a fiúval, sosem hallottam, hogy játszott volna vele.


Kívülről elkényeztetett, nyafogós, durva, rosszindulatú(“akkor a fiú más lányt se hívjon meg”, “nem engedem, hogy meghívja az xyt”), de tudom, hogy kirekesztve érzi magát, bántja a dolog, úgy érzi rosszabb másoknál és nem érti, hogy más rosszul viselkedő gyerek miért mehet. Sír, dühös és nem szereti azokat, akiket meghívtak(most).


Akkora marhaság az egész, csak egy buli, ráadásul ő sem szereti a fiút, de nem tudok okosat mondani neki, amitől könnyebb lesz.


Ti mit mondtok?


Annyi még, hogy 2 auti gyerek van a csoportban, az a kissrác az egyik(mosolygós nem fog fel sokat fajta)de titkolják, az enyém a másik(mindenlébenkanál, nehezen kezeli az indulatait)nem titkoljuk.


Nem vagyok valami nagy társasági lény, jövőre csoportot váltunk, ez is közrejátszhat.


2020. febr. 26. 09:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ô nem mehet, akkor más sem?😃 Oké, hogy autista, de nevelni attól még ugyanúgy kell, az ilyen viselkedést vissza kell fogni, ha tetszik neki, ha nem.
2020. febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Közölném, hogyha nem fejezi be a hisztériát, akkor idén egyetlen egy buliba sem fog menni. Olyanba sem, ahová meghívták.
2020. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem helyette megy a másik gyerek. A másik gyerek azért megy, mert őt meghívták, ő meg azért nem, mert nem hívták meg. Ez ennyire egyszerű. És így is kell megmagyaráznod neki.


Autista vagy sem, meg kell értenie, hogy nem ő dönti el, hogy egy másik gyerek kit hív meg a saját bulijára. Azt is, hogy sok ilyen lesz még, hogy ő menne, de nem lehet, mert sok dolog nem tőle függ.

2020. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Akkor fogadja el a dolgokat, ha érti, amíg nem érti, addig dühös, hangsúlyozom, hogy középsős ovis 5 éves. Az nem elég neki, hogy meghívták-nem hívták, mert miért nem őt, miért a másikat. Okos gyerek, összekapcsolta, hogy nem fair, hogy az egyik verekedős gyerek mehet, a másik meg nem, ezért tiltakozott, hogy a másik mehet, és ezért akart helyette menni, mert egyforma a viselkedésük. Nem érti a barátkozás fogalmát, viselkedéshez köti, a sok közös dolog, egymásrahangolódás, bensőségesebb, szorosabb kapcsolat neki nem tűnik fel, nem érzi át, szépen viselkedő van, meg nem szépenviselkedő, és aki kedves, azzal jobb dolgok történnek, aki meg nem, azzal rosszabbak. Nem fért bele a világképébe, hogy az egyik verekedős gyereket lehet kedvelni, a másikat nem, vagy épp egy kedvest nem kedvelni.


Végülis délre túltette magát a dolgon, reggel még nagyon ki volt bukva, de valahogy elmúlt, kérdeztem mit gondol a buliról, azt mondta semmit, én meg nem firtattam.


Leginkább arra törekszem, hogy értse a helyzeteket, a fenyegetést(egy bulira sem mehetsz) csak végszükségben szoktam bevetni.

2020. febr. 27. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!