Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez elvarhato lenne egy 5 evestol?

Ez elvarhato lenne egy 5 evestol?

Figyelt kérdés
Azt veszem eszre, hogy egyre turelmetlenebb vagyok, sokat kiabalok. Nem tudom, hogy jogos-e, elvarhato lenne-e egy 5 eves kozepso csoportos ovistol, hogy az elore odakeszitett ruhat felvegye. A derekat segitek beturni, ill. a salat megkotni, de a tobbit tudja/tudna egyedul is csinalni. Ill. ha odaerunk az oviba egyedul levetkozik ill. felveszi a benti a cipot. A problema az, hogy elviekben ezt meg tudja csinalni, de gyakorlatban alt. nem. Olyankor felkapom a vizet es rakiabalok. Ma is allok csizmaban, kabatban, varom az ajtoban, h jojjon, be is szolok neki, h anya var, gyere elkesunk, rammelegszik a kabat stb., de csak molyol tovabb, utana jon a kiabalas. Beerunk az oviba es ugyanez a helyzet, ra kell szolni, h vegye le az anorakot, fel a benti cipot. Most lelkiismeret furdalasom van, h kiabaltam, masreszt meg az is bennem van, tobbszor szoltam szepen es igenis meg tudna csinalni, de sz@rik ra. Mit gondoltok?
2020. márc. 2. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogy kb. minden ovis gyerek ilyen. Képes rá, de per pillanat más érdekli és leszarja, amit kérsz tőle.
2020. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam 4 éves korától tudja. Aztán az oviban persze elfelejtette. Az apja erre rá is segített, mert öltöztette. Nálam persze nem volt ez, mert mikor 5 lett, épp az öccsét vártam, meg amúgy sem vagyok híve az öltöztetem inkább, hogy gyorsabban elkészüljön dolognak, de kb egy fél éve mult nála el ez a lassúzás, mióta kezdte az utolsó évét az oviban. Az apja is leszokott az öltöztetéstől, es végre felfogta, hogy ha nem igyekszik, lekéssük a buszt(velem buszozás van,az apjával nem). Ehhez is az kellett, hogy 2x lekéssük.

Szóval szerintem egy 5 évestől igazán elvárható, hogy egyedül tempósan öltözzön, mert meg tudja csinálni, csak ha hagyjuk, akkor visszaesik, mert bedőlünk a nem tudom dumának.

2020. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet.

De néha szereti, ha "kényeztetjük" , így ha nem kell kapkodni és többfelé szakadni, felöltöztetjük. Nem minden nap kéri és ha mondjuk, hogy nem fér bele az időbe, akkor megcsinálja maga.A

Oviban meg kb. minden anyuka vezényel.😀 Vicces szokott lenni, amikor olyanokat hallani, hogy Xy, vedd le a cipőd, Zx az öltözésre figyelj, ne xy-ra...

2020. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vicces szokott lenni, amikor olyanokat hallani, hogy Xy, vedd le a cipőd, Zx az öltözésre figyelj, ne xy-ra..."


Az tényleg az. Bevallom én is csináltam, most elég annyit mondanom, hogy lekéssük a buszt, 1 perc alatt felöltözik.😂

2020. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3,5 évesem is egy perc alatt fel tud rendesen öltözni ha számára kedves cél lebeg a szeme előtt, reggel az ovi nem olyen :S

Még a 6 évest is megint nekem kell öltöztetni mert ha rá várnék sosem érnénk be

2020. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a csoport fele teljesen magától csinálja, csak nagyon lassan, vagy közben dumálnak egymással. Mindent maguknak, ha sietni kell(velünk együtt késnek), akkor villámgyorsak, kesztyűt is. A másik fele gondokkal küzd, részképesség/figyelem/egyéb gondokkal, nálunk vezénylés van, noszogatás, nekiállnak fogócskázni, elbambulnak, vagy hisztiznek mert a kabáton a cipzárt nem sikerült lehúzni, vagy a cipőben bennemaradt a zokni..
2020. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 a kérdező írta, hogy meg tudja csinálni, ha akarja.

Amikor nem vagyok ott, az én gyerekem is megcsinálja maga, mivel az oviban nem tudnak 30 gyereket öltöztetni.

Nálam engedi meg magának azt a luxust, hogy öltöztetni kell.

Mivel tudom, hogy meg tudja csinálni, ezért nem éri meg vitatkozni vele. Néha belefér, hogy segítsek neki.

2020. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt is meg tudná csinálni egyedül mindegyik, csak nem figyelnek, épp nyűgösek, épp izgatottak, épp könnyen kiakadnak, épp mással foglalkoznak. Attól, hogy problémáik vannak, még nem azt jelenti, hogy nem képesek rá, csak hogy több dolog zavarja őket abban, hogy végrehajtsák a dolgot, játszanak cipőhúzás helyett, sírnak mert a cipzàr elsőre mellément, pedig másodikra sikerül, csak megelőzi egy 10 perces hiszti a kudarc miatt, mert leköti őket, hogy a többiek beszélgetnek és elfelejt megmozdulni.


Az az 5 éves, akinek nem megy magától! gyakran az öltözés, az le van maradva valamilyen területen(a kiscsoportosok harmada egyedül húz kesztyűt is utasítgatás nélkül).

2020. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy rossz kiabálni, veszekedni vele, de ne hagyd rá. 5 éves és 2 hónapos múlt a lányom, autizmusban is enyhén érintett, de képes rá. Annyi, hogy keményebbnek kell vele lenni. Pl. ő szokott olyat, hogy elvárja az öltöztetést, nyilván nem teszem, erre ordítással, őrjöngéssel reagál. Ezt ki kell tudni bírni, ami tény, hogy nem egyszerű idegileg, főleg a sokadik alkalom után. Én ilyenkor leülök, kezembe veszek egy újságot vagy a telefont, aztán hadd műsorozzon, majd rájön, hogy fölösleges. Ahogy én is rájöttem már, hogy bármilyen nyugtatási-elterelési kísérlet ilyenkor csak olaj a tűzre. A folyamatot megsürgetni azzal szoktam, hogy mondom neki, ha nem halad, anyának gyorsabban kell mennie az autóval, emiatt ütközhetünk, felborulhatunk, akármi, és akkor ott maradunk az út szélén a hidegben. Ő ezt nem veszi poénra, nem úgy reagál rá, hogy "ok, az tök jóóó", hanem megijed ettől a lehetséges következménytől, és végül is ez motiválja. Tudom, nem pozitív, de jobb híján ez van, ami hatékony 🤷
2020. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem idegelem magam. Elkapom a gyereket éa ráhúzom a ruhákat. Tudom, hogy nem kéne, meg egyedül kellene neki és blablabla, de én szaranya vagyok és inkább a pillanatnyi kényelmet, nyugalmat választom. Sokkal nyugodtabbak, jobb kedvűek így a reggelek. Előbb-utóbb úgyis ciki lesz, hogy én öltöztetem. Néha már mondja, hogy ezt vagy azt egyedül akarja csinálni. Szerintem nem éri meg ezért őrjöngeni.
2020. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!