Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell intézni a táppénzt?

Hogy kell intézni a táppénzt?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz 2éves a kislányom de addigra 3hónapos kismama leszek hogy kell intézni hogy a kicsivel táppénzen lehessek áprilistól? Előző terhesség alatt is veszélyeztetett voltam úgy mint most is. Én úgy gondolom hogy be kell mennem a munkáltatómhoz jelezni hogy adják ki a szabijaimat és el menni táppénzre.. Vagy hogyan? Ilyenkor kell szólni hogy terhesség miatt nem fogok menni dolgozni? Vagy ha egyből szólok hogy kismama lettem akkor nem fognak elbocsájtani? Kicsit káosz van a fejembe ez miatt hogy hogyan is kellene hogy nem rúgjanak ki. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. márc. 2. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérsz egy javaslatot a nőgyógyásztól tp-re. Megírod a fizetés nélküli felmondásáról a papírt, min 30 nappal előtte be kell jelenteni. Vagy veszel ki szabit vagy nem, az első hivatalos munkanapodtól tp-n lehetsz. A célszerű ha megvárod a 2 év leteltét és onnan indítjákok a tp-t vagy szabadságot.

A részleteket a munkáltatóddal tudod megbeszélni. Ki nem rúghatnak míg terhes vagy.

2020. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2020. márc. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!