Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy hányásig ordít...

Normális, hogy hányásig ordít és a haját tépi tanulásnál? Mit tudnék tenni, hogy ne ilyen tortúra legyen?

Figyelt kérdés

Unokahúgom 3. osztályos, mostanában én megyek érte, és velem van délutánonként. Iskolaotthonos rendszerben tanulnak (azt hiszem ez a neve, de lehet tévedek). Szóval nem úgy van, hogy délelőtt órák, délután napközi és ott házi írás, hanem még otthon kell leülni tanulni. Viszont ebből óriási balhék vannak... Már ha csak megemlítem, megy a ködösítés, hogy nem kell tanulni, nincs házi, majd csak jövőhétre kell. Utána hogy ő még éhes, pisilnie kell, menjünk el kutyát sétáltatni, stb. Aztán nagy nehezen leülünk, és az elején semmi baj. Általában úgy szoktam (ez csak egy példa), hogyha angolból szavakat kell tanulni, akkor együtt elolvassuk többször, utána ő olvassa hangosan és aztán kikérdezem. Vagyis kikérdezném, de ha elakad, vagy nem jut eszébe, azonnal sír ordítva, hogy ő nem tudja, és ő egy hü__e, ezt sosem fogja megtanulni. Tegnap 12 db szón 3 órán át cirkuszolt, a végére már úgy sírt, hogy hányni kezdett. És ilyenkor már az első ilyennél eltenném az egészet, mert semmi értelme erőltetni, amíg ilyen állapotban van, mert úgysem jegyzi meg... De az anyja meg ordít mellette, hogy ne engedjem felállni az asztaltól, igenis tanulja meg. De mikor már a haját tépi, a fejét veri az asztalba, úgy hiába próbálok nyugodt lenni, nem megy. Próbáltam azt is, hogy lerajzolom neki a szavakat (már amit lehet), és tanuljuk úgy. Az sem jó.


Mindig bíztatom, hogy nagyon ügyes, meg én sem tudok mindent rögtön, nekem is sokszor kell visszatérnem 1-1 anyagrészhez (egyetemista vagyok). Motiválni próbálom, mert tényleg mintha a béka feneke alatt lenne az önbizalma... Úgy érzem ez valahol az édesanyja miatt van, mert ő nem úgy kezeli a sírásokat, hogy próbálja megnyugtatni, elterelni a figyelmét, hanem hangosabbak ordít vele, meg tényleg durva dolgokat mond neki. Még sosem kellett gyerekkel tanulnom, nem tudom, mi lenne a jó módszer igazából.


2020. márc. 3. 14:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az unokatestvére vagyok, lényegében születése óta vigyázok rá hosszabb-rövidebb ideig. Tehát baromira nem az idegen kategória, aki előtt szégyenlősnek kéne lennie. És nem pénzért vagyok vele, hanem INGYEN. És minden nap ezt hallgatom kb.


Az anyja ordibálása sem vezet sehová, főleg, hogy sosem volt türelme hozzá (ezt nem én mondom, hanem a nagyszülők, akikkel együtt élnek és látják őket nap, mint nap).

2020. márc. 4. 09:58
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha rád van bízva a tanulása, akkor kérd meg anyukát, hogy ne szóljon bele. A legjobb lenne, ha jó időben elmennétek tényleg kutyát sétáltatni és közben tanulnátok. Szavakat, verseket - a mi nálunk is fél óra hisztivel kezdődik - mi nagyon jól tudunk tanulni a fiammal focizás közben. Én mondom, ő ismétli, aztán én elkezdem, ő folytatja, aztán már csak ő mondja egyeül, közben meg abban a ritmusban passzolgatunk. Írásos feladatnál simán lehet, hogy pont azt utálja, hogy produkálnia kell magát közönség előtt, azaz hogy nézitek és szégyelli. A helyedben felajánlanék valami tök apróságot, mondjuk minden jó megoldás egy gumicukor, vagy utána karaokéztok vagy gyöngyöt fűztök, tökmindegy, de legyen fél óra múlva kész, akkor visszajössz, ellenőrzitek. Ha nem lesz kész, akkor nincs jutalom, és sajnos telik a játékidőből. Az sem ördögtől való, ha mégsem lesz kész estig és az iskolában kap érte. Ezt is meg kell tanulni, hogy nincs végtelen idő mindenre és mindennek meg van az ideje. Na meg hogy önálló legyen. Nem kell leállni alkudozni, mert csak jobban belelovallja magát és nála szerintem ez már valami reflexxé alakult.
2020. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem diszlexiás?
2020. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem. :(

Vagyis voltak már nevelési tanácsadóban tavaly, ott kellett csinálnia különböző feladatokat, stb. Gondolom ha az lenne, azt ott kiszűrik, nem?

2020. márc. 5. 21:35
 15/15 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg igen.


Szerintem valami tanulási nehézsége van,legalább is én úgy gondolom

2020. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!