Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon későn elalvó gyerekek...

Nagyon későn elalvó gyerekek szülei, mit csináltok, amikor már nem bírjátok a strapát?

Figyelt kérdés

A fiunk este 10 előtt nem alszik el. Néha 1/2 11 is van, mire sikerül elaltatni. Ez szörnyű kimerítő, és persze neki is rossz. Egyszerűen reggel 7-kor felkel, napközben legtöbbször nem is alszik, és mégis este 10-ig bírja... Ha nyugodt, csendes napunk van, akkor azért nem alszik el, mert nem fárad el, ha egész nap csinálom neki a programokat, és fizikailag is kifárasztom, akkor azért nem, mert túlpörög.

Próbálom elaltatni 8-kor, 9-kor, de semmi. Felugrik az ágyból, kirohan, sokszor még az udvarra is. Ha ráparancsolok, egy órán át is képes ordítani, de elaludni nem alszik el. Pedig megvan az esti szertartás is, vacsora, fürdés, öltözés, összebújás, szóval minden menetrendszerű lenne... aztán hirtelen felkel, és kirohan.


2010. júl. 24. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem írni, 2 év 4 hónapos.
2010. júl. 24. 22:36
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Ezt sajnos valoszinüleg te rontottad el.

De siman helyre is tudod hozni. Legy következetes.1 het kb.

Napközben ne altasd es ha latod, hogy farad akkor valami nyugisabb tevekenyseget valassz. Szoval ne hagyd hogy tulpörögjön. Az esti szertartast minden nap hozd elörebb 15 perccel, ez nem is fog neki feltünni. Es ha nem akar elaludni, hagyd sirni vagy vard meg mig kijön es vidd vissza, hogy de igenis aludni kell. Ezt az elsö napokban 20-30szor biztosan el kell jatszani vele.

Es azt ne tartsd szem elött, hogyha egyszer is megenyhülsz es azt mondod-leven iszonyuan kimeritö ez-hogy jol van akkor mese jatek vagy meg fennt lehetsz egy kicsit, akkor utana sokkal, de sokkal rosszabb lesz, hiszen a gyerek tudni fogja-mivel minden gyerek egy manipulativ dög-hogy anyuci ha meg sirok meg hisztizek akkor tuti megint megengedi, hogy meg fennt legyek.

Szoval következetesen es kemenyen!!!Kitartas!

2010. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs elsö vok, AZT TARTSD SZEM ELÖTT!!!-ezt akartam irni :D

csak elsöre azt ne felejtsd el-akart lenni es a NE ott maradt :S

2010. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ilyenkor nincs mit tenni, ez a gyerek ritmusa. El kell fogadni. Ahogy olvastam, a kérdező már minden ilyesmit kipróbált...

Nálunk pont fordítva van. Este fél 8-8kor kidől, reggel viszont 5-kor kel. Szintén mindent próbáltunk, hagyhatnám ordítani reggel, nem aludna vissza. Nem hagyom. Ő ilyen, és kész. Sokáig szenvedtünk emiatt, aztán egyszercsak elfogadtuk, hogy ez van, beletörődtünk, és azóta jobb az életünk. Korán lefekszünk mi is.

Szerintem próbálj meg mindent (ha esetleg kapsz még olyan tippet, amit nem próbáltál), és ha végül semmi sem változtat a helyzeten, fogadd el. Idővel majd helyrejön, akkor meg majd az lesz a baj, hogy alig akar veled lenni a gyerek. :)

Minden jót!

2010. júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem te rontottad el. A mi kisfiún is éppen ilyen, mégcsak 18 hónapos.

Az 1. válaszoló biztos egy áldott jó gyermekkel van megáldva.

A 2. válaszoló írja jól: vannak ilyen babák, van ilyen temperamentum.

Nálunk is mindig visítás van este 10, fél 11kor, mert nem akar aludni. Én nem engedem, hogy felkeljen, mégis visít, immár 1,5 éve.

Egész nap meg sem áll. Ha nem megyünk ki a lakásból, mert hőség van vagy esik, egész nap fejhangon szirénázik.

Igen, vannak ilyen gyerekek.

El kell fogadni, hogy ő ilyen. Akinek a gyermeke nem ilyen, annak fogalma sincs,hogy mennyire kimerítő tud lenni.

Nem engedni túlpörögni? És mégis hogyan? Ha szalad, állítsam meg? Vagy ha játszik nagyon, vegyem el tőle? Ugye ez vicc.

Nálunk is szigorú a napirend, de az altatások katasztrófálisak.

Én már annak örülök, ha nem mozog a keze-lába egyfolytában lefekvéskor, csendben fekszik. Ha le akar mászni, azonnal visszateszem. Visít, dobálja magát, megnyugszik, amikor azt hiszem már alszik, hirtelen felpattan és leszalad az ágyról-már ha hagynám.

Aztán kezdődik előről, kb fél 9-től tart ez 10, fél 11-ig.

Ez van.

2010. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó válaszadónak üzenem, hogy szerintem nincs igazad. Ilyen idősen minden gyerek ilyen nem igazán szeretnek elaludni mert azt hiszik akkor lemaradnak valamiről. Csak valamelyik szülővel meg lehet csinálni valakivel meg nem. Te biztos a engedékeny szülők csoportjába tartozol. A gyerek nem maga lesz ilyen ezt hívják nevelésnek. És igaza van az első válaszadónak. Próbáld estére hagyni a nyugisabb játékokat és igen is vissza kell tenni aludni akkor is ha sír és ha nem akar elaludni. Egy ilyen idős gyereknek még nagyon fontos az alvás. Ez nem szeretem, szeretem kérdés aludni kell és kész. Ha sírsz ha nem. Már nem olyan picik pontosan tudják, hogy kell manipulálni a szülőt és ha hagyod magad akkor a fejedre fog nőni. Egyenlőre te vagy a szülő és nem ő. Nehogy már egy kétéves határozza meg, hogy mikor akar elaludni.Ha saját gyerekemre bíznám azt hogy mikor szeretne elaludni akkor éjfélig biztos nem aludna de mivel én mondom meg mikor alszik így fél kilenckor ágyban van.Szerintem csak rosszul lett szokatva a gyerek. És ilyenkor már nehéz vissza szoktatni sokkal több sírással jár minhta meg se engeded neki azt, hogy későn aludjon el.Tényleg sok sírással és következetsséggel egy héten belül eredményt hozhat de nem lesz egy gyalg galpp.
2010. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első és az utolsó válaszolóval értek eggyet!

Volt egy időszak, amikor a lányommal is nagyon nehéz volt alvás téren. Aztán a férjem 1x megengedte neki, hogy üljön még egy picit a kanapén fürdés és vacsi után. Utána nekem 1 hetembe telt, míg sikerült ordítás nélkül lefektetnem!!! Akkor lehetett olyan 22 hónapos.

KITARTÁS!

2010. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!