Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha dolgoznotok...

Mit csináltok, ha dolgoznotok kell, de beteg a gyerek/gyerekek és nagyi nincs?

Figyelt kérdés
Én ha elvállaltam egy munkát, meg kell csinálnom, nincs mese, különben nincs pénz sem, és nem is hívnak legközelebb...
2011. jan. 4. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit csinálni. Vagy apa vagy anya jön táppénzre ha fontos a gyerek egészsége.
2011. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjen táppénzre a férjed, neki is ugyan úgy jár. Ezen kívül maximum azt teheted, hogy megkérsz valakit, hogy vigyázzon a gyerekre, aki ráér. Hátha van olyan ismerős, aki épp nem dolgozik, esetleg fizetsz is neki valamicskét.
2011. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A férjem tanár, sajnos borul minden az iskolában, ha hiányzik, még betegen is inkább bevonszolja magát, mert szinte bepótolhatatlan az elmaradás. Arról nem is beszélve, hogy az amúgy is "szuper fizetésének" csak a 60%-át kapja. De lehet, hogy így lesz vészhelyzetben...
2011. jan. 4. 09:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyikünk táppénzre megy, másképp nem lehet. Bébiszitter nincs. Betegen mindenképpen mi, szülők ápoljuk, soha nem bíztuk még a mamákra így őket.
2011. jan. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Én, amikor elkezdtem dolgozni és 3 hónapos próbaidőmet töltöttem, akkor betegen az anyukám vigyázott afimar.

Ahogy letelt a próbaidő, mindig én voltam vele otthon.

Szerencsére ilyen szempontból normális melóhelyen dolgozom.

2011. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát... Kövezzetek meg, de én bébiszittert fogok keresni ilyen alkalmakra (is). A bölcsiből való hazajáráshoz és arra az egy-két órára ugyanis kell valaki, aki vigyázz rá (nem szeretném este 17.30-ig bölcsiben hagyni, de sanszos, hogy hamarabb nem nagyon fogunk tudni érte menni, ha én is 8 órában fogok dolgozni). Ha lázas, persze maradok én vele itthon, de az átmeneti napokra (amikor már nincs olyan rosszul, de még nem engedem bölcsibe, mert még nem teljesen egészséges), hívom a bébiszittert.
2011. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én is a bébiszitteren gondolkodom. Én alkalmanként dolgozom, és amikor van munka, akkor csak délelőtt 10-13-ig kell ott lennem, de onnan viszont egyszer sem hiányozhatok... Ez havonta nem több 10 napnál, viszont ha pont akkor lesznek betegek, akkor nem tudom, mit csinálok. Van sok barátom, aki tud segíteni, de betegen senki nem vállalja értelem szerűen, mert akkor az ő gyerekeik is lebetegednének...

Csak azt nem tudom, hol lehet olyan valakit találni, aki megbízható, de csak ritkán kell, olyankor viszont rá kell hogy érjen...

2011. jan. 4. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A környéken lakó kedves idős néni?
2011. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is bébiszitter lesz jobb híján, szerintem többel is kapcsolatban leszek hogy valamelyikőjük biztosan el tudjon jönni. A megbízhatóság nehéz kérdés, vagy olyat keress aki ismerősödnél már dolgozott, vagy pl. a védőnő is tud ajánlani (legalábbis nálunk ajánlott amikor 1x kérdeztem), vagy ügynökségen keresztül, hogy leinformálható legyen, ha van referenciája akkor azokat felhívni hogy elégedettek voltak-e vele és többször elhívni hozzátok dolgozni mielőtt élesben vigyázna a gyerekekre. Így össze tud szokni a kicsikkel és te is látod hogy hogyan dolgozik. Tudom hogy költséges, de szerintem még mindig jobb mint munkanélkülinek lenni. Én a nagyszülőkre a betegség leghúzósabb napjaiban nem is nagyon merem rábízni a kicsit mert a koruk miatt ha ők is elkapják annak nagyon rossz vége is lehet sajnos. Más idős nénire részben ugyanezért. Na ezek a tervek, aztán a gyakorlatot majd meglátom.
2011. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!