Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is szinte minden nap...

Ti is szinte minden nap kiabàltok a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
ez egy szimpla kérdés. még nincs gyerekem de tàrsashàzban lakunk,sok mindent hallok a szomszédsàgbòl.
2020. márc. 8. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát előfordul. Nem minden nap, de olyan is van, hogy naponta többször.😅
2020. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Előfordul így a dackorszak derekán. Ezek a kiabálások számomra viszont nem indulatosak, csak egyszerűen nem vesz komolyan a saját 4 évesem, ha szépen mondok/kérek valamit. Vannak könnyebb időszakok is és nehezebbek is. Arra viszont figyelek, hogy a nehezebb időszakok alatt se egyből kiabálva szóljak neki, hanem legyen meg a lehetőség arra, hogy kedvesen szóljunk egymáshoz és csak a türelmem fogytát érezze meg a hangomon. :)
2020. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon ritka, max heti egyszer hoznak ki a sodromból.
2020. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem szószerint kiabálni szoktam, habár az is előfordul. Inkább "csak" eréjesen szólok rá mert ha szépen akkor tuti hogy lekakilja... Édes dackorszak. 😭
2020. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Temperamentumtól függ. Nem kell ahhoz gyerek, hogy kiabálás legyen.

Az egyik ismerősöm beszédhangja olyan, mintha mindig kiabálna.

Amúgy az ovis gyereknél előfordul, hogy minden napra jut valami csetepaté. De mint írtam, temperamentum függő.

2020. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Soha nem kiabálnék a gyerekkel! Soha! Ha mindig úgy viselkedne ahogy a filmbeli gyerekek... Nem ismerek olyan szülőt aki nem kiabál. És igazából olyat sem akit ne bántana hogy ezt teszi. Míg nem volt gyerekem azt hittem hogy csak a szaranyák kiabálnak, de egy 20 milliószor elmondott dolog leszarása után elpattan az agyam. Vagy ha egész héten vagy hónapban vagy évben 3-4 órákat alszom, délben reggelizem.. És a gyerekek mindent megtesznek azért hogy bajuk legyen, illetve az ellentétét annak amit mondok vagy elvárok. A gyerekek által okozott ilyen olyan fejlődésből vagy kíváncsiságból okozott károkról ne is beszéljünk. Upsz egy laptop, upsz egy vödör festék.. 5 perc alatt...

Vegyél füldugót.

2020. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Sajnod volt màsfèl-2 ev, amikor mindennnap kiabàltam vele, volt, hogy meg is ütöttem (bar 100%-ig ellene vagyok ennek, megis eljart a kezem) . A dackorszak egybeesett avval, hogy zajos helyen laktunk. Elköltöztünk csendesebb helyre, gyerek is nőtt, ritkàn kiabàlok. Sokat szàmìt hogy kialudtàk-e magukat rendesen a szülők (es a gyerekek is)
2020. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Naponta tobbszor is mert dackorszak van, raadasul a nagyobb tesojat bantja. Hiaba beszelnem meg vele, 5 perc utan ujra folytatja ugyan azt.
2020. márc. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta kamaszodik a nagyobbik, azóta minden nap. Nem vagyok büszke rá, de olyan flegma, hogy két mondatával a plafonra küld. Sosem hittem volna hogy ez lesz. Tök tehetetlennek érzem magam, és a frusztrációt kiabálással vezetem le, mert különben megütném.
2020. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán kiabálok, de előfordult már. Inkább csak arra jó, hogy én kiengedjem a gőzt, mert a gyerek nem hanggal működik.

Viszont büntit adni szoktam, úgyhogy mellettünk meg azt hallanád, hogy a fiam ordít pl két percig, mielőtt összeszedi magát és meg tudjuk beszélni a dolgokat.

2020. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!