Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti jártok jatszoterre a...

Ti jártok jatszoterre a másfél - 3 éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Aki jar miért? Csak a gyerek miatt?


Aki nem, mit csinal helyette? Miert nem? A gyerek nem szereti vagy nincs a környéken jo játszótér?


Most foleg olyanoktol varok valaszt akiknek NINCS kertes háza.


Abból lehet szerintetek hatranya egy kisgyereknek ha nem viszik el a jatszoterre?


Nem vallatas, csak kivancsi vagyok ki, hogy latja.



2019. aug. 4. 20:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
88%
Engem mindig kivittek a közeli játszótérre. Nem nagy szám de gyerekként nagyon szerettem ott játszani. Körülbelül hetente egyszer voltunk. És unokatesómat is rendszeresen, mostmár én viszem ki. Szerintem nem hátrány a gyerek számára ha nem viszitek le sűrűn, de azért pár hetente gondolom megoldható, jót tesz nekik ha találkozhatnak velük egykorú gyerekekkel. De ha otthon is elvannak jól akkor az sem nagy baj ha nincs játszóterezés.
2019. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Panelban laktunk, minden nap vittem a gyerekeket játszóra, akár napi 2x is. Váltogattuk a játszótereket, ha csak sétálni, biciklizni indultunk, akkor is betértünk hintázni. Szerintem nagyon jó dolog a szabadban a gyerekeknek mozogni, más gyerekekkel ismerkedni, játszani.

Amióta kertesházban élünk, van saját játszóterünk, jöhetnek barátok az oviból, iskolából, de így is igénylik a játszóterezést.

2019. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, megyünk, pedig kertesben lakunk.

Két okból.

Az egyik, hogy szüksége van hasonló korú, illetve vele egykorú gyerekek társaságára. Oviba még nem jár, így csak a játszón találkoznak.

A másik, hogy az agy fejlődése, és a mozgások erősen összefüggenek. Lépcsőzés, ugrálás, hinta, forgás, le-föl rugózás, egyensúly fejlesztése. Ezekre van a hinta, libikóka, csúszda, mászóka, és a többi. Nálunk is van hinta, homokozó, de azért egy full felszerelt játszóteret körhintàval és mászó várral kevesen engedhetnek meg maguknak.

2019. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen, jártunk már kb. egy éves kortól. És leginkább azért, mert a gyerek élvezte a játékokat is, jó nagy a helyen mozoghat (jobb híján) viszonylag biztonságban és hát jól szocializál is (ha normális a felhozatal, nálunk az, sok barátjuk lett). Persze utóbbi személyiségtől is függ, az egyik gyerekem nagyon szeretett játszózni és már korán vegyült a nagyobbakkal is, viszont utált sétálni - nagy hiszti volt, ha haza kellett menni -, a másik nehezen oldódott, ő jobban szeretett nagyokat sétálni és felfedezni egyedül a parkot olyan 2-2,5 éves koráig, a játszón meg csak tapadt rám (pedig ő is bölcsis volt).
2019. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mindennap, egyébként kertes házunk van, de nem akkora a telek, mint egy játszótér és füves, így nem lehet rajta olyan jól futni, kell a mozgásfejlődéshez.
2019. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanazon okokból, amit a 3-as válaszoló írt mi is mentünk hetente többször.
2019. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Iszonyat ritkán, utálom a játszótereket, a sok sikító gyereket meg mégjobban, ha megyünk is akkor próbálok amikor valószínűleg nincs senki
2019. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Van itthon is hinta-csúzda-trambulin, de heti pár alkalommal viszem is őket játszótérre.

Szerintem főleg lakásban lakó gyereket muszáj vinni, mozgásfejlődés, ki a szabad levegőre.

2019. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Én csak a gyerek miatt járok, mert társasházban lakunk és nagy a mozgásigénye, imád járni. 10 hónapos korában vittem először, akkor még csak hintázni. Most 2 éves. Naponta megyünk, van, hogy kétszer is. Társasági életet nem nagyon élek ott, mert a gyerekre figyelek. Számára azonban szocializációs színtér ez is, mert nem bölcsis.


Hátránya lehet-e, ha nem viszik? Nem hiszem, ha van máshol is lehetősége elegendő mozgásra. Viszont a fiam imádja, nem lenne szívem megvonni, hiszen annyira élvezi. Plusz örömforrás számára.

2019. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

decemberi a gyerekem, így lényegében másfél éves körül volt, amikor játszótérre kezdtünk járni.

Kezdetben csak a gyerek miatta, meg hogy én ne bolonduljak meg a 4 fal között, azaz ne ott nyúzzon, hanem a homokban. Bár volt, hogy konkrétan 2 órán keresztül ült a hintában és löktem. nagyon élveztem :D

Olyan 5-6 éves volt, amikor már nem kellett minden lépését őrizni, nem igényelte, hogy mellette legyek, akkor lettünk "padon pletyiző, nem odafigyelő anyukák" a csoporttársak szüleivel. pedig előtte ki nem állhattam ezt a kasztot :D

Most 8 éves és már nem akar menni, úgy érzi, nagy hozzá. Én meg mennék, mert hiányzik a társaság.

Így múlik el a világ dicsősége :D


Amúgy hátránya lehet, mert ebben a korban meg lehet ismerni egy csomó hasonszőrűt, akivel majd később együtt kerül oviba, iskolába. Nem mindegy, hogy van-e ott ismerős arc, vagy nincs. Ráadásul másfajta barátságok ezek, mint amik az oviban kialakulnak. Itt lehet bandázni, nagyokhoz csapódni...

2019. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!