Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális egy 15 hónaposnál?

Ez normális egy 15 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Meg nem tud teljesen önállóan menni, de megtesz több lépést. Leginkább mászik , "rohan " , kergeti a labdát , és minden mást ami gurul , rengeteget pakol , szekrényekből , de a játékok nem érdeklik. Nem nagyon figyel a mondókára , a mesés képes könyvre. Semmire ami játék . Beszélni meg nem beszél , fiú.


Normális, hogy csak rohan , és pakol, más nem nagyon köti le ?


2020. márc. 11. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Miért szerinted mit kellene csinálnia?
2020. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a gyerek anyja. De szerinte nem normális.
2020. márc. 11. 09:19
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Járni 18 hónapos korig kell, beszélni meg két és fél éves korig. Szóval még nagyon sokáig fog labdát gurítani, meg bármivel játszani. Mese kb. 2 éves korától érdekli az enyémet.
2020. márc. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig normális. Csak a szülők (és játékgyárak) elmebaja, hogy a gyereknek csak a színes-szagos világító bizb. okkal kellene játszaniuk, holott a kicsiknek az egész világ felfedezni való móka. A pakolás pedig erre a korra abszolút jellemző.

A könyvekre, mondókákra ennyi idősen még a könyvmoly lányom se figyelt, 16 hónapos koráig csak rágta a lapokat.

Beszélnie pedig még ugyancsak nem kell.

2020. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is normális.Az enyém 2 éves, vannak játékok amiket most már úgy használ ahogy kell ,viszont imád pakolni,rakodni és menni 100 fele egyszerre. A fiúknak 2.5 éves korukig kell beszélni, szóval a beszéd beindulása is várhat még.Na meg néha napok alatt fejlődik hatalmasat a gyerek, szóval az hogy ma nem mond semmit az nem jelenti azt, hogy egy hét múlva már ne próbálhatna szavakat is mondani..A mondókázás helyhez kötött, akárcsak a mesekönyv ők meg inkább menni akarnak ,felfedezni.Teljesen rendben van a kisfiú.
2020. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem sincs semmi baja , de nem is a járás és a beszéd hiánya zavarja az anyát , hanem hogy nem játszik. Legalábbis nem úgy , ahogy ő gondolja , hogy kellene.

Tehát , hogy állandóan rohan , nem akar könyveket nézegetni , nem épít ( mindkettőt csinálja , de rövid ideig ) inkább csak dobálja a játékot. A labdát szereti , az autót tologatni , meg pakolni. És rohanni.

2020. márc. 11. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Pakol, autózik, labdázik, dobál = ez mind játék.

Nyugodj már meg, anyuka! (Ez egy anonim oldal, minek a rizsa?)

2020. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem az anyja vagyok. :)
2020. márc. 11. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez így normális, szerintem egyik sem a játékaival játszik ebben a korban.
2020. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Privátra: vigye, legalább megnyugszik, de gyerek neuropszichológushoz, ő ért hozzá, nem az, aki esetleg anyukát is kezeli.


"De velem nem csinál ilyet."

És ez is teljesen normális. A gyerekek a hozzájuk legközelebb állóknak engedik el magukat. Velük dacolnak a legjobban. Ez a helyes kötődés jele.

2020. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!