Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vagyok attól rossz...

Miért vagyok attól rossz ember és rossz anya, mert nem lógok a gyerekem fenekében 24 órából 24-et? És miért lennék attól rossz anya, hogy nem akarok mindig a gyerekeimmel játszani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokan (köztük anyám is) megszólnak, mert egy héten 2-3x a szomszéd nénire bízom a gyerekeimet, hogy néhány órát kikapcsolódjak.

A nagyobbik gyerekem 4 éves, a kisebbik 1,5 éves.

Szeretem a gyerekeimet, de néha az agyamra mennek, így nyilvánvaló, hogy kell egy kis pihenés számomra. Egyedül vagyok velük, a férjem külföldön dolgozik.

Nem rossz gyerekek, csak elevenek.

Azért is mindig megszólnak, mert nincs kedvem játszani a kislányommal mindig. Nem szeretek babázni, unalmas. De ha mondjuk társas játékozunk, akkor abba az esetek 70%-ában benne vagyok.


Miért lennék ettől rossz anya/ember?



2020. márc. 11. 17:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És nehogy már a 168 órából soknak gondoljatok 6 órát, amit a gyerekeim nélkül töltök, mert egyáltalán nem sok.
2020. márc. 11. 21:32
 12/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egyàltalàn nem sok az az 8dő amikor nem veled vannak. Ha az apjuk otthon lenne, ő is jàtszana velük, akkor nem 24 òràban veled lennének. Neked is kell az ènidő, ha a szomszèd nèni segìtsègèvel tudod megoldani, akkor ùgy. Anyàd lehet fèltèkeny, hogy nem rà bìzod a gyerekeket, hàt ìgy jàrt.
2020. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, mi a baj azzal, hogy a kérdező bevallja, hogy nincs kedve babázni. Nincs kedve, kész. Miért lenne? Felnőtt nő, nem egy kisgyerek. Szerencsére kötelező az óvoda 3 éves kortól, ami pont jó arra, hogy kortársakkal babázhasson a gyerek, akik nem unják azt, otthon pedig már lehet olyat játszani, ami mindenkinek megfelel. Azt hiszitek, egy gyerek nem érzi meg, hogy a felnőtt csak tetteti a lelkesedést, amikor játszik, miközben rohadtul unja? Pontosan tudni fogja, hogy az anyja a társast élvezi, a babázást meg utálja, akkor is, ha eljátssza, hogy nem. Ne álszenteskedjünk már. Tényleg el lehet játszani a kicsikkel egy darabig, és visz annak a lendülete, hogy látja az ember az örömet rajta, de azért nem lehet örökké csinálni. Én 9 éves koromtól több nyarat is azzal töltöttem, hogy a kisebb testvéremre, később testvéreimre kellett vigyáznom, őket szórakoztatnom, velük játszanom, altatnom őket délután, sőt, velük feküdni az ágyban. Én magam is gyerek voltam, de az ellenségemnek nem kívánom, olyan unalmas volt a monoton óvodás játékokat játszani velük egész nyáron, hogy néha el is sírtam magam. És gyerek voltam! Akkor milyen ugyanez felnőtt, egészséges nőként? Arra valók a kortársak.
2020. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 gungasam ***** válasza:
100%

irígyellek! Van egy megbízható barátságos ember aki segít!

Nem vagy rossz anya, de a többi anyának csípheti a szemét ha nekik nincs ilyen szomszédjuk!! Bárcsak nekem is lett volna annó.

2020. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!