Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most hogy az óvodák bezártak,...

Most hogy az óvodák bezártak, ki mivel foglalja le a gyerekeket hónapokig?

Figyelt kérdés
A felügyelettel nincs gond, itthon vagyok kisebb tesóval. Viszont mi sokat szoktunk elmenős programokat csinálni: játszóház, mozi, állatkert. Ezek nyilván most nem opciók. De azt sem szeretném, ha hónapokig unatkoznának a lakásban, vagy ülnének a tv előtt. Nyilván le tudom foglalni őket ideig-óráig, de hátha tudok ötleteket szerezni, amivel egy akár többhónapos itthonlét is kibírható.
2020. márc. 15. 06:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Állatkert meg egyéb szabadtéri kirándulás szerintem még most is mehet néha, amíg nincs teljes karantén.


Otthon akadálypálya építése- székekkel, alagúttal, párnákkal. Táncolni, zenére tornázni nagyon szeret.

Kreatívkodunk-ajtó, ablakdísz készítése bármi amivel vágást, hajtást stb gyakorolja, és alkot, fest.-neten renegeteg ötlet van

Megtanulunk cipőt kötni.

Minden nap csinálunk pár feladatot, az ilyen ovis munkafüzetben.

Sütünk, főzünk együtt.

Társasozunk, kártyázunk,játszunk együtt.

Itthoni mozi-mese vagy diafilm, sötét és popcorn

Egyenlőre ennyi, aztán majd meglátjuk miesz, meddig lesz.

2020. márc. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Nagy terveim szerint előveszem az óvódai napirendet és valami ahhoz hasonlót próbálok meg kialakítani itthon. Talán ki is rakom valahová, hogy ők is lássák meg beállítok valami kütyüt, ami figyelmeztet. Iskolásom is van, elvileg 8 órában melletük homeoffice-ban dolgozom... szuper lesz nonstop hármasban. Gondolom, az első hónapban megőrülünk, de aztán remélem, sikerül naaaagyon összekovácsolódni. De nagyon össze kell kapnom magam. (És biztos, hogy kipakolom magamnak a gardróbot és majd néha oda "elköltözöm". ) A helyedben, ha van autótok, párnaponta mennék velük kirándulni valami kies erdőbe vagy tisztásra egy focilabdával vagy papírsárkánnyal felfegyverkezve.
2020. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom melyik állatkertről van szó, de a fővárosi és a pécsi tuti bezár hétfővel.
2020. márc. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Őszintén? Semmivel. Foglalja le ő magát. Az oviban képes rá, tojik a többi gyerekre, a felnőtteket sem meri rángatni, hogy igenis játsszanak vele meg foglalkoztassák, hanem szépen eljátszik egyedül, anélkül, hogy kárt vagy ostobaságot csinálna. Nyugodtan lehet itthon is így nyomni, nem folyamatosan velünk erőszakoskodni, hogy szórakoztassuk 😏
2020. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

A legszimpatikusabb a 4-es, mert dolgozni is kellene valahogy mellette, de azért pár új társassal és diavetítővel készülök.

A levegőzést nem tudom, hogy hogy oldjuk meg. Tele lesz a park, játszótér, vezetni pedig nem tudok, hogy messzire menjünk.

2020. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén? Ma az apja összerakja a trambulint, és mivel imád kinn lenni, valoszínű a napjai nagy részét kinn fogja tölteni ugrálva. A többit benn játszik az öccsével, meg velem.

Nem foglalkoztatom egész nap, le tudja kötni magát, ha meg játszunk, akkor kártya, tarsas es rajzolás. Amugy rengeteget segít a házimunkában, bepakolja a mosogépet, a mosogatogépet, összeszedi a játékokat, porszívozik, mindezt kérés nélkül, szóval nagy segítség. Szeret főzni tanulni. Egyedül a barátait hiányolja, és az uszást, mert az uszodát is bezárták.

2020. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiú.

Utolsó voltam.

2020. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azért teljesen más itthon mint az oviban. Eleve panelban lakunk, nincs udvarunk. Nincsenek más gyerekek, akikkel játszhatna. Oviban sem egyedül játszik. Amellett nálunk az oviban kötött foglalkozások is vannak, nem csak úgy "elvannak" egész nap.
2020. márc. 15. 09:47
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező. Játszik bent, meg attól ki lehet menni a szabadba, csak a másokkal való érintkezést kerülni kell.

Meg amikor hetekig hideg van télen, mínuszok röpködnek, az óvodába akkor se mennek ki, benti elfoglaltság van, akkor sem megy az ember játszótérre, állatkertbe, szóval ahogy télen, úgy ebben a pár hétben is meg lehet oldani a bent játszást, elfoglaltságot, meg azért ki is lehet ám menni.

2020. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Kertes házban lakunk. Szóval sokat lesz kint (ha az időjárás engedi)

Egyébként kénytelen lesz elfoglalni magát, mert én veszélyeztetett terhes vok ikrekkel a 32 hétben. Feküdnöm kellene egész nap.

Van sok játéka, tudunk rajzolni....

Nincs jobb ötletem. A mozgásos játékok, birkózás bújócska marad délutánra ha az apja hazaér.

Ez van!

2020. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!