Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most hogy az óvodák bezártak,...

Most hogy az óvodák bezártak, ki mivel foglalja le a gyerekeket hónapokig?

Figyelt kérdés
A felügyelettel nincs gond, itthon vagyok kisebb tesóval. Viszont mi sokat szoktunk elmenős programokat csinálni: játszóház, mozi, állatkert. Ezek nyilván most nem opciók. De azt sem szeretném, ha hónapokig unatkoznának a lakásban, vagy ülnének a tv előtt. Nyilván le tudom foglalni őket ideig-óráig, de hátha tudok ötleteket szerezni, amivel egy akár többhónapos itthonlét is kibírható.
2020. márc. 15. 06:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

Erdei séta, parkban bicikli. Itthon társas, de szerencsés vagyok, az enyémek órákig is élvezik mondjuk a duplót. A fiam az idősebb, ő különösen élvezi az itthoni játékokat. És annyira nem rajong az oviért, hogy sirassa. A lányom már más helyzet, vele nehezebb lesz.

Egyébként meg szerencsére nem ebola járvány van. Zárt zsúfolt helyekre nem fogunk járni de nem maradunk 4 fal között, ha nem muszáj. Anyukámékhoz is el kell mennünk legalább 2 naponta, jelenleg nem járhat ki, más nincs nekik.

2020. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Foggalmam sincs hogy fogjuk megoldani. 2 és 4 évesek a gyerekek.

Panelban lakunk, férjem napi 8 órában, én 6 órában kell hogy home office-oljunk. Hogy addig a két gyerek mit kezd magával, gozom sincs... Egyetlen segitsegunk eddig anyosom volt, de mivel elmúlt 70,vele most nem is találkozunk....

Aztán lehet h a munkahelyem elküld fizu nélküli szabira, akkor legalább én tudok a gyerekekkel foglalkozni..

Duplo, festés, gyurma, sutisutes, rajz, papír vagdosas stb.. Meg persze ha már nagyon kiborulok akkor némi mesenezes..

2020. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

egyszervolt.hu, pl, unokahugaimat néha odacsapják elé egy kicsit, lefoglalja őket

krokotak: ez egy angol oldal, gyerekeknek való kézműves ötletekkel, anyám a gyerekcsoportainak innen vesz ötleteket

2020. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%
Mivel basszus?Miért nyári szünetben folyamst nyaraltok?Egyébként nem hónapokrol van szó.
2020. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14 senki nem tudja megjósolni, tarthat hónapokig is. Én is gondolkodom, hogy hogyan lesz. A lányom 5 éves, a fiam 1. Nagyon mások az igényeik. De valahogyan majd csak lesz. Majd lejárunk levegőzni, itthon meg van társas, puzzle,kártya, meg sok minden más. Forgalmas helyeket kerüljük, de azért karanténba nem vonulunk.
2020. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14-es, igen nyári szünetben nagyon sokat vagyunk lent a dédinél, ahol sok gyerek van és nagy kert, állatok. Ha Pesten vagyunk heti háromszor is megyünk az állatkertbe, bérletesek lévén. Azon kívül sokat vagyunk játszótéren. De láttam már csoportokban, hogy van ahol már azokat is lezárták.

Szóval nyáron a legritkább esetben ülnek a lét szobás kis panel lakásban. Nyilván más annak, aki kertes házban lakik és elvan a gyerek az udvaron. De levegőzni, mozogni annak a gyereknek is kell, akinek nincs udvara.

2020. márc. 15. 17:38
 17/21 anonim ***** válasza:

#14 eddig a nyári szünete 2 hét volt, és valóban nyaraltunk. Programokra jártunk.

A nyár többi részében mi dolgoztunk, ő az éppen aktuális ügyeletes bölcsiben/oviban volt.

2020. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%
#14, épp ez az, hogy a nyári szünet is elég komoly kihívás. #4 vagyok, az én gyerekem nem olyan, mint pl. #6-é meg sokaké. Semennyit sincs el, nem képes önállóan, normális tevékenységgel elfoglalni magát, és egy pisilés erejéig sem vehetjük le róla a szemünk. Korán kel, későn fekszik, mindig rossz alvó volt. Tehát tizenórákat kell aktívan foglalkoztatni vagy legalább 100%-os figyelemmel tartani. Nálunk nincs olyan, hogy én teszek-veszek, végzem a dolgom, miközben ő körülöttem vagy másik helyiségben elmolyol, játszik. Olyan sincs, hogy nekem "segít", épp ellenkezőleg, kifejezetten szabotálja a tevékenységeimet.
2020. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

4 éves, fiú. Én mellőle fogok távoktatni. Lehet besegít majd néha.

Mi is panelban lakunk. Jön a jó idő, sokat leszünk kint, inkább sétálni, kirándulni, mint a zsúfolt játszótereken.

Gondolom, hogy sokat rajzolunk, színezünk, gyurmázunk, mesélünk, vágunk, ragasztunk. Míg én a távoktatást csinálom, úgy gondoltam, hogy mindig valami kreatívat előkészítek neki, az én íróasztalom mellett van az ő asztala, ezért remélem, hogy ez működni fog.

Bármiben szeret segíteni, főzni, takarítani, virágokat gondozni. Mi szoktunk csak úgy sütögetni is.

Szerencsére eljátszik mostanában már egyedül is, megérti, ha épp nem érek rá.

Én is azt gondolom, kell a napi rutin, rá kell szoktatnom, hogy reggeli és fogmosás-öltözés után munka van.

A gyerektársaság hiányától viszont tartok, még nem döntöttem el, mennyire engedjem másokkal játszani, legalább pl kint, a szabadban.

2020. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%

Aki játszóra, parkba vinné a gyerekeket, ugye tisztában van vele, hogy ilyenkor tele van, meg a legnagyobb vírusátadóhely???

Erdőbe, rétre maximum kivinném, ha nem forgalmas a hely! De még azt is mérlegelem, hogy heti egyszer vagy kétszer menjek boltba, nem hogy a gyereket levigyem napi szinten! :O Remélem le is zárják ezeket a helyeket!

Amúgy otthon is lehet tornázni, van fent youtube-on ovitorna, lehet nyomatni!

Gyurma, papírhajtogatás, ollóval kivágni dolgokat, színező, vasalható gyöngy, olvassatok mesét, segítsen a házimunkával, pakoljátok ki a szekrényt, szanáljátok ami már nem kell, fessetek vászonra, stb, stb.

Tévedés, hogy gyerekekre nem veszélyes, nagyon sok kamu hír terjeng a neten sajnos! Nem kell pánikolni, de aki vonogatja a vállát, az nem normális! 20 éves sportoló van lélegeztetőgépen! Nehogy már ne bírjunk ki pár hetet otthon!

2020. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!