Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobban aggódtok, hogy már...

Jobban aggódtok, hogy már kisgyereket is diagnosztizáltak ma a koronavírussal itt az országban? Tesztek valami mást, mint eddig?

Figyelt kérdés
Nem hittem volna, hogy gyerek is lesz fertőzött. Szigorúbban veszitek az óvintézkedéseket? Durva.:(

2020. márc. 20. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert ebben most mi a nagy szenzáció? Igen, a vírus nem kérdezi meg, hány éves vagy, hanem egyszerűen megfertőz. Mint eddig is, tartom a távolságot másoktól, kezet mosok fertőtlenítek, ha nem muszáj, nem kóvájgok.
2020. márc. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem mondta, hogy gyerekeket nem fertőz, csak ők könnyebben viselik. Pontosan így történt, fertőzött, a gyerek meg szépen otthon gyógyul. Mi a durva?
2020. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem miért gondoltad eddig, hogy gyereket nem fertőz?
2020. márc. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert mondták, hpgy még kórházi ellátást sem igényel. Így en egy kicsit megnyugodtam, hpgy nekik tényleg enyhe lefolyáaú.
2020. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Amiatt nem, hogy gyerek, tudom, hogy gyereket is fertőz, de mi nagyon közel lakunk a 15. kerülethez, az viszont zavar.
2020. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Eddig is tudtam, hogy gyerekek is lesznek betegek, ahogy más országokban is. És ahogy várható más országok példájából, a lakosság nagyobbik része el fogja kapni kortól, nemtől és egyebektől függetlenül. Az összes intézkedés lényege, hogy ne egyszerre, mert akkor bedől az egészségügy és nálunk azért lesz sok áldozat, mert nem tudják ellátni se őket, se akik egyébként szorulnának ellátásra mással. Az óvintézkedéseket meg már eddig is szigorúan kellet volna venned, mert két hét a lappangás, így már most nagyon sokan fertőznek úgy, hogy még nem betegek.
2020. márc. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelmű hogy a vírus nem válogat.

Kicsit megcsúszott a talaj alattam mikor szerda estére a 2,5 évesem belázasodott. Mára semmi baja, egy “egyszerű” torokgyulladása van.

Pedig egész héten a lábát nem tette ki a kapun, csak arra a félórát a míg az orvos megnézte. Valószínű még a hétvégén fertőzte le egy rokon 😕

2020. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem aggódok jobban, mert eddig se volt arról szó, hogy ők nem kaphatják el. Ugyanúgy elkaphatják, de náluk enyhébb lefolyású. Ha jól tudom, ennek a gyereknek se szükséges kórházi kezelés a fertőzés miatt. Egy újszülöttnek is pozitív lett a tesztje Nagy-Britanniában, de ő se került emiatt súlyos állapotban. Szóval továbbra is sokkal jobban aggódok a szüleim miatt, mint amiatt, hogy az 5 éves lányom elkapja. Neki amúgy is elég erős az immunrendszere, eddigi ovis betegségeket is jól átvészelte, valószínűleg most is csak kicsit köhögne, folyna az orra, ha elkapná vagy teljesen tünetmentes lenne. Szüleim meg lehet az intenzíven kötnének ki. Szóval ettől az új hírtől egy cseppet se rendültem meg, kezdtem el jobban aggódni, lehetett tudni, hogy gyerek is lesz fertőzött. Továbbra is ugyanúgy betartjuk az óvintézkedéseket, mamáékat nem látogatjuk és próbáljuk átvészelni.
2020. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ennyire félremennek az infók egyeseknél, hogy azt hiszik gyerekek nem lesznek betegek??? Komolyan??? Én ettől a tudatlanságtól félek, ami az emberekben van. De attól nagyon.
2020. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem. Nem mennek félre az infók, sőt jobban figyelem, mint sokan mások. Csak megijedtem. Ez miért baj? Mindent betartunk mi speciel, de ha mások nem, akkor elkerülhetetlen volt nálunk is az országban. Reméljük, nem lesz sok kisgyerek fertőzött. Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 20. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!