Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek azért, hogy a...

Mit tehetek azért, hogy a gyermekem lehetőleg ne fertőződjön a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Igen.Tudom, ne parázzak, ne pánikoljak. Viszont van egy 2.5 éves gyerekem, aki mindent megfog, képes az arcához nyúlni fél másodpercenként akár 120x is kb 4 perc alatt. Bevásárolunk mondjuk előre, de pld kenyeret, kiflit vagy tejterméket nem lehet hónapokra előre vásárolni,szóval boltba néha csak kell menni.Ennyi idő alatt még ha folyamatosan rá is szólok minimum 50x fogja megfogni ezt vagy azt. Ti mivel próbáljátok megóvni a gyerekeiteket?Aki csak arról tud szövegelni, hogy ez csak pánik és a gyerekek könnyen túlteszik rajta magukat, az ne is írjon.Olvasok mindenféle cikket én is.De speciel nem szeretném a gyerekemet szenvedni látni. Viszont nem látom a módját annak, hogy védhetném meg ettől a vírustól.

2020. márc. 6. 13:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%

Ezer más vírustól nem félted? Az influenzától? Az agyhártya gyulladástól? Vagy ezek ellen már beoltattad?

Hála az égnek, hogy kifliből nem lehet hónapokra előre bevásárolni, a fajtád miatt nem tudtam hétvégén azt főzni, amit terveztem, az agyatlan pánikvásárlók miatt.

2020. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
27%

Egy két dolgot mi is vásároltunk. Hatalmas fagyasztónk van, a férjemnek van lehetősége a fornettitől rendelni, így nekünk a péktermék sem kihívás.

Próbálok nem pánikolni, de nehéz így kismergyek anyukaként, plusz várandós is vagyok a következővel.

Mi betáraztunk kézfertőtlenítőt. A gyereket nem viszem majd boltba az tuti, apa megoldja vagy én megyek egyedül, mert mi be tudjuk tartani hogy nem tapizzuk magunkat, itthon egyből alapos kézmosás. Igyekezni fogok kerülni a nagy boltokat, tömeget. Szerencsém van, mert nálunk a mama már nyugdíjas így bármikor el tudok menni egyedül is boltba, amikor nincs tömeg.

Úgy gondolom hogy az alap higiénia betartásán és a tömeg kerülésén kívül sajnos sok mindent nem tudunk tenni, szóval erre kell törekedni.

2020. márc. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

Ne menj a gyerekkel sohova!


#1 pontosan ugyan így jártam én is 😫

Ráadásul 32 hetes terhes vok, a boltokban millióan, és legalább 4en nekem tolták a kocsit. Én már a férjemet küldöm üzletbe!!! Pedig itthon vok egész nap

2020. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem jártok tömegközlekedéssel és bölcsibe sem, akkor nem nagyon tud semmit elkapni. Koronavirusbol van most 4 eset (!) magyarorszagon. Kiflit lehet fagyasztani, én két hetente veszek egy nagy bagettet és azt esszük, nagyon messze a pékség, nem megyünk naponta. Ha viszont tényleg karantén lenne, megsütném itthon.
2020. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Minden kötelező és ajánlott oltást megkapott.Az ő egészségén nem spórolunk.Igen, féltem egy olyan vírustól amire nincs gyógyszer.Olvasni nem tudsz vagy értelmezni.Nem BEVÁSÁROLTUNK-ot írtam, hanem jövő időben BEVÁSÁROLUNK ..szóval az én jövőbeli bevásárlásomtól te még tudtál főzni a hétvégén, sőt most hétvégén is be tudsz majd vásárolni.Köszi a 0 hasznosságú válaszod.Hajrá tovább.
2020. márc. 6. 13:33
 6/35 anonim ***** válasza:
78%

Kullancs által terjesztett betegsegektől, rotavirustól, skarláttól is felted? Ha van szobanövényetek ugye tudod, hogy jo részük mergező?

Tudod mennyi betegseg van ezen kivül?

Meg a felnőttek is mindent összetapogatnak, sorra kiflit, zsemlét, nyomkodják a kenyereket, ratüsszögnek.

Tanácsom, töröld, mosd a kezét sűrűbben. Mást nem tehetsz.

Mi előre csak havi szinten vásarolunk, tenyleg nem kell ennyire pánikolni, figyelj a higiéniara.

2020. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
73%

Csomagold folpackba a gyereket basszus!

Én is Anya vagyok, nemsokára indulunk bevásárolni, de bennem semmi félelem nincs. Egy nagy felfújt szr ez az egész.

De ha most nem kapok pont a te magadfajta pánikolósok miatt azt amit holnap főzni akarok, a 3. húsboltban bizisten eltüsszentem magam valaki mellett, mondván, bocsi csak most jöttünk haza Olaszból, nem tudom mi ez a nyavalya bennem.

2020. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Na látom, aki papot nem hívott eddig a házhoz, az mind 0%-ban ad értelmes választ 😂
2020. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Szerintem meg normális dolog, hogy aggódom a gyerekemért.Mint írtam MÉG NEM VÁSÁROLTUNK BE! Szóval ja, előbb ott lesztek ti akik szerint mindenki normáltalan aki készül bevásárolni...Erről ennyit.

4 köszönöm a tippet, erre nem gondoltam.

Sajnos csak gyerekkel tudok közlekedni, mert egyedül vagyunk itthon nincs segítség.

2020. márc. 6. 13:44
 10/35 A kérdező kommentje:

8


Írtam a bővebb részben, hogy nem érdekelnek ezek a nem számít, a gyerek túléli és csak túltolt meg egyebek válaszok.Az érdekel, hogy aki valamennyire aggódik mit tesz.Ti válaszaitoknak kb 0 köze van a kérdéshez, nem válaszok hanem beszólások.Így igen, a hasznosságuk részemről 0%.

2020. márc. 6. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!