Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adtok a gyereknek édességet?

Ti adtok a gyereknek édességet?

Figyelt kérdés
Szerintem felesleges ilyennel tömni őket.Szerintetek?
2020. márc. 20. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Én adok neki, de nem tömöm vele, és nem nagyon veszünk bolti cuccokat, hanem itthon sütünk együtt.

Nem értem miért kell ilyen végletesen gondolkodni, aki ad az tömi...🙈

2020. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg felesleges, de a gyerekek ettöl függetlenül szeretik.

Hacsak nem hermetikusan elzárva tartod a környezettöl, elöbb-utóbb hozzájut, és mivel ismeretlen, jó ízü valami, ezért betegre fogja magát enni belöle.

Éppen ezért én jobbnak találtam, hogy kaphat édességet, ha kér, de csak "kettöt" - ez azért jó szám, mert egész korán tudja, hogy annyit jelent, mindegyik kezében van valami , természetesen két kicsi valamiröl volt szó.

Így megismerték, nem volt annyira vonzó, mint letiltott dolog, a kettöt megszokták, többet nem is akartak, és ezt máshol is tartották.

Egyik sem lett édességfüggö, nem lett semmi bajuk sem, szóval szerintem így rendben van.

2020. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Hétvégenként csinálok bögrés sütit, teljes kiőrlésű lisztből gyümölcsökkel. Hétköznap gyümölcsöt kapnak és egy teáskanál mézet a teájukba, ha kérik. Megfelel ez neked?
2020. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szoktam adni. Normálisan étkeznek, kertben sokat mozognak, mértékkel ehetnek. Mi is eszünk, pedig én inzulinos cukorbeteg vagyok, de a nekem fogyasztható nasiból szoktam enni.
2020. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%
Bolti dolgokat nem evett, de sütni sütök neki, utóbbit azért választottam, mert így azért tudom mi van abba amit adok.
2020. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom Te sem eszel soha édességet!
2020. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha mértékkel van adva akkor nem lesz semmi baja, még akkor sem ha nem házikészítésű. Egy kis boldogság hormon :D

Kisgyerekként én is bármilyen édességet ehettem (mértékkel) és lásd élek és nem vagyok se cukorbeteg, sem elhízott :)

2020. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2020. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted valaki tömi a saját gyerekét?

Egyébként nagyban függ a gyerek életkorától, illetve hogy mit nevezel édességnek. A reggeli mézes kenyér? Házi puding? Instant porból készült kakaó? Bolti baracklé? Sport szelet? Piskóta?

2020. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Az egyensúly a lényeg. Ha tiltod, csak azért is vágyni fog rá, és nem alakul ki egy egészséges viszonya vele. Ha meg tömöd, nyilván káros. A mértékletességet kell megtanítani. Az életünk része az édesség is, de nem attól lesz valaki egészséges, hogy aszkéta életet él, hanem attól, hogy önfegyelmet tud gyakorolni. Sok-sok felnőttből is hiányzik ez.
2020. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!