Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti sétálni se mentek?

Ti sétálni se mentek?

Figyelt kérdés
Ma az udvaron játszottunk, de holnap délelőtt sétát terveztem a 3 éves kisfiammal, faluban lakunk. Egy ismerős anyuka mondta, hogy ők még az udvarra se nagyon mernek kimenni nemhogy sétálni.

2020. márc. 20. 19:16
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi kirándulni mentünk ma, 1 darab emberrel találkoztunk 3 óra alatt. Egyébként nincs kijárási tilalom, egy faluban pláne kimennék az utcára, mi budapesten lakunk.
2020. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
85%
Falun lakunk, és igen, elmentem ma is sétálni a 2 hónaposommal. Nincs kijárási tilalom, nem álltam meg senkivel beszélgetni, nem is volt hozzánk 5 méternél közelebb ember konkrétan. Nem jártam fertőzött helyen, szóval nem szórtam szét a koronavírust faluban. Majd ha kijárási tilalom lesz, vagy megugrik az azonosított fertőzöttek száma, ami napok kérdése csak, akkor nem megyünk ki, csak az udvarra.
2020. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Mi az erkélyen piknikeztünk ma délelőtt, délután. Nem mentünk le 2 napja.

Már 3. hete vagyok itthon a 4 éves kislányommal, tüdőgyulladása volt. (nagyon beteges a lányom, tavaly is ilyenkor volt tüdőgyulladása)

Eszemben sincs kockáztatni!!

Épp elég, hogy apuka több ezres gyárban dolgozik....

A 3.-on lakunk, erkélyes lakásban.

2020. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 Horaires ***** válasza:
72%
Hétfőn voltunk utoljára kint. Van erkélyünk, de beépített, így nem sokat ér. Holnap még egy sétára kimegyünk, ahogy elnézem az lesz az utolsó egy jó darabig...
2020. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%

Remélem azok, akik félnek kimenni tudják, hogy cseppfertőzéssel terjed a vírus, levegőn keresztül nem terjed.

Igen, kimegyünk a ház mögé, szedünk virágot, nézzük a felhőket, hallgatjuk a madár csicsergést.

2020. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
90%
Mi Budapesten élünk a Városliget mellett egy erkély nélküli lakásban. Mi szinte minden nap kimegyünk levegőzni egy kicsit a 3 gyerekünkkel. Vagy a Városligetbe, vagy valamilyen város széli erdőbe. Elkerüljük az embereket, nem kontaktolunk senkivel, kb. 1-1.5 órát rohangálunk a természetben, aztán hazamegyünk. Ha kijárási tilalom lesz, kiköltözünk a szüleim kis nyaraló faházikójába vidékre, ahol 5-en leszünk 2 szobában, viszont bazinagy kerttel.
2020. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
44%
Harmadikon vagyok Budapest közepén 2 ovissal. 10 napja nem voltak kint. Hatalmasat szellőztetünk, minden nap tornázunk, akadálypályázunk, játsszunk mozgásos játékokat, de nem viszem le őket. Tanulják ők is a felelős viselkedést és a kockázatokat is a minimálisra csökkentjük.
2020. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
43%

"Remélem azok, akik félnek kimenni tudják, hogy cseppfertőzéssel terjed a vírus, levegőn keresztül nem terjed."


Ahogy azt is tudjuk, hogy felületeken megmarad, hogy boldog-boldogtalan taperolja a lépcsőházat, kapaszkodókat, ajtókat, csengőgombokat, padokat és játszótereket. Minek vigyem ki őket? Mi van lent, ami fent nincs átmenetileg?

2020. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
76%

"Ahogy azt is tudjuk, hogy felületeken megmarad, hogy boldog-boldogtalan taperolja a lépcsőházat, kapaszkodókat, ajtókat, csengőgombokat, padokat és játszótereket. Minek vigyem ki őket? Mi van lent, ami fent nincs átmenetileg?"


Igen, vidd le őket, mert nem lesznek bezárva. A gyerekeken szinte csak átmegy, max egy nátha képében lemegy. 😉😉

Lent, a szabadban van a természet.

Beviszed őket, majd langyos, szappanos vízben kezet mostok, ami FERTŐTLENÍT! Annyira felesleges ez a pánik, ki lehet menni, a friss levegő, a napfényt, a természetben való időtöltés fontos egy fejlődésben lévő szervezet számára.

2020. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
Az udvarra minden nap megyünk, viszont pár napja tettünk egy kört rollerrel (7 éves) és kismotorral (21 hónapos), az utcán du. 5körül lehetett, akkor ment le a nap. Nyugger környéken lakunk, itt még koronavírus nélkül sem mászkálnak az utcán emberek. 3 db macskával találkoztunk. Belvárosba, boltba nem járunk.
2020. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!