Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti sétálni se mentek?

Ti sétálni se mentek?

Figyelt kérdés
Ma az udvaron játszottunk, de holnap délelőtt sétát terveztem a 3 éves kisfiammal, faluban lakunk. Egy ismerős anyuka mondta, hogy ők még az udvarra se nagyon mernek kimenni nemhogy sétálni.

2020. márc. 20. 19:16
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
75%

Nem értelek.

Ki lehet menni az utcára.

Mi nem megyünk, mert van kert.

Akinek nincs kert menjen ki, mert a gyereket nem lehet bezárva tartani (ameddig nem szűkséges)

Autóval megyünk néha kirándulni tóhoz, patakpartra, ez nem olyan mintha a diszkóba mennél, 3 méternél közelebb nem kerülünk senkihez. Ez a felelősségteljes magatartás, nem az ha bezárkózol és levegőt se veszel nehogy baj legyen.

2020. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
32%
Térjünk vissza erre, 73%-os két hónap múlva, amikor igen nagy valószínűséggel a vírusnak már se híre, se hamva nem lesz. Majd utána rájössz, milyen nagy butaságokat mondtál. Addig is további kellemes pánikolást.
2020. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
35%
A kertet mások írták, olvass vissza, mondjuk az első oldalt! Vagy az alapkérdést.
2020. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
43%

Nem, rohadtul nem jo otlet kimenni sehova a gyerekekkel. Nem tudom mi nem ertheto azon aminolaszorszagban tortenik.

Ott is csak “megyek egyet setalni” bol is lett a baj.

Mar csak azert is mert rossz peldat mutatsz masoknak. Ha latjaknhogy gyerekkel setalgattok, autozgattok akkor meg tobben felbatorodnak...


Az meg hazugsag hogy csak az alapbetegseggel rendelkezok kerulnek lelegeztetogepre...

Nem fogjatok fel hogy ha tobbszazezer beteg lesz akkor egy akut vakbelgyulladast sem tudnak majd kapacitassal birni es meghal a beteg.

Vagy a gyereked elesik a marhajo seta kozben beveri a fejet es nem jon ki a mento mert a virusosokat szallitgatjak.


Ember!!! Nem rad veszelyes a virus vagy ram hanem masokra.

Kihordod labon jo esellyel hurra ez rendben van de ha setalgatsz akkor jo esellyel atadod masnak akkor is ha nem mesz tomegbe.

2020. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj nagyon sok olyan negatív hatása van/lesz ennek a vírusnak, amivel senki nem számol, mert mindenki csak addig jut agyban hogy jajj, ez csak egy kis influenza szerrűség, meg nem kell túlpánikolni.

De kell, és nem feltétlenül azért mert majd jól meghalsz benne (bár kitudja).

Még mindig túl sokan vannak túl felelőtlenül az utcákon, köztereken. Tudom, ezen az oldalon soha senki nem találkozik senkivel, de nem ez a nagy valóság, rémes milyen képek terjengenek fb-on is, és most ne jöjjön nekem senki a nyilvános megszégyenítéssel.

Nem vesztette el még elég ember a munkáját? Nem ment elég vállalkozás csődbe? Az eü nem elég pocsék ugye, még terheljük le jobban lehetetlenítsük el mégjobban, mert a vírusnak "hála" te nem jutsz be bármilyen problémával majd a kórházba, vagy kerülsz veszélybe.

Pár hónap múlva meg majd tudjátok mire térjünk vissza,hogy nincs pénz semmire.

Eddig csak azon ment a vita kinek telik stokke babakocsira, majd ha így folytatjuk használt kínai sem lesz.

És ezt mind miért? Mert ez csak egy vírus, és senki ne pánikoljon....Csak az "áldásos" mellékhatásokkal nem számol senki.

Cudar világ lesz itt még úgy érzem, mert nem képes senki egy kis időre megülni a seggén.

2020. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
63%

Maximalisan igy van 51-es valaszado.

Ezek a buta, szuklatokoru, onzo emberek nem kepesek elore es rendszerben gondolkodni.

2020. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Coffelia ***** válasza:
100%

Eddig másfél hét alatt kétszer voltunk. Egyszer egy jó két órát a kietlen Városligetben, egyszer meg egy másik füves parkban. Gyalog mentünk mindenhová, emberek nem kerültek hozzánk közelebb az utcán pár méternél. Addig kell ezt kihasználni, amíg nem tiltják, legyünk esznél, a vírus nem ugrik ránk, egyszerűen ne nyúljunk a gombokhoz, kilincsekhez, korlátokhoz, ne szálljunk liftbe, bkv helyett gyalogoljunk vagy szálljunk autóba, ne üljünk padra. Üljünk a fűben, biciklizzünk, focizzunk, és ne bratyizzunk a háztartásunkon kívüliekkel személyesen.

Nagyon rá van mindenki parázva az olaszokra. Bergamóban konkrétan egymás hegyén-hátán élnek az emberek, és az 5 éves gyereket is eltologatják sportbabakocsiban, hogy elaludjon, amíg a szülők nyáron este 11kor még korzóznak és dumálgatnak, és a 70 éves bácsikák 80%-a is naponta jár a kedvenc kávézójába cappuccinózni. Az emberek szinte soha nincsenek otthon egyedül, nap mint nap találkozgatnak, vendégséget tartanak. És ez tényleg így van. Ezen felül a város népsűrűsége is brutális, egészen más, mint Magyarország. A közelükbe sem érünk, és addig kell józan ésszel és elővigyázatosan mozgással és friss levegővel is erősítenibaz immunrendszerünket, amíg lehet. Nem azoktól lesznek a tömeges megbetegedések, akik teljesen egyedül tettek egy sétát a hűvösvölgyi erdőkben, hanem azoktól, akik most is eljárnak együtt piálgatni, meg akik nem bírnak lemondani a műkörömgyártásról meg akik csak azért is együtt grilleznek a 30 unokatesó komplett családjával a Normafán.

2020. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Két hét alatt ma először mentünk el egy erdőbe sétálni. Én már nem bírtam, mivel itthon vagyok. Kocsival mentünk.

Meg egyébként is, friss levegőre szükség van (erősíti az immunrendszert), hiába szellőztetsz, nem ér nagyon semmit, nem ugyanaz. A tisztifőorvos asszony nem egyszer elmondta, kettesével, vagy családostul ki lehet mozdulni a szabadba, de csoportosulni nem szabad!

2020. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%
2 hete sehol sem voltunk és a következő 2-ben se megyünk. 2 óvodással vagyok itthon, keresztbe szellőztetem a lakást és 1-1.5 órákat tornázunk, játszunk, kúszunk-mászunk, kergetőzünk. Mozognak eleget, anélkül, hogy 1 csepp esélyét is adnám annak, hogy elkapják, és nem utolsó sorban másoknak sem adjuk tovább. Inkább pár hét most, mint utólag fogni a fejünket. Ez nem a világ vége, mindenünk megvan így is. Örüljünk neki!
2020. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

'hiába szellőztetsz, nem ér nagyon semmit'


Lakása válogatja, 2 ablak van nálunk nyitva egész nap, amíg jó idő van, magasan lakunk, szinte fúj a szél. És igen, lemehetnénk, de annyian vannak lent, hogy nem lehet őket kikerülni. No comment, Bp.!

2020. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!