Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagáljátok le ha kisgyer...

Hogy reagáljátok le ha kisgyereketek megüt?

Figyelt kérdés
16hós,lány. Megcsap és várja a reakciót. Tudom most tanulja az érzéseket értelmezni, de rosszul esik. Ha rászólok h vamit nem szabad,pl akkor is üt vagy harap,nem tudom honnan veszi. Nem mindig van ez de egyre gyakrabban. Emellet símogat is, puszit is ad, ölel is,jön bújni ha sérelem éri. Eddig rászóltam csak és csúnyán néztem. Hogy szoktassam le erről vagy magától elmúlik?
2020. márc. 21. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Fogd meg a kezét (ha sikerül, még mielőtt csattanna), nagyon komolyan nézz a szemébe, és mondd, hogy nem szabad.

Rakd le az öledből, fordulj el tőle, szóval a magatartásoddal is jelezd, hogy nem elfogadható amit csinál, "veszélyezteti a kapcsolatot". Persze a valóságban nyilván nem, de az igaz, hogy egy időre vége a babusgatásnak, hancúrozásnak, ha ő üt meg harap.

Nem szabad és nem is szükséges hosszan "haragot tartani", a gyors és egyértelmű reagálás a fontos. És persze semmi olyan reakciót nem szabad adni, amit a kicsi érdekesnek, viccesnek tarthat (erőteljes fintorok, visítás...).

2020. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Kb.úgy, mintha a konnektorba akarna egy drótot dugni. Ha nem veszed állati komolyan, úgy, hogy ez látszódjon is rajtad, akkor pár év múlva kezelhetetlen lesz. Le kell fogni a kezét, lehetőleg még mielőtt eltalálna, és olyan komolyan kell rászólni, hogy értse, a szülő megütése tabu! Haragot nem kell tartani, de pár percre vissza kell venni egy kicsit a konfliktus után is, hogy érezze a súlyát. Amit nem szabad, nevetni rajta, mert olyan édes, amikor dühöng, szintén nem szabad tükrözni (tehát visszaütni, idegesen üvölteni vele.) Csak nagyon-nagyon komolyan kell rászólni. Én ilyenkor mindig elkaptam, eltartottam magamtól, amennyire lehetett, és olyanokat mondtam: Anyát nem szabad megütni! Soha! Ez nagyon csúnya dolog! Stb. Volt egy ilyen időszaka, de viszonylag rövid idő alatt leszokott róla, már amikor később láttam a jeleket, hogy felhergeli magát, tudtam úgy ránézni, hogy eszébe sem jutott megütni.Szóval vedd komolyan, ennyi.
2020. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell tanítani,de ez azért nem véresen komoly.Szinte minden kisgyerek ezt csinálja.Attol nem lesz egy agresszív,verekedős!Ahogy nő,úgy fogja megérteni,hogy nem szabad,azért ő még pici,fel sem fogja,hogy ez rossz!
2020. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem szidom le a gyereket, nem nézek rá csúnyán, nem fogom meg a kezét. Hanem hagyom, hogy megüssön, és akkor felkiáltok, és kimutatom a fájdalmamat. Akkor nem foglalkozom a gyerekkel, hanem csak a fájdalmammal, és megvárom, míg kellek neki.
2020. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen amit 1es 2es írt azt próbálom csinálni,magyarázom h anyát soha nem szabad stb. De nem érti még. Esetleg a 'nem szabad' részt igen,de lelkizős részét látom h nem érti.
2020. márc. 21. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Tereld el a figyelmet. Elmulik.
2020. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Empátiát 3 éves korig csak nyomokban, súlyos esetekbev vesznek észre. Ha vérben fetrengve kiabálnál a fájdalomtól, tudná, érezné, hogy neked rossz, de ilyen kis megsérted az érzéseimet dolgokat másfél évestől nem lehet várni. Sok felnőttnél sem, főleg az ide írogatóknál, akik szerint csak az izomból adott nyomoz hagyó ütés erőszak.


A totyogónak meg jobb esetben fogalma sincs róla, milyen az a fájdalom vagy a félelem a fájdalomtól, ha felemeled a kezed, mintha csapnál, nem fog elhúzódni félelemből. Ha igen, vagy védekezne, ott már sérült a gyerek, bántalmazott..


Vidd ki, hadd csapjon virágra, hogy lássa, a kezének ereje van, agyonnyomja a virágot. Mindig kapd el a kezét, és mondd, hogy “ez rossz, fáj nekem, nem szabad ütni”, ha néha nem tudod elkapni időben, mutasd ki és mondd is ki! “Az, ez fáj, rossz nekem”. Az arcod legyen is ilyen, simogasd a helyet, ahol megütött és “sajnáld magad”.. Simogattasd meg vele a helyet, ahol bántott, és mondd, hogy most már jobb neked.


Ha nagyon fájdalmasat üt(direkt vagy véletlen) kindig mutasd ki, hogy mennyire fáj! Ha nyomot hagy, mutasd meg neki. A tanulás nem egy vagy 10 alkalom totyogóknál, hanem 100-200-500..

2020. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!