Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétkor ajándékozás? Nálatok...

Húsvétkor ajándékozás? Nálatok szokás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kiscsoportos, várja, hogy jöjjön hozzánk a nyuszi, mert az oviban volt róla szó.. hiába nincs már ovi, elég gyakran megkérdezi, hogy mikor jön, s mennyit kell még aludni?


Nálatok hoz valamit a "nyuszi"? Ha igen, mit? Édességet, esetleg játékot?


Nem szeretnénk rászoktatni, hogy azért várjon egy ünnepet, mert ajándékot kap, mi alapból nem vagyunk híve ennek, karácsonyra pl az egész családtól kap egy valamit, ami a kívánság, tőlünk pedig szintén egyet, amit mi találunk ki, hogy arra épp szükség lenne és örül is. Születésnapra csak tőlünk, szülőktől.


Úgy vagyunk vele, hogy ami kell, azt úgy is megvesszük neki, ünneptől független.


Már elmondtam neki, hogy ha meglocsol valakit akkor biztos kap egy tojást, vagy valami apróságot, de a nyuszi nem konkrét ajándékot hoz.

Erre mondja, hogy 'jaj anya, te nem tudhatod mit hoz, szerintem játék lesz, X is mondta, hogy neki is biztos azt hozza a nyuszi...'


Elég tanácstalan vagyok, nem szeretném azt sem, hogy csalódjon..



2020. márc. 29. 12:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk olyan dolgokat kapnak amik "fogyó eszközök", ezeket is a kertben szokták megkeresni. Csokit nem kapnak, csak egy egy csokinyuszit.

Színezceruzát, gyurmát, színezőt, buborékfújót, labdát ilyesmit fognak kapni most is.

2020. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit hogy sajnos ezek miatt a túl ajándékozások miatt veszít már minden ünnep a varázsábol. :((
2020. márc. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csokinyuszi meg csokitojás keresés van a kertben. A fiam 5 éves.
2020. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

(Üzenetben is írt két személy, hogy minek kérdezek, ha nem fogadom el a választ? Én nem pontoztam le senkit!)


Nálunk is van tojásfestés, közös dekorálás, majd a napján udvarban tojáskeresés.

Tehát van programunk, tudja a hagyományokat... csak ezzel beleültették a bogarat a fülébe, hogy húúdemekkora meglepi lesz.

2020. márc. 31. 16:03
 15/15 anonim ***** válasza:
Maximum egy könyv vagy egy kifestő az édesség mellé.
2020. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!